Omron M6 Comfort recenzia

Omron M6 Comfort recenzia a skúsenosti

OMRON M6 Comfort je pokročilý tlakomer, ktorý má zdroj napájania umiestnený priamo na paži. V balení navyše nájdete aj Intelli manžetu, ktorá ponúka univerzálny obvod 22 - 42...

od 54.2 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Značka Omron je jednou z najznámejších v segmente tlakomerov. Japonská spoločnosť Omron je lídrom v oblasti medicínskych zariadení pre liečbu a sledovanie zdravia. Model Omron M6 Comfort nadväzuje na úspešné modely tohto výrobcu a prináša užívateľovi vylepšený dizajn a komfortnejšie ovládanie. Používame v domácnosti tlakomer už určitý čas a je veľmi málo vecí, ktoré by som dokázala tomuto tlakomeru vytknúť.

Dizajn a metóda merania

Dizajn je oproti starším modelom atraktívnejší a hlavne displej je dostatočne veľký a prehľadný. Ocenia to najmä seniori, ktorý naozaj potrebujú väčší displej. Páči sa mi aj jemný uhol prednej strany, takže pri meraní na displej veľmi dobre vidíte. Ide o plnoautomatický digitálny tlakomer s upínaním manžety na pažu. Ovládanie je jednoduché a pohodlné aj jednou rukou, jediným tlačidlom.

favorite Pridali sme nové recenzie na tlakomery a redakčný výber najlepšie tlakomery

Displej a funkcie

Na displeji sa zobrazia po správanom upnutí manžety a štarte vaše hodnoty systolického tlaku, diastolického tlaku a pulzu. Ak si zle upnete manžetu pristroj vás na to upozorní. Rovnako signalizuje aj detekciu nepravidelných pulzov. Musím povedať, že zobrazenie nameraných hodnôt je naozaj prehľadné a okrem číselných údajov tlakomer indikuje stav tlaku aj farebne. Takže, ak sú hodnoty zlé zobrazí to červenou farbou. Dokáže na základe viacerých meraní určiť vašu priemernú hodnotu a upozorní vás, ak sa od svojho priemeru odkloníte a hrozí vám nejaké kardiovaskulárne riziko. Samozrejmosťou je pamäť na 100 meraní pre dvoch užívateľov, ktorú si prepínate jednoduchým tlačidlom.

Napájanie a výdrž

Tento tlakomer je napájaný batériami, ale nechýba ani adaptér pre napojenie do siete. Výdrž musím pochváliť, aj pri dennom meraní v našej rodine výdrži veľmi dlho. Výrobca uvádza výdrž až 1 000 meraní.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ Kvalitné spracovanie
+ Pekný dizajn
+ Komfortné ovládanie
+ Kvalitná dvojitá manžeta Intelli
+ Presné meranie ( klinicky overená presnosť)
+ Dostatočná pamäť pre 2 osoby (možnosť merania aj bez uloženia)
+ Adaptér

thumb_down

Pre zobrazenie priemerných hodnôt a údajov z pamäte je potrebné preštudovať návod, aby ste vedeli akým spôsobom tieto údaje zobraziť

Pohľad na záver

S tlakomerom Omron M6Comfortsme doma nad mieru spokojný. Využívame ju viacerí členovia rodiny a výborná je aj možnosť neukladania údajov do pamäte, ak si chce niekto cudzí odmerať jednorázovo tlak. Manžeta sa výborne nasadzuje a aj keď si ju nasadím akokoľvek, prispôsobí sa a vždy je meranie v poriadku. Meranie pulzu na tlakomeri som porovnávala aj s kvalitným športtesterom Polar s hrudným pásom a hodnoty boli len s minimálnymi odchýlkami, skoro rovnaké. Tento tlakomer môžem odporučiť každému. Za výbornú cenu získate kvalitný prístroj.

Vývoj ceny produktu Omron M6 Comfort

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Tlakomery

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

30/07/2017 15:44
m.p.
Hodnotenie

Omron M6 Comfort je veľmi dobrý tlakomer, ktorý používam už nejaký čas. Je trochu väčší, tak sa na cestovanie nehodí, zaberie dost miesta. V balení je manžeta, tlakomer a batérie. Predáva sa verzia s adaptérom a bez. Alkalické batérie vydržia veľmi dlho, takže úplne stačí aj ten bez adaptéru. Tlakomer meria oproti iným ktoré som mal možnosť použiť veľmi presne. Pamäť ma pre dvoch užívateľov na 100 záznamov a pre hosťa, ktorý si chce jednorázovo odmerať tlak je tu možnosť aktivácie merania bez uloženia do pamäte. Prehľad meraní v pamäti obsahuje dátum aj čas merania, takže sa dá veľmi pekne pozrieť kedy aký tlak bol, tiež či bol meraný ráno alebo večer. som spokojný a určite odporúčam tento tlakomer. jednoducho sa ovláda a hneď vidíte ako na tom ste. zlé hodnoty signalizuje červenou a dobre zelenou. Manžeta je super a ak si ju zle nasadíte upozorní vás na to. Cena išla teraz dole a oplatí sa nákup tohto modelu. Je to produkt, ktorý skoro každý deň používam, mám s ním len dobré skúsenosti a môžem ho odporučiť každému.

thumb_up

+ presné meranie, jednoduché ovládanie, kvalitná manžeta, dobrá výdrž s alkalickými batériami, batérie sú súčasťou balenia, pri výmene batérií 30 sek pamäť dát,

thumb_down

- pre niekoho cena (tá však išla dole a model Omron M3 je lacnejší a rovnako dobrý)

Pridať komentár