Sony KDL 40R450 recenzia

Sony KDL 40R450 recenzia a skúsenosti

Záruka KVALITY - to je Sony! Televízia Značky Sony KDL-40R450s uhlopriečkou 102 cm vám poskytne perfektný obraz pre terestrické aj káblové vysielanie, Teda DVB-T aj DVB-C....

od 333 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

V nižšej triede je ponuka televízorov bohatá a práve vďaka veľkej kúpnej sile je pomer výkon a cena stále výhodnejší. Model Sony Bravia KDL-40R450patrí do triedy cenovo dostupných televízorov so slušnými parametrami. Keďže je z dielne známeho výrobcu audio video techniky s dlhoročnou tradíciou, aj v nižšej triede nám má čo ponúknuť.

Obchody, kde kúpite online:

Dizajn neurazí

Štíhly moderný dizajn s nápaditým stojanom a možnosťou zavesenia aj na stenu určite neurazí. Rám je tenký a spracovanie je veľmi kvalitné. S rozmermi 40“ uhlopriečky 102 cm sa hodí nielen do veľkého priestoru, ale aj do menšej obývacej izby. Stojan je stabilný a ak rozhodnete o umiestnenie na TV stolík alebo priamo do nábytkovej steny, zapadne dokonale. Dizajn je moderný a aj keď nenadchne, ani neurazí.

Obrazovka

Ani v tejto triede nebudete ochudobnení o kvalitnú obrazovku. Výrobca osadil tento model obrazovkou s Edge LED podsvietením a Full HD rozlíšením . Obraz je čistý s verným podaním farieb. Vďaka technológii Clear Resolution Enhancer prevedie aj obraz v nízkom rozlíšení na rozlíšenie Full HD, bez zvýšenia šumu. Obraz je čistý, plný detailov s výborným kontrastom a hĺbkou.

Funkcie

Keďže je to model z nižšej triedy, naozaj nemôžeme očakávať nadštandardné funkcie akými disponujú Smart TV. V tomto prípade sa musíte uspokojiť s málom. Je to bežný TV. Čo ma potešilo bolo aspoň prehrávanie obsahu z USB a externého HDD. Takže si môžete prehrať filmy, fotografie aj hudbu. Márne hľadám aspoň Wi-fi. Vďaka HDMI si však pomocou Chromecastu alebo Miracastu môžete aspoň niečo pridať. Mám odskúšaný Chromecast - pomocou domácej Wi-fi a mobilného telefónu som si mohla prehrávať aspoň YouTube azrkadliť mobil do TV. Ak teda budete o niečo také stáť je to malá položka za Chromecast, ktorá pridá tomuto televízoru niečo navyše. Inak je to naozaj bežná TV pre bežného nenáročného užívateľa.

Výbava konektorov a konektivita

Počet konektorov zrátame na jednej ruke. Máme tu 2 x HDMI, 1 x USB, Scart, kompozitný aj komponentný vstup, Digitálny optický/Digitálny audio výstup, Slúchadlový výstup, Audio analog vstup, CI / CI+ slot pre moduly. Znova základ klasickej TV, nič navyše nehľadajte.

Plusy a Mínusy

thumb_up

Moderný štíhly dizajn
Full HD
+ Vylepšená ochrana televízoru X-Protection PRO proti prepätiu
+ Prehrávanie aj nahrávanie na USB a externý HDD
+ Čistý zvuk
+ Cena

thumb_down

- Menší počet konektorov
- Tuner iba DVB – T (absencia tunera druhej generácie DVB –T2)

Model Sony Bravia KDL -40R450 je klasický televízor s pekným obrazom s rozlíšením Full HD a dobrým zvukom. V tejto cenovej hladine mu môžem vytknúť slabú výbavu konektorov. V dnešnej dobe je naozaj málo 1 x USB a 2 x HDMI konektor. Pre nenáročného užívateľa ide však stále o televízor s dostatočne veľkou obrazovkou 102 cm, v dobrom pomere výkon a cena a malou priemernou spotrebou iba 45 W.

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Vývoj ceny produktu Sony KDL 40R450

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Televízory

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu LG 49LH590V

Pridať komentár