MTD DL 92H/T recenzia

MTD DL 92H/T recenzia a skúsenosti

Záhradný traktor s bočným vyhadzovaním MTD DL 92H  je vybavený spoľahlivým motorom s maximálnym výkonom 12,5 HP a hydrostatickou prevodovkou. Záber kosenia je 92 cm a výška...

od 1549.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Záhradné traktory nám pohodlným spôsobom pomáhajú pri starostlivosti o trávnik. Ak vlastníte nejakú tu väčšiu zatrávnenú plochu, určite takého pomocníka oceníte. Okrem prvoradej funkcie sekania trávy využijete traktor aj ako ťažné zariadenie. S použitím vozíka alebo iného príslušenstva sa tak stáva zo záhradného traktora univerzálny pomocník. Dnes sa pozrieme na model MTD DL 92 T, ktorý je produktom Americkej spoločnosti MTD Products Inc., skrátka od názvu Modern Tool and Die Company. Táto spoločnosť so sídlom v Clevelande v štáte Ohio má dlhoročné skúsenosti v oblasti záhradnej techniky a náradia. Záhradný traktor MTD DL 92 Tmôžeme zaradiť do kategórie lacnejších traktorov, vhodných na sekanie trávy a údržbu menšej a rovnejšej plochy.

favorite Pridali sme nové recenzie na záhradné traktory a redakčný výber najlepšie záhradné traktory

Konštrukcia a parametre

Tento model nie je žiaden obor, ide konštrukčne skôr o menší traktor. Jeho ovládanie ľahko zvládne každý. Zadná časť traktora je vybavená košom o objeme 240 l s plastovým vekom a veľmi jednoduchým vyklápaním aj počas jazdy. Sedadlo je sklopné a nastaviteľné pre rôzne postavy. Pod ním sa nachádza batéria. Na ľavej strane sa nachádza pedál na ovládanie brzdy a nechýba ani ručná brzda. Na pravej strane zase nájdeme ručnú páku pre štart sekania trávy a páku pre nastavenie výšky strihu trávy. Nohou zase ovládame na pravej strane pedále s radením dopredu a dozadu. Sekacia spodná časť je vybavená kolieskami a kopíruje tak dobre terén. No a samozrejme nesmieme zabudnúť na volant. Celá kapotáž je kovová a výrobca sa pri tomto modeli rozhodol pre farbu slonová kosť so sivými akcentmi. Je to trošku zmena oproti všetkým tým červeným traktorom. Celý traktor je na kvalitnom oceľovom ráme a konštrukcia je naozaj pevná.

Výkon

Pod kapotou sa nachádza motor priamo od výrobcu MTD o sile 12, 5 HP (konská sila) o objeme 420 cm3 s rozvodom OHV a tlakovým mazaním.Objem palivovej nádrže je primeraný a to 3, 8 l. Použitá 6 stupňová prevodovka sa jednoducho ovláda. Tento model ma záber 92 cm, čo je celkom dostačujúca hodnota. Doporučená výška sekania je 30 -95 mm. Pri pravidelnej údržbe trávnika sa vám určite nestane, žeby ste museli čeliť pol metrovej tráve, takže aj s touto hodnotou môžete byť spokojný.

Plusy

  • Pevný oceľový rám
  • Kvalitne spracovanie
  • Kovová kapotáž
  • Cena

 

Mínusy

  • Žiadne podstatné
  • Neseká v chode dozadu, nutnosť sa otočiť

Odporúčanie

Tento model je vhodný pre začiatočníkov, ktorý sa rozhodli pravidelne starať o svoj trávnik. Dokonca aj pre ženy. Ideálny pre menšie a rovné plochy. Zvládne aj nejaký ten mierny svah, ale do náročného terénu už nie je vhodný. Vhodný na pozemok do 2 000 – 3000 metrov.

Pohľad na záver

Za veľmi zaujímavú cenu dostanete kvalitný záhradný traktor, ktorý si poradí aj s mierne strmým terénom. Nasadanie a vysadanie z traktora je bezproblémové a ergonómia a celkové usporiadanie ovládania je veľmi dobre a logicky rozmiestnené. Vďaka ťažnému zariadeniu sa dá pripojiť veľké množstvo príslušenstva. Môžete si pripojiť vozík, sypač pre rozsev alebo valec pre zarovnanie plochy. Záhradný traktor MTD DL 9 T je výborná voľba za nízku cenu.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu MTD DL 92H/T

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Záhradné traktory

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Stiga Combi 1066 HQ

Pridať komentár