Canon EOS 1200D telo recenzia

Canon EOS 1200D telo recenzia a skúsenosti

Kvalitná digitálna zrkadlovka Canon EOS 1200D sa radí do nižšej triedy zrkadloviek. Snímač sa vyznačuje výbornými vlastnosťami pri fotografovaní pri nedostatočnom...

od 293.86 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Fotoaparát Canon EOS 1200D je moja prvá zrkadlovka a dlho som zvažoval do akej ceny som ochotný isť. Pretože nákup zrkadlovky nie je malá investícia. Hľadal som model s výbornými parametrami, ale aj v cene, ktorá je prijateľná. Mal som niekoľko favoritov a najlepšie mi, čo sa týka pomeru výkon a cena vyšiel práve tento model. Používam ho skoro denne, lebo fotenie je moja veľká záľuba. Nie som však žiaden profesionál, ale skôr taký fotograf začiatočník s veľkou záľubou zachytávať rôzne momenty života.

Dizajn

Fotoaparát mám s objektívom Canon EF-S 18-55 DC III, čo je základný objektív, ale pre moje účely mi zatiaľ stačí. To že vyzerajú všetky zrkadlovky skoro rovnako, až na pár detailov, ktoré má každý výrobca špecifické, ani z tohto modelu nerobí nejaký originálny dizajnový kus. Mohutnejšie telo je z matného  plastu a s pogumovaným gripom, ktorý sa veľmi dobre drží v ruke. Tlačidlá sú dobre rozmiestnené a nie je ich prehnane veľa. Pre začiatočníka je to výhoda, pre pokročilého fotografa skôr nevýhoda. Mne to však s týmto počtom tlačidiel vyhovuje. Hlavne v začiatkoch, keď som s týmto modelom začínal som to ocenil. Na tele fotoaparátu nechýbajú oká na popruh a v hornej časti je výklopný blesk, ako aj sánky na pripevnenie externého blesku. Ďalej tu máme klasické otočné koliesko na nastavenie režimov a pár tlačidiel. Zadná časť patrí displeju s uhlopriečkou 3“, nad ním je hľadáčik a vedľa znova ovládacie tlačidlá, ktorými sa pohybuje v menu. Pod krytkou nájdeme konektory a sloty na pamäťové karty. Ak by som mal zhrnúť dizajn, tak určite ma nesklamal a je to typická zrkadlovka s veľmi kvalitným spracovaním. Možno by som ocenil keby sa dal displej vyklopiť, ale čím menej mechanických časti na otváranie a zatváranie je, tým menej sa toho pokazí alebo zlomí.

favorite Pridali sme nové recenzie na zrkadlovky a redakčný výber najlepšie zrkadlovky

S efektmi aj bez efektov, výsledok je dobrý

Rozlíšenie fotoaparátu je 18 Mpx, optický Zoom 3x. Objektív má svetelnosť taký štandard F3,5 - 5,6. Video sa dá nahrávať aj vo Full HD a hoci tieto hodnoty sami o sebe nepôsobia prevratným dojmom, kvalita fotenia je veľmi dobrá. Osvedčila sa mi zo začiatku automatika, hlavne pri zaostrovaní a snímky boli veľmi pekné. Ak sa však pohráte a dostanete ten cit, dá sa to nastaviť v 9 bodoch pre čo najostrejší záber. Nie som veľmi zástancom rôznych efektov pri fotení, ale tento model ich ponúka a niektoré sú veľmi zaujímavé. Pri niektorých záberoch sa však hodí lepšie rozostrenie pozadia, čo sa mi páči alebo aj efekt rybieho oka. Sú situácie keď sa pre niektoré zábery tieto efekty hodia.

Kvalita fotenia je veľmi dobrá a ja som s ňou veľmi spokojný. Podanie farieb je verné a nepostrehol som ani viditeľne veľký problém s bielou. Čo sa týka zhoršených svetelných podmienok, tak tam je to niekde lepšie a inde nie. Najväčšie odchýlky v kvalite vidím v pri fotení v interiéri za zhoršených podmienok a priamo von. Denné fotky sú zase veľmi dobré s ostrými detailmi. Čo som veľmi spokojný je fotenie bez efektu červených očí. V žiadnych svetelných podmienkach pri fotení som tento jav nezaznamenal. Kladne môžem hodnotiť aj rýchlosť a odozvu spúšte. Dobre si stojí aj rýchlosť zaostrenia. Spomeniem ešte optický Zoom, ktorý je 3 násobný takže netreba očakávať zázraky, ale skôr taký štandard a základné možnosti zoomu. Ostrosť je naopak vyrovnaná v celom zábere. Nie sú tam viditeľné rozdiely medzi stredom a okrajmi. To sú moje postrehy, ale súhrne hodnotím fotoaparát Canon EOS1200D, ako veľmi kvalitný fotoaparát. Jeho najväčšími plusmi je dobrá ergonómia, veľmi rýchle intuitívne ovládanie a pomerne rýchle ostrenie.

Plusy a mínusy

thumb_up

Kvalitné spracovanie
Dizajn s dobrou ergonómiu
Jednoduché ovládanie
Nahrávanie videa vo Full HD
Dobrá rýchlosť ostrenia
Pomerne dobrá vydrž batérie
Možnosť používania s rôznymi objektívmi
Pomer výkon a cena ( dobrá cena v segmente zrkadloviek)

thumb_down

Malý RAW buffer
Chýba možnosť bezdrôtového ovládania
Neobsahuje funkciu časozber s vytvorením videa

Môj záverečný verdikt

Musím povedať, že ja som s týmto modelom veľmi spokojný. Na začiatku som tých mínusov videl viac, ale časom som prišiel na to, že väčšia časť je spôsobená užívateľom (teda mnou). So zrkadlovkou to nie je ako s kompaktom. Musíte sa s ňou naučiť pracovať. Tento model je však užívateľský veľmi príjemný. Intuitívne a veľmi rýchlo som sa ho naučil ovládať. Kvalita fotiek je čoraz lepšia a zvažujem aj o niečo lepší objektív, čo si myslím že môže prispieť ešte k väčšej spokojnosti. Určite ho odporúčam začiatočníkom, ktorí to chcú skúsiť so zrkadlovkou. Ak sa pozriete na ceny zrkadloviek a momentálnu ponuku na trhu, tak Canon EOS 1200D vychádza, ako najlepšia voľba v pomere výkonu, kvality a ceny.

Vývoj ceny produktu Canon EOS 1200D telo

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Zrkadlovky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Canon EOS 1200D telo

Pridať komentár