Pocket Book 626 Touch Lux 3 recenzia

Pocket Book 626 Touch Lux 3 recenzia a skúsenosti

Pokračovateľ obľúbenej čítačky Touch Lux 2 má kvalitnejší E Ink Carta displej a zachováva dôležité vlastnosti predchádzajúceho modelu. Čítačka PocketBook 626 je rýchla,...

od 120.18 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Spoločnosť PocketBook nie je na trhu s čítačkami neznáma. PocketBook je štvrtý najväčší výrobca špičkových čítačiek e-kníh s technológiou E –ink. V tesnom závese za spoločnosťou Kindle sa čítačky tohto výrobcu tešia veľmi veľkej obľube a to aj vďaka priaznivým cenám svojich modelov.

Dizajn a displej

Tento model hodnotím, ako jeden z najlepších z portfólia PocketBook. Okrem kompaktných rozmerov, príjemného dizajnu ma prekvapil aj kvalitným materiálom a spracovaním. Čítačka sa v ruke veľmi dobre drží a dotykový displej je jeden z tých naozaj kvalitných. Samozrejme, že ide o technológiou E-ink. Rozlíšenie je dostatočné 1024 x 758 px.

favorite Pridali sme nové recenzie na Čítačky kníh a redakčný výber najlepšie Čítačky kníh

Ovládanie a funkcie

Na prednej strane sa pod displejom nachádza ovládací panel s 4 tlačidlami a ovládanie je pohodlné. Okrem toho samozrejme môžete ovládať čítačku priamo na dotykovom displeji. Rýchlosť odozvy je síce oproti Kindle slabšia, ale stále je veľmi príjemná a PocketBook tak môžem zaradiť medzi čítačky so slušnou odozvou a celkove s celkom dobrými reakciami. Táto čítačka niekde stráca, ale niekde zase prekonáva konkurenciu. Páči sa mi intuitívne užívateľské menu a veľkým plusom je aj lokalizácia do slovenského alebo českého jazyka.

Podpora formátov je výborná. Pri čítaní som si mohla nastaviť jas, kontrast, veľkosť písma, ako aj fonty, ktorých má táto čítačka naozaj dosť. Nechýba možnosť čítania na šírku, vytváranie zložiek a triedenie podľa niekoľkých kritérií. Mne sa osobne páčila práca so záložkami, označovanie textov. Čítačka obsahuje WI-FI a tak je tu samozrejme aj možnosť prehliadať internet pomocou jednoduchého webového prehliadača. Túto možnosť som veľmi nevyužívala, zase až taký komfort to na čítačke naozaj nie je. Prekvapením bola dobrá práca so slovníkmi, ktoré si môžete doinštalovať. Stratil sa audio výstup, ktorý niektoré čítačky PocketBook majú a tým aj možnosť prehrávania zvukových súborov. Rovnako túto možnosť mali staršie modely Kindle, ale Amazon sa pri posledných modeloch rozhodol práve prehrávania zvukových súborov vzdať a zamerať sa iba na čítanie. S ovládaním a funkciami táto čítačka nezaostáva a má všetko, čo môžete od kvalitnej čítačky vyžadovať.

Výdrž a pamäť s možnosťou rozšírenia

O výdrži pri čítačkách je známe, že na jedno nabitie vám vydržia naozaj veľmi dlho a ani PocketBook 626 Touch Lux 3 nie je výnimka. Okrem vnútornej pamäte 4 GB disponuje možnosťou rozšírenia pomocou pamäťovej karty a to až do 32 GB. Zaplniť takýto veľkorysý priestor e-bookmi sa rovná naozaj veľkému množstvu kníh.

Klady a zápory čítačky

thumb_up

Kvalitné spracovanie
Príjemné materiály na dotyk
Displej E-ink s dobrým vykresľovaním
Nízka hmotnosť
Jednoduché ovládanie
Slovenské menu
Wi-fi
Široké možnosti nastavenia textu
Možnosť rozšírenia pamäte
Výborná vydrž

thumb_down

Pomalšie zapínanie
Slabšia odozva (ale stále sa radí k tým lepším )

Pohľad na záver alebo aj dobrá cena robí dobrý produkt

Napriek tomu, že primárne používam Amazon Kindle čítačku, táto čítačka bola pre mňa veľmi príjemným prekvapením. V niečom zaostáva, ale v niečom má zase body navyše. Ak prižmúrim oči pred trochu pomalšími reakciami, tak jednoznačne ju môžem odporučiť, ako veľmi dobrú čítačku elektronických kníh s príjemným dizajnom a kvalitným spracovaním. Dobrá manipulácia a celkové ovládanie hodnotím kladne a najväčším plusom, prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre túto čítačku je slovenské plne lokalizované menu a možnosť rozšírenia pamäte. Napriek slabšej odozve na komforte to čítačke neuberá a cena je viac než priaznivá. Na stránke výrobcu si môžete stiahnuť kolekciu kníh v slovenčine alebo v niekoľkých iných jazykoch. Slovenská tvorba je síce niečo ako zoznam povinného čítania, ale v českej kolekcii nájdete osudy dobrého vojaka Švejka a ak vám nerobí problém čítanie v anglickom jazyku tam je naozaj pár kvalitných klasických diel.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Pocket Book 626 Touch Lux 3

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Čítačky kníh

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

09/10/2017 19:59
Lucia
Hodnotenie

moja prva citacka, takze neviem velmi porovnat s konkurenciou, ale ten podsvieteny displej je bomba - ocenia ho hlavne ti z nas, ktori uz pri svetle nocnej lampe nevidia na pismena :-) skvela vydrz baterie, ebooky v anglictine sa daju bez problemu potahat z netu aj zadarmo

thumb_up

dlha vydrz baterie
velky vyber knih (aj zadarmo)
podsvietenie
celkovo viac citam

thumb_down

displej by mohol byt farebny, ale ucel plni (nie je to tablet)

16/11/2016 16:27
Martin K.
Hodnotenie

Neskutocne dobra citacka. Ak rozmyslate nad nizsou radou pocket booku, tak urcite odporucam LUX 3. Mal som doma obe, a to nastavitelne podsvietenie displeja je na nezaplatenie.

thumb_up

Podsvietenie displaya
Zabudovany slovnik pri citani zahranicnych knih
Neskutocna vydrz baterie aj pri neustalom zapnuti podsvietenia
Wifi
Synchronizacia knih s dropboxom
Poslanie ebooku do citacky priamo cez email
Webovy prehliadac

thumb_down

Trosku drahsia citacka kvoli podsvieteniu
Chyba farebny display pri prezerani fotiek a stranok

Pridať komentár