Mora KS 100 MW recenzia

Mora KS 100 MW  recenzia a skúsenosti

Kombinovaný sporák Mora KS 100 MW  so štyrmi plynovými horákmi a objemom rúry 53 l. Rúra má 4 funkcie a v spodnej časti je priestor pre plechy s výklopom. Sporák Mora KS...

od 149 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku
5/5 Jednoduchosť ovládania
100%
4/5 Funkcie
80%
5/5 Cena
100%

Kombinovaný sporák je to pravé riešenie pre všetkých, ktorí chcú umiestnenie spotrebičov v kuchyni riešiť veľmi prakticky. Vďaka nemu totiž budete mať celý priebeh varenia pod kontrolou, či už varíte na doske alebo v trúbe. Mora KS 100 MW patrí medzi veľmi obľúbené modely, o čom svedčí aj titul Produkt roku 2015 (kategória Sporáky). 

favorite Pridali sme nové recenzie na sporáky a redakčný výber najlepšie sporáky

Klasické zapaľovanie bez iskry

Tento základný model tradičnej českej značky Mora ocenia nielen mladšie, ale i staršie generácie. Vyznačuje sa totiž maximálne jednoduchým ovládaním bez akéhokoľvek nastavovania a veľmi výhodnou cenou. Vrchná časť sporáka je tvorená 4 plynovými horákmi rôzneho priemeru (1x 55 mm, 2x 75 mm a 1x 100 mm), môžete na nich používať ako malé, tak aj veľmi veľké hrnce. Nový tvar mriežky Stabil Plus zvyšuje stabilitu riadu na mriežke, hrnce po nej môžete posúvať v každom smere.

Model KS 100 MW sa dodáva bez vrchného príklopu. Mínusom spotrebiču je, že nedisponuje iskrou na zapaľovanie horákov, čo by mal byť podľa nášho názoru minimálny štandard každého kombinovaného sporáku. Na ovládacom panely je umiestnených 6 otočných gombíkov na ovládanie horákov a trúby, nenájdete na ňom ale žiadny displej.

Dostatočne výkonná rúra

Rúra v energetickej triede B má objem 53l. Jej vnútro je vyrobené zo 100% odolného smaltu EcoEmail. Na termostate si môžete nastaviť teplotu od 50 do 250 °C. Rúra je dostatočne osvetlená a disponuje 3 základnými režimami pečenia – horným, spodným vyhrievacím telesom alebo ich kombináciou. Rúra bohužiaľ nemá funkcie Gril, Rozmrazovanie a ani časovač.

Dvierka spotrebiču Compact Door majú dvojité zasklenie a reflexnú vrstvu. Vrchná odnímateľná vetracia lišta napomáha znižovať vonkajšiu teplotu dvierok počas pečenia. Toto základné opatrenie však nie je úplne dostačujúce a dvierka sú počas používania stále dosť horúce.

V spodnej časti sporáku Mora KS 100 MW nájdete sklopné dvierka, za ktorými sa nachádza praktický odkladací priestor na pekáče a plechy. Súčasťou dodaného balenia je iba rošt. Ocenili by sme dodanie aspoň jedného plechu.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ výborná cena
+ úplne jednoduché ovládanie (vhodné pre seniorov)
+ víťaz súťaže Produkt roku 2015 v kategórií Sporáky
+ stabilita vrchnej mriežky zjednodušuje presun hrncov v každom smere
+ rôzne priemery plynových horákov
+ vnútro rúry je vyrobené zo 100% smaltu
+ termostat 50 - 250°C
+ dvojité zasklenie dvierok
+ priestor na odkladanie pekáčov
+ súčasťou balenia je rošt

thumb_down

- nemá displej ani časovač
- bez funkcie Gril a Rozmrazovanie
- chýba iskra na zapaľovanie plynových horákov
- súčasťou balenie nie je ani jeden plech

Kombinovaný sporák Mora KS 100 MW kúpite za naozaj výbornú cenu. Jeho jednoduché ovládanie ocenia najmä starší ľudia. Tento úplne základný model, vhodný do nenáročnej domácnosti alebo aj na chalupu, nemá žiaden displej, iskru na zapaľovanie či časovač, ide však o menšie nedostatky, ktoré prakticky nemajú žiaden vplyv na proces varenia a šikovný kuchár sa zaobíde aj bez nich. Ak hľadáte minimalistický a najmä lacný sporák, Mora KS 100 MW môže byť dobrou voľbou aj pre vás.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Mora KS 100 MW

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Sporáky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Mora ES 130 MW

Pridať komentár