Recenzia Sony Playstation 4

Je to moja tretia konzola Playstation. Od Playstation 1 a 3 som prešiel k Playstation 4. Od prvej generácie prešla táto herná konzola poriadny kus cesty vývojom aj dizajnom.

Sony PlayStation 4

Niektoré veci hodnotím kladne a niektoré, bohužiaľ, negatívne. Môj pohľad a moje skúsenosti s hernou konzolou Sony Playstation 4 zhrniem do pár viet.

Dizajnový návrat k hranám

Sony to strieda medzi hranatými a zaoblenými hranami pri dizajne. Úplne prvá konzola bola hranatá a neskôr v menšej verzii už zaoblená. Ďalšia generácia hranatá a pri 3 sa znova zaoblila. Práve dizajn 3 sa mi dosť páčil aj keď veľkosť a váha už boli pomerne veľké. Na túto hranatú 4 som si však veľmi rýchlo zvykol a musím povedať, že vyzerá veľmi štýlovo, či už vertikálne alebo v zvislej polohe. Páči sa mi predelenie lesklej a matnej časti a som rád, že nie je celá v čiernom lesku. Tento minimalistický dizajn sa mne osobne veľmi páči a modré podsvietenie vyzerá veľmi efektne. Za takúto hernú konzolu sa určite nemusím hanbiť ani v obývacej izbe. Svojím dizajnom zapadá medzi modernú elektroniku. Prioritne je to samozrejme herná konzola, ale my ju využívame doma aj ako multimediálne centrum. Pozeranie filmov na blu-ray diskoch je super.

Nové ovládače

Som spokojný s konektorovou výbavou na zadnej strane. Všetko, čo potrebujem obsahuje. Pripájam sa cez Wi-Fi a s pripojením nie je problém. Hlučnosť je oproti predošlej generácii nižšia, čo ma potešilo. Škoda, že herná konzola nemá dva herné ovládače hneď v balení. Nový ovládač dualshock je super aj keď využitie v hrách na 100 % stále pokrivkáva. V ruke sa však drží výborne a ovládanie na jedničku. Zvuk na ovládači ma nepotešil, ale našťastie sa dá vypnúť. Trochu horšie je to s výdržou. Ak to porovnám s ovládačom pri 3, ten mi vydržal určite dlhšie.

Hracia konzola Sony PlayStation 4

Stále chýba lokalizácia do slovenského jazyka, s čím sa treba zmieriť, ale menu je jednoduché a nastavenie zvládnete za pár minút aj s vytvorením účtu. Kladne hodnotím, že počas hrania hry sa môžem vrátiť do hlavného menu a že počas sťahovania hry sa dá konzola uspať. Zníži to aspoň o trochu spotrebu energie.

Plusy hernej konzoly

Hardvér hernej konzoly Sony Playstation 4 ma nesklamal, práve naopak. Veľmi sa mi páči dizajn, spokojný som s rýchlosťou, výkonom a grafikou. Prijemným prekvapením je ovládač, aj keď mínusom je slabšia výdrž. V balení nie je stojan (podstavec pre vertikálnu polohu) je nutné si ho dokúpiť. Cena herných titulov je stále dosť vysoká. Menu je v niekoľkých jazykoch, bohužiaľ, slovenčina alebo čeština medzi nimi stále nie je.

Príslušenstvo Sony PlayStation 4

Ako produkt hodnotím hernú konzolu Sony Playstation 4 veľmi kladne, čo sa týka výkonu, kvality a ceny pri verzii s 500 GB hardiskom je v dobrom pomere. Najväčším mínusom a sklamaním je pre mňa spoplatnenie online hier (zakúpenie Playstation Plus). Ponuka hier oproti UK alebo dokonca japonskému účtu je odlišná. Každopádne už aspoň funguje oficiálny sk store pre nákup, čo donedávna nebolo. Čo ma však potešilo je informácia, že nová konzola Playstation 4 PRO je už v predaji s možnosťou hrania v 4K. Taký darček určite mnohých poteší na Vianoce.

Hodnotenie článku:
(79.2%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Obľúbené produkty

Zobraziť kategóriu:


Komentáre

26/01/2019 12:24
m.

USB musíš mať sformátovany na FAT32, to v prvom rade. Ak si ho v pc formátoval na NTFS pôjde ti na pc, ale nie na ps4 a inde. Pri FAT32 sa tuším vytvárajú max 4 GB odiely, takže ich môžeš mať viac ale max 4 GB. Ak máš film vo vyššej kvalite a presahuje max veľkosť máš problém. Skús naformotovať nanovo usb a znovu nań stiahnuť film. Ak bude mať veľkosť do 4 GB alebo max veľkosti odoelu na disku foomatovaného FAT32 a bude vo formáte podporujúcom AUDIO A VIDEO pre PS4 tak už len iné USB skúsiť. Sám prehrávam z USB na psku a nemám problím pokiaľ má formát podporu.

26/01/2019 08:47
Anton kovac

Dobry den,neviete preco mi nejde prehrat film cez usb na ps4 ked je format podporovany?dakujem za odpoved

Pridať komentár