Trampolíny - Recenzie trampolín, diskusie, hodnotenia

Ako vybrať trampolínu

Trampolína na cvičenie

Veľkosť - Rozmery trampolíny sú dôležitým parametrom pri výbere. Na trhu nájdete trampolíny o priemere začínajúcom na necelom 1 m až do 5 m.
Interiérové trampolíny - Majú priemer max do 1,5 m. Sú vhodné na detský relax, ako aj na domáce posilňovanie a aktívne cvičenie.
Exteriérové trampolíny-Sú vhodné do záhrady alebo na väčší rovný pozemok a veľkosť ich premiéru dosahuje až 5 m.
Materiál a spracovanie - Pri výbere sa informujte o kvalite a pevnosti materiálov, overte si výrobcu a spracovanie z hľadiska bezpečnosti. Je dôležité aby skákacia plocha bola z materiálu, ktorý má hladký povrch a nespôsobí vám odreniny. Materiál by mať vysokú pevnosť v ťahu a pamäťový efekt. Pri vonkajších trampolínach musí byť skákacia plocha odolná voči vonkajším podmienkam.
Nosnosť a bezpečnostné prvky - Údaj o celkovej nosnosti si určite preverte, ako aj bezpečnostné prvky, ako je ochranná sieť okolo trampolíny pri väčších trampolínach.
Doplnky - Informujte sa aké doplnky sú už v základnej výbave. Pri niektorých modeloch ochranná sieť nie je súčasťou výbavy a musíte si ju dokúpiť, ako doplňujúce príslušenstvo. Ak máte možnosť výberu, preferujte set, ktorého súčasťou je už aj ochranná sieť. Vhodné sú aj schodíky pri trampolínach väčších rozmerov.