Sencor SBP 690 recenzia

Sencor SBP 690 recenzia a skúsenosti

Tlakomer Sencor SBP 690, Sencor SBP 690 je multifunkčný pomocník na meranie systolického aj diastolického tlaku a srdcového pulzu v pohodlí vášho domova. Prístroj má veľký a...

Aj spoločnosť Sencor má na trhu prístroje pre sledovanie zdravotného stavu a tlakomery od tohto výrobcu sa vyznačujú veľmi priaznivými cenami. Model Sencor SBP 690 svojou dostupnou nízkou cenou a výkonom patrí k najvýhodnejším nákupom.

Dizajn a metóda merania

Dizajnom sa zvlášť neodlišuje od iných tlakomerov na trhu a tento model môžeme radiť k takému dizajnovému priemeru. Ide o digitálny plnoautomatický tlakomer s uchytením manžety na rameno. Manžeta bohužiaľ nie je až tak pohodlná, ako pri tlakomeroch Omron alebo Microlife.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na tlakomery a redakčný výber najlepšie tlakomery

Displej a funkcie

Displej je veľký a prehľadný čo chválime a ovládanie pomocou tlačidiel po stranách je jednoduché. Intuitívne sa zorientujete v ovládaní hneď pri prvom meraní. Ani napriek nízkej cene tento tlakomer funkčne nezaostáva za inými aj drahšími prístrojmi. Odmeria vám systolický a diastolický tlak, srdcový pulz, nechýba detekcia srdcovej arytmie a  okrem číselných hodnôt zobrazí zvýšený tlak aj graficky. Pamäť má iba pre jedného užívateľa a to v kapacite 60 meraní, čo je menším mínusom, ale kladne musíme hodnotiť že aj po vy výmene batérii sa záznamy v pamäti uchovali. Po dobu 90 sekúnd bez napojenia, čo je rýchla výmena batérií alebo zapojenie do siete pri vybitých batériách sa udržia aj neuložené údaje merania.

Napájanie a vydrž

Okrem batérie sa tlakomer môže napájať aj adaptérom do siete. Na slabú batériu vás upozorní indikátor stavu batérie, čo je plusom. Stane sa, že začínate meranie a batérieby vám nevydržali, tak hneď pred meraním máte možnosť pripojenia k sieti.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ Jednoduché ovládanie
+ Presné meranie
+ Dobrá výdrž
+ 90 sekundová pamäť udržania posledných údajov, bez uloženia do pamäte

thumb_down

- Nie všetky balenie obsahujú adaptér napájania (záleží od predajcu)
- Trochu nepohodlnejšia manžeta

Pohľad na záver

Hľadať nadštandardné funkcie pri tlakomeri v tejto cenovej relácii je zbytočné, ale tie základne má a fungujú spoľahlivo. Manžeta je nepohodlnejšia a je potrebné si na ňu chvíľu zvykať. Ak hľadáte jednoduchý tlakomer za nízku cenu je model Sencor SBP 690 výhodným nákupom. Pri nákupe si overte obsah balenia. Nie každé balenie totiž obsahuje aj sieťový adaptér. Za nízku cenu celkom slušný tlakomer, ale ak hľadáte niečo lepšie poobzerajte sa po tlakomeri značky Omron, ktorý má za trochu vyššiu cenu výborný model Omron M2.

Vývoj ceny produktu Sencor SBP 690

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Tlakomery

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

05/05/2018 19:22
Simona Drabiščáková
Hodnotenie

Objednala som si tlakomer Sencor SBP 690 a som trocha nervozna,lebo po zapojeni by mal automaticky sám nafúkať vzduch ,a to prave nejde.Neviem kde je chyba ,takže ho budem musiet vrátiť.Som nespokojná,lebo ho potrebujem.

Pridať komentár