Nikon D3300 + AF-P 18-55 VR recenzia

Nikon D3300 + AF-P 18-55 VR recenzia a skúsenosti

Obdivujete krásne a zaujímavé snímky ostatných fotografov a chcete sa tiež naučiť toto ešte celkom mladé umenie? S digitálnym fotoaparátom Nikon D3300 budete po čase...

od 55.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Tento model síce už nie je čerstvou novinkou na trhu, ale ja s ním mám veľmi dobré skúsenosti a o pár užívateľských postrehov sa podelím. Zvolila som po niekoľkoročnom používaní kompaktov digitálnu zrkadlovku a prechod neľutujem. Rozhodla som sa pre set so základným objektívom v balení modelom Nikon AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR.

Dizajn a spracovanie na vysokej úrovni

K zrkadlovke to bol pre mňa prechod aj čo sa týka veľkosti. Predtým som mala malé fotoaparáty s nízkou hmotnosťou. Tento model však napriek tomu, že vyzerá objemnejšie, má veľmi príjemnú váhu a aj rozmery môžem označiť za kompaktné. Dielenské spracovanie je veľmi kvalitné. Takmer celé telo je plastu. Teda okrem bajonetu na upevnenie objektívu a časti na upevnenie externého blesku. Vďaka tomu je hmotnosť príjemná. Fotoaparát sa veľmi dobre drží v ruke a nekĺže.Najviac oceňujem tie časti pre úchop, ktoré sú textúrované a pogumované. Ovládacie prvky sú rozmiestnené logicky a v praxi k ním je dobrý prístup počas fotenia. Nestretla som sa s tým, žeby mi robilo niektoré z tlačidiel problém naň prstom dosiahnuť. Ide o tie základne tlačidlá, ktoré sa používajú. Nastavenia a niektoré funkcie si samozrejme už vyžadujú vstup do menu. Čo sa mi páči je, že výrobca nezabudol na tlačidlo Fn, ktorému môžem priradiť funkciu. Zadnej časti dominuje 3“ LCD displej a tlačidlá po stranách.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na zrkadlovky a redakčný výber najlepšie zrkadlovky

Priateľské menu a funkcie

Pochvalu si zaslúži grafické menu, ktoré je lokalizované do slovenčiny, ale aj jeho prehľadnosť. Hneď som sa v ňom zorientovala a ovládanie sa tak stáva aj pre začiatočníka pohodlné. Čo sa týka funkcií, tak fotoaparát ponúka bežné funkcie, ktoré nájdeme u iných modelov a nič dôležité nechýba. Bohužiaľ ani ničím špeciálnym neprekvapí. Nechýbajú efekty, režimy pre rôzne zameranie a situácie pri fotení. Mňa milo prekvapila panoráma. Dosť využívam aj záznam videa s možnosťou nahrávania vo Full HD a hlavne s rýchlosťou 60 fps. Musím pochváliť, že aj videa s pohybujúcimi objektmi sú veľmi plynulé vo vysokej kvalite. Pre fotenie je určené rozlíšenie 24,2 Mpx a 5 x optický Zoom. Nechýba systém automatického zaostrovania a podpora fotografií nielen v jpeg ale aj raw.

Kvalita fotografií

Aj v horších svetelných podmienkach má fotoaparát dobré výsledky. Spokojná som aj s verným podaním farieb a zobrazením detailov. Pre mňa je fotoaparát NikonD3300 výborným modelom a určite prevládajú klady nad zápormi.

Čo hodnotím kladne, čo záporne

thumb_up

Príjemný dizajn
Kvalitné dielenské spracovanie
Nízka hmotnosť
Dobrá ergonómia a prakticky rozmiestnené ovládacie prvky
Nahrávanie videa vo Full HD/60 fps
Veľmi pekné grafické a prehľadné menu
Duálne fotenie formát JPEG + RAW(NEF)
Duálny mikrofón
Sprievodca v zariadení
Výdrž

thumb_down

Nemá Wi-fi
Displej sa nedá vyklopiť
Cena

S týmto fotoaparátom som veľmi spokojná a žiadne závažné mínusy som nenašla. Ako prechod od kompaktu k zrkadlovke určite odporúčam. Tento model nesklame ani začínajúcich fotografov, ktorí sú náročnejší. Nikon D3300 sa pohodlne ovláda a kvalitne fotí. Pre veľmi náročného alebo profesionálneho fotografa to určite nebude, ale pre začiatočníka, ktorý chce fotiť zrkadlovkou veľmi dobrá voľba.

Vývoj ceny produktu Nikon D3300 + AF-P 18-55 VR

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Zrkadlovky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Canon EOS 1200D telo

Pridať komentár