MTD LE 180/92 H recenzia

MTD LE 180/92 H recenzia a skúsenosti

MTD LE 180/92 H  je trávny traktor so zadným vyhadzovaním. Záber kosenia je 92 cm, hydrostatická prevodovka zjednodušuje ovládanie stroja bez nutnosti radenia. Skvelá...

od 2499.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Model MTD LE 180/ 92 H je výkonný záhradný traktor s dvojvalcovým motorom. Jedná sa o kvalitný traktor v strednej triede o ktorý je na trhu veľký záujem. Americký výrobca MTD Products Inc., si svoje výrobky pre Európu necháva vyrábať v Európe a to v Nemecku aj Maďarsku. Tento model vyšiel z výrobného pásu v Nemecku a tomu zodpovedá aj precízne spracovanie. Pre zákazníka to ma ešte jedno veľké plus, veľmi dobrá dostupnosť náhradných dielov pre európsky trh. Pozrime sa, čo všetko nám ponúka tento skvelý traktor za veľmi dobrú cenu.

favorite Pridali sme nové recenzie na záhradné traktory a redakčný výber najlepšie záhradné traktory

Konštrukcia a parametre

Po konštrukčnej stránke máme znova veľmi kvalitný rám z ocele a kovovú kapotáž. Kapota má dostatočne veľký uhol pri otváraní ak motoru tak máte veľmi dobrý prístup. Robustná predná náprava z liatiny so systémom naklápania zabezpečuje pri zmene smeru perfektné kopírovanie polomeru zatáčky. Znova máme veľmi ergonomicky a logicky rozmiestnené ovládacie prvky. Ovládanie tohto traktora je naozaj jednoduché a príjemné. Predná maska je čierna a kapotáž červená, čo je také typické prevedenie pre záhradné traktory. Nechýba svetlo pre prácu v zhoršených svetelných podmienkach. Sedadlo je odpružené a vyklápacie. Pod ním sa ukrýva batéria. Zadná časť už tradične patrí zbernému košu o objeme 240 l s jednoduchým systémom vyklápania aj za jazdy. Po odobratí koša nám zadná strana ukrýva ťažné zariadenie pre vozík alebo iné príslušenstvo. Toto hodnotím veľmi kladne. Pre prácu okolo záhrady je naozaj skvelé môcť pripojiť vozík pre prevážanie. Prípadne zapojiť menší pluh pre kyprenie pôdy, prevzdušňovač, valec alebo dokonca zavlažovacie zariadenie. Spodná časť patrí sekaciemu zariadeniu, ktorému nechýbajú kolieska pre lepšie kopírovanie terénu.

Výkon

O výkon sa stará silný dvojvalcový motor Briggs&Stratton o sile 18 HP (konská sila) a objeme 656 cm3 s antivibračným systémom AVS a tlakovým mazaním motoru. Nechýba komfortná hydrostatická prevodovka pre jednoduché ovládanie. Výhodou je aj tryska pre čistenie sekacieho zariadenia vodou, stačí tak len pripojiť hadicu s rýchlospojkou. Po stránke výkonu ide už naozaj o veľmi silný záhradný traktor s funkciami sekania a zberu trávy, mulčovania a využitia ťažného zariadenia. Ako bonus je možnosť pripojenia radlice k prednej časti.

 

Plusy

  • Kvalitná konštrukcia
  • Dvojvalcový motor
  • OCR možnosť kosenia aj pri cúvaní
  • Prípojka na umývanie

 

Mínusy

  • Trochu vyššia cena

 

Odporúčanie

Model MTD LE 180 / 92 H je vhodný pre plochu 2 500 – 3 000 m2. Silný motor zvládne aj náročnejší kopcovitý terén. Vhodný je do každej záhrady. Ovládanie je veľmi príjemne a jednoduché, preto je vhodný aj pre ženy alebo seniorov. Vďaka tomu, že traktor má oceľový rám bez stredného tunelu je nastupovanie a vystupovanie bezproblémové.

Pohľad na záver

Musím povedať, že tento záhradný traktor je výbornou voľbou pomeru výkon a cena. Silný motor už naozaj zdolá aj náročnejší a členitý terén. Ako veľké plus hodnotím aj výbornú dostupnosť náhradných dielov a samozrejme aj univerzálnosť využitia s príslušenstvom, ktorého je na trhu veľké množstvo.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu MTD LE 180/92 H

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Záhradné traktory

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Traktor MTD OPTIMA LE 145 H

Pridať komentár