Electrolux EHH 6240 ISK recenzia

Electrolux EHH 6240 ISK recenzia a skúsenosti

Indukčná varná doska Electrolux EHH 6240 ISK so 4 varnými zónami. Je rýchla a presná, vhodná aj do profesionálnej kuchyne. Indukčná technológia umožňuje okamžité nastavenie...

od 195.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Pri výbere varnej dosky máte hneď niekoľko možností. Ktorá je ale najlepšia? Plynová, sklokeramická či indukčná – každá z nich má svoje plusy i mínusy. Electrolux EHH 6240 ISK je indukčná varná doska, ktorá ponúka výborný výkon za výhodnú cenu. 

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na varné dosky a redakčný výber najlepšie varné dosky

Indukčná technológia pre najrýchlejšie varenie

Varná doska v čiernej farbe má príjemný moderný dizajn. Dodáva sa bez rámčeka a je určená na zabudovanie. Jej povrch sa výborne čistí a ľahko udržiava. Dôvodom je fakt, že sa počas prevádzky zohrieva iba tá časť varnej zóny, ktorá kopíruje tvar hrnca. Väčšina povrchu dosky teda zostáva počas jej prevádzky studená a jedlo sa na ňu nepripáli. Navyše nedochádza ani k tepelným únikom. Na varnej zóne, ktorá je určená pre väčšie hrnce preto môžete s pokojným svedomím používať aj malé hrnčeky.

Electrolux EHH 6240 ISK má 4 varné zóny – 2 väčšie a 2 menšie. Doska sa ovláda dotykovými tlačidlami. Aby zareagovali je nutné vyvinúť iba minimálny tlak prstom. Teplota každej varnej zóny sa ovláda samostatným tlačidlom.

Niekoľko užitočných funkcií

Cena tejto varnej dosky nie je vysoká, preto od nej nemožno vyžadovať veľké množstvo špeciálnych funkcií. Model by sme zaradili do kategórie „základný“. Napriek tomu však disponuje užitočnými funkciami detská poistkazámok tlačidiel. Z hľadiska bezpečnosti oceňujeme aj to, že sa spotrebič dokáže automaticky vypnúť a to krátko po tom, ako z varnej dosky odložíte hrniec.

Všeobecnou vlastnosťou indukčných panelov je mimoriadne vysoká rýchlosť ohrevu. Doska totiž začne zahrievať svoj povrch okamžite po spustení a po umiestnení hrnca na varnú zónu. Tento model má navyše funkciu Booster, ktorá po aktivácií vyvinie extra výkon pre rýchlejšie dosiahnutie želanej teploty.

Vďaka indikátoru zvyškovej teploty budete mať neustály prehľad o tom, ktorá z varných zón ešte hreje. Chladnutie spotrebiču totiž chvíľu trvá. Vy sa však vďaka tejto jednoduchej funkcií určite nepopálite.

Niekoľko nedostatkov

Počas používania varnej dosky Electrolux EHH 6240 ISK človek narazí aj na zopár negatív. Pri nižších stupňoch ohrevu je to napríklad spínanie termostatu, ktorý sa zapína a vypína v pravidelných intervaloch a tento zvuk je po čase pomerne iritujúci. Túto kozmetickú vadu vyrieši zvýšenie varného výkonu dosky – termostat prestane spínať a bude síce vydávať jemný, no kontinuálny prevádzkový zvuk.

Pri najvyššom stupni výkonu možno krátko pred dosiahnutím bodu varu pozorovať rezonovanie hrncov, čo však prakticky nemá žiadny vplyv na funkčnosť spotrebiču. Pri kúpe nových hrncov a panvíc si navyše dajte pozor na to, aby boli vhodné aj na indukčné varné dosky – nie je to totiž pravidlom. Dno hrncov totiž musí mať špeciálny povrch, ktorý dokáže reagovať s povrchom dosky. Je teda možné, že niektoré staršie hrnce nebudete môcť po kúpe tejto modernej dosky používať.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ indukčná varná doska
+ mimoriadna rýchlosť dosiahnutia bodu varu
+ moderný dizajn
+ povrch dosky sa jednoducho čistí
+ jednoduché a intuitívne ovládanie dosky
+ hreje len tá časť varnej zóny, na ktorej leží dno hrnca
+ funkcia Booster
+ bezpečnostné funkcie (detská poistka, zámok tlačidiel)
+ indikátor zvyškovej teploty varných zón
+ automatické vypnutie dosky
+ veľmi výhodná cena

thumb_down

- hrnce musia byť vhodné aj na indukčné dosky (pozor pri kúpe nového riadu)
- obťažujúci zvuk spínania termostatu pri nižších stupňoch varenia
- rezonovanie hrncov pri najvyššom stupni výkonu

Indukčnú dosku Electrolux EHH 6240 ISK kúpite za naozaj veľmi výhodnú cenu. Tento základný model disponuje iba niekoľkými funkciami, na bežné domáce použitie je však absolútne dostačujúci. Podáva solídny výkon a výborne sa udržiava. Bezpečnostné funkcie zabránia náhodnému spusteniu, ale aj nechcenému popáleniu sa o povrch dosky, ktorú ste ešte pred chvíľou používali. 

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Sklokeramické, indukčné, plynové - Ako vybrať varnú dosku

Sklokeramické, indukčné, plynové - Ako vybrať varnú dosku

Výber varnej dosky by mal závisieť od toho, ako často človek varí a či chce radšej ušetriť pri kúpe spotrebiča, alebo pri samotnom varení. Je na vás, či uprednostníte rýchlosť a jednoduchú reguláciu plynovej varnej dosky, alebo bezpečnosť pri indukčnej doske. V súčastnosti nájdete v... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Ako vybrať varnú dosku. Plynovú, indukčnú alebo sklokeramickú?

Ako vybrať varnú dosku. Plynovú, indukčnú alebo sklokeramickú?

V súčasnosti panuje trend, že sa spotrebiče do domácnosti nevyrábajú len preto, aby poskytovali funkčné vlastnosti, ale majú tiež pridanú hodnotu v podobe pekného dizajnu. Je však dôležité, aby ste tomuto vývoju  nepodľahli  a pri výbere varných dosiek do kuchyne hľadeli najmä na... Prečítať článok

Prečo je indukčná varná doska najlepšia?

Prečo je indukčná varná doska najlepšia?

Počuli ste už o tom, že varenie na indukčnej doske je rýchlejšie, úspornejšie a bezpečnejšie? A zaujíma vás, či je to skutočne tak? Efektívne a tým pádom aj úsporné varenie na indukcii oceňuje čoraz viac kuchárov. Tepelnú energiu dokážu totiž na indukčnej varnej doske nastaviť s nevídanou... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Electrolux EHH 6240 ISK

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Varné dosky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Gorenje Classic G 64 X

Pridať komentár