Trampolíny sú obľúbené najmä medzi deťmi, ale kvalitná trampolína poskytne zdravý pohyb aj dospelému človeku. Zdalo by sa, že pri kúpe trampolíny nie je čo riešiť, ale nie je to celkom tak. Zohľadniť musíte nielen jej nosnosť a priestorové možnosti, ale tiež bezpečnosť. Poďme sa spolu pozrieť na ponuku našich predajcov.

Najlepšie trampolíny 2020 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie trampolíny 2020 – recenzie, test, porovnanie

Letné dní v nás doslova prebúdzajú energiu a chuť na športové aktivity. Skákanie na trampolíne sa za posledné roky prenieslo zo školných telocviční a posilňovní aj do našich domácich priestorov, či už v miestnosti alebo na dvore podľa veľkosti využitia. Ak aj vy zvažujete nákup trampolíny pokúsime sa vás usmerniť radami, ako pri výbere a nákupe postupovať. Prvou a dôležitou vecou je... Prečítať článok

Ako vybrať trampolínu

Trampolína na cvičenie

Veľkosť - Rozmery trampolíny sú dôležitým parametrom pri výbere. Na trhu nájdete trampolíny o priemere začínajúcom na necelom 1 m až do 5 m.
Interiérové trampolíny - Majú priemer max do 1,5 m. Sú vhodné na detský relax, ako aj na domáce posilňovanie a aktívne cvičenie.
Exteriérové trampolíny-Sú vhodné do záhrady alebo na väčší rovný pozemok a veľkosť ich premiéru dosahuje až 5 m.
Materiál a spracovanie - Pri výbere sa informujte o kvalite a pevnosti materiálov, overte si výrobcu a spracovanie z hľadiska bezpečnosti. Je dôležité aby skákacia plocha bola z materiálu, ktorý má hladký povrch a nespôsobí vám odreniny. Materiál by mať vysokú pevnosť v ťahu a pamäťový efekt. Pri vonkajších trampolínach musí byť skákacia plocha odolná voči vonkajším podmienkam.
Nosnosť a bezpečnostné prvky - Údaj o celkovej nosnosti si určite preverte, ako aj bezpečnostné prvky, ako je ochranná sieť okolo trampolíny pri väčších trampolínach.
Doplnky - Informujte sa aké doplnky sú už v základnej výbave. Pri niektorých modeloch ochranná sieť nie je súčasťou výbavy a musíte si ju dokúpiť, ako doplňujúce príslušenstvo. Ak máte možnosť výberu, preferujte set, ktorého súčasťou je už aj ochranná sieť. Vhodné sú aj schodíky pri trampolínach väčších rozmerov.