Amazon Kindle Paperwhite 3 recenzia

Amazon Kindle Paperwhite 3 recenzia a skúsenosti

Posledná verzia nejpopulárnejšej čítačky Kindle – paperwhite prichádza v novej verzii 2015. Tentoraz sa výrazného vylepšenia dočkal display, ktorý pri svojom rozlíšení 300 ppm...

od 96 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Táto čítačka elektronických kníh je v poradí 6. generácia čítačky a zároveň tretí model verzie Paperwhite. Označenie modelov rieši Amazon Kindle trochu špecificky. Ale čo je zaujímavejšie, ako samotné označovanie, sú vylepšenia. Aká je táto populárna čítačka amerického gigantu Amazon.

Klasický Kindle dizajn a displej E-ink

Tento model je moja tretia čítačka od Amazonu Kindle a oproti prvej mojej verzii Amazon Kindle 3 Keyboard sa dizajn síce jemne mení, ale ten klasický nádych Kindle ostáva. Jednoznačne hodnotím dizajn, ako štýlový a príjemný. Spracovanie je na vysokej úrovni, nestalo sa mi, aby niečo pri držaní a používaní praskalo alebo sa prehýnalo. Plasty sú kvalitné a výborne spracované. Samozrejmosťou je kvalitný 6“ displej E- ink s rozlíšením 1448 x 1072 px. Ide o dotykový displej a jediným tlačidlom je power tlačidlo v spodnej časti čítačky, vedľa konektora pre USB kábel. V balení je kábel a bohužiaľ štandardne dodávaná koncovka zásuvky pre americký trh. V rukách sa drží čítačka veľmi pohodlne a vďaka pogumovaným okrajom nekĺže.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na Čítačky kníh a redakčný výber najlepšie Čítačky kníh

Ovládanie, funkcie a služba Amazon Kindle

Ovládanie je komfortné a vďaka výborným odozvám displeja má čítačka veľmi rýchle reakcie. Nechýba nastavenie jasu a kontrastu. Text je výborne čitateľný a to z diaľky aj z blízka a písmo je ostré. Nechýba možnosť zoomu, zmena písma z 7 fontov a možnosťou nastavenia veľkosti. Fonty sú naozaj kvalitné a veľmi pekné pri čítaní. Podpora formátov je, ako sme u Kindle zvyknutý. Vylepšená ja aj podpora formátu PDF, ale ako u každej čítačky ešte to nie je ono s prehliadaním veľkým PDF súborov. Samozrejmosťou je zoraďovanie podľa niekoľkých kritérií, vytváranie zložiek, označovanie textu s poznámkou a čítanie aj na šírku. Čítačka má WI-FI a môžete pomocou prehliadača aj prezerať webové stránky. S vytvoreným účtom Amazon Kindle som si stiahla svoje e-booky do tejto novej čítačky a druhý spôsob je klasické pripojenie k PC. Ja využívam zasielanie dokumentov cez email s možnosťou prekonvertovania do formátu Kindle AZW. Každý výrobca čítačiek spolupracuje alebo má on-line Store na e-booky. Amazon má svoj a na výber je neskutočné množstvo kníh. Zväčša sú však v Eng a preto, túto možnosť nie každý využije. Nechýbajú ani 24 hod. akcie , kedy môžete získať aj platené verzie zadarmo. Ak by sa vám stalo, to čo mne, že zakúpite knihu, ktorá je po limite zadarmo a Amazon vás vyzve k zaplateniu, alebo vám priamo stiahne platbu (ak máte k účtu priradené platobné údaje) stačí napísať na podporu. Reagujú promptne po zaslaní emailu s vaším problémom, vám čiastku poukážu späť na účet. Menu je stále iba v anglickom jazyku, čo je mínusom tejto čítačky.

Výdrž a pamäť

Čítačka mi vydrží s používaním WI-FI asi 2-3 týždne a bez používania oveľa viac. Pamäť 4 GB mne osobne stačí bohato.

Plusy a mínusy

thumb_up

Jednoduchý štýlový dizajn
Ľahké ovládanie
Kvalitný výborne čitateľný displej
Veľká výdrž na jedno nabitie
Možnosť robiť poznámky v texte, slovník
Výborná podpora Amazonu

thumb_down

Užívateľské rozhranie iba v anglickom jazyku
ePub nemá podporu, potrebné konvertovať pomocou služby Amazon Kindle

Pohľad na záver alebo čo sa mi páči, čo ma sklamalo

Pre mňa je Amazon Kindle Paperwhite 3 výbornou čítačkou elektronických kníh, ktorá splnila moje očakávania. Klady jednoznačne prevažujú a mne sa najviac páči displej, rýchle reakcie, ľahké ovládanie dotykom a výborná výdrž. Sklamaním je pre mňa, že čítačke stále chýba lokalizácia do slovenčiny alebo češtiny. Túto čítačku odporúčam, ako výhodný nákup v pomere kvalita a cena náročným užívateľom. Najväčším odradením pre mnohých môže byť spomínané menu v anglickom jazyku a tí možno siahnu po modeli s užívateľským rozhraním v slovenčine. Dobrou voľbou je napríklad PocketBook 626 Touch Lux 3. Pre mňa však ostáva Amazon Kindle jedničkou medzi čítačkami.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Amazon Kindle Paperwhite 3

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Čítačky kníh

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

01/08/2018 13:28
Edo
Hodnotenie

Trocha nefér porovnávate cenu produktu v Hej.sk bez reklamy a ostatné obchody cenu s reklamou.

13/10/2016 09:33
Miloš
Hodnotenie

Amazon Kindle Paperwhite 3 je super čítačka s ktorou som veľmi spokojný. Možno by sa konečne Amazon mohol vzdať toho hrubšieho rámu okolo displeja. Inak je to v pohode.

thumb_up

kvalita, dobrá odozva,

thumb_down

menu v eng nevyhovuje každému

Pridať komentár