Canon EOS 100D + EF-S 18-55 DC + 75-300 DC recenzia

Canon EOS 100D + EF-S 18-55 DC + 75-300 DC recenzia a skúsenosti

Ak patríte medzi milovníkov fotografovania, ale tápate v správnom nastavení fotoaparátu, je Canon EOS 100 D tou správnou voľbou pre vás. Obsahuje totiž najrôznejšie...

od 529 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Tento model používam pár mesiacov a pred ním som mala inú zrkadlovku rovnakej značky, ale model ešte z pred šiestich rokov, ktorý už nespĺňal moje požiadavky. S Canonom EOS 100D som maximálne spokojná.

Malá zrkadlovka vo výbornej kvalite

Veľkosťou ma tento fotoaparát prekvapil. Padne výborne do ruky a medzi zrkadlovkami je jedným z tých s príjemnými malými rozmermi. Dizajn je typický pre Canon a aj rozmiestnenie ovládacích prvkov je viac menej totožné s inými modelmi zrkadloviek Canon. Spracovanie je na vysokej úrovni a použitý je kvalitný plast v kombinácií s hliníkom. V ruke sa drží veľmi dobre. Problém môže mať niekto s veľkými rukami, pre koho už môže byť tento model rozmerovo priveľmi malý. U nás v rodine sa nikto nesťažoval a aj chlapi si ovládanie a držanie pochvaľovali.

Táto digitálna zrkadlovka má rozlíšenie 18 Mpx pre veľmi slušné nasnímanie fotografií a videá nahráva vo Full HD kvalite. Ako výhodu môžem spomenúť, že video sa dá ovládať aj v manuálnom móde, kedy si môžem nastaviť všetky parametre. Páči sa mi 9 bodové ostrenie s menším kompromisom. Pretože jediným ostriacim bodom, ktorý je krížový je ten stredový. Pri trochu drahšom modeli 700D je to všetkých 9 bodov. Počas dňa a za dobrých svetelných podmienok s tým však nemám problém. Trochu horšie to už je pri zhoršených svetelných podmienkach.

favorite Pridali sme nové recenzie na zrkadlovky a redakčný výber najlepšie zrkadlovky

Moje obľúbené efekty

Čo sa týka funkcií musím priznať, že ma veľmi milo prekvapili. Na výber sú rôzne režimy, efekty a filtre. Mne sa najviac páčia kreatívne filtre. Snímok sa dá urobiť s vloženým efektom, ale zároveň, ten istý záber aj bez efektu. Takže si môžem vybrať, ktorá konečná verzia je krajšia. Ďalším obľúbeným efektom, ktorý využívam je efekt rybieho oka. Tento efekt sa niekedy hodí a dá sa nastaviť aj intenzita tohto efektu. Za zmienku stojí aj efekt miniatúry. Nie každý využíva efekty, ale ja s nimi pracujem rada. Ovládanie v menu je veľmi pohodlné a okrem používania set tlačidla si pomôžete aj pohybom na dotykovom 3“ displeji. Veľmi dobre sa zaostrujú videá. Na displeji môžem prechádzať po celej ploche a zaostrovať.

Kvalita fotografií ma prekvapila najviac. Majú veľmi živé farby a vynikajúcu ostrosť. Čo je dôležité spomenúť sú hodnoty ISA. Maximálne citlivosť ISO je 12 800. Mne sa však so znížením na polovičné hodnoty zdajú snímky viac bez šumu a pri bežnom fotení ešte so znížením ISO na 3 200 boli skoro čisté.

V balení som mala manuál, CD, objektív, batériu, nabíjačku na batériu, napájací kábel, USB kábel k PC, popruh a samotný fotoaparát.

Moje hodnotenie

thumb_up

Kompaktný dizajn, rozumná veľkosť a nízka hmotnosť
Pohodlné a intuitívne ovládanie
Dotykový displej
Full HD videa (nahrávanie)
Bohaté funkcie (možnosť použitia rôznych režimov a efektov )
Kvalita fotografií a videá
Dobrý grip
Pomer kvalita, výkon a cena

thumb_down

Iba jeden krížový ostriaci bod - stredový ( z celkového počtu 9)
Nemá výklopný alebo otáčací displej
Slabší vstavaný blesk
Výdrž batérie (klesá pri častom používaní dotykového displeja)

Digitálna zrkadlovka Canon EOS 100D moje očakávania splnila a som s ňou veľmi spokojná. Je to model s ktorým sa dajú robiť veľmi pekné fotografie a dobré videá. Určite ho môžem odporučiť pokročilým aj mierne pokročilým užívateľom. Osobne si myslím, že aj začiatočník by si vďaka intuitívnemu ovládaniu na tento model pomerne rýchlo zvykol. Cenovo sa pohybuje stále vo veľmi dobrej cenovej skupine a v pomere výkon, kvalita, funkčnosť a cena si stojí mimoriadne dobre. Možno niekoho mýli malá veľkosť, ale to na výkone a kvalite prístroju nijak neuberá.

Vývoj ceny produktu Canon EOS 100D + EF-S 18-55 DC + 75-300 DC

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Zrkadlovky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Nikon D5500 + AF-P 18-55 VR

Pridať komentár