Electrolux EKK 54553 OW recenzia

Electrolux EKK 54553 OW  recenzia a skúsenosti

Kompletná koordinácia varenie s malou asistenciou vášho časovača Využite tento časovač pri koordinácii vášho varenia. Stačí nastaviť dĺžku prípravy jedla a rúra vás...

od 241.68 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku
5/5 Dizajn
100%
5/5 Funkcie
100%
4/5 Jednoduchosť ovládania
80%
5/5 Cena
100%

Kombinovaný sporák je spotrebič, ktorý predstavuje ideálnu kombináciu dobre ovládateľných plynových horákov a výkonnej elektrickej rúry na pečenie. Ak sa počas výberu zameriavate nielen na cenu, ale aj ostatné parametre sporáku, tak do svojho rozhodovania zaraďte aj Electrolux EKK54553OW, ktorý je v porovnaní so základnými modelmi drahší o cca 100€, no ponúka množstvo užitočných funkcií.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na sporáky a redakčný výber najlepšie sporáky

Výborný pomer ceny a kvality

Pri spotrebičoch značky Electrolux sme si už zvykli na príjemný moderný dizajn a kvalitné spracovanie. Výnimkou nie je ani tento model. Elegantný sporák v príjemnom farebnom vyhotovení má 4 plynové horáky. Najmenší z nich (tzv. pomocný) má priemer 55 mm, dva stredne veľké horáky 71 mm a najväčší (tzv. silný) horák má priemer 102 mm.

Plynové zóny sú vybavené termopoistkou a funkciou automatického zapaľovania. Electrolux EKK54553OW sa dodáva s vrchným poklopom, ktorý v čase nečinnosti ochráni povrch sporáku pred usádzaním prachu.

Voľne stojaci spotrebič sa ovláda pomocou otočných a stláčacích gombíkov. K dispozícií máte displej, ktorý vám poslúži nielen na nastavenie časovaču, ale aj ako hodiny. Drobným mínusom spotrebiča je fakt, že po pripojení nezačne slúžiť ihneď, ale až po tom, čo na ňom nastavíte hodiny.

Veľká a energeticky úsporná rúra

Objem rúry, ktorej vnútro je potiahnuté čiernym smaltom, je 56 litrov. Zaručene vás poteší aj to, že tento model v energetickej triede A je o 10% úspornejšia ako ostatné spotrebiče tejto triedy. Jeho tajomstvom je mimoriadne dobrá izolácia, ktorá dokáže eliminovať tepelné úniky a teplo udržať vo vnútri. Odvod nadbytočnej pary prebieha v zadnej časti spotrebiču.

Multifunkčná rúra disponuje 8. rôznymi programami. K dispozícií máte horný i spodný ohrev, kruhové teleso, ventilátor, gril a rôzne kombinácie týchto základných režimov. Osvetlenie trúby je dostačujúce. Maximálne oteplenie dvierok, ktoré bolo nameranévýrobcom, je 55 °C, čo podľa nášho názoru nie je málo. Riziko vážnejšieho popálenia pri náhodnom dotyku však určite nehrozí. Dvierka spotrebiču tvoria dve pevné sklá a plastové madlo. Čistenie rúry uľahčuje možnosť odnímania dvierok.

Electrolux EKK54553OW má aj praktický odkladací priestor, do ktorého sa zmestí niekoľko plechov/pekáčov či zapekacích misiek. V cene balenia dostanete aj jeden pochrómovaný rošt a 2 smaltované plechy na pečenie.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ rozumná cena (vzhľadom na množstvo funkcií)
+ elegantný dizajn
+ plynové horáky majú termopoistku
+ 4 rôzne veľké horáky
+ súčasťou balenia je vrchný poklop
+ časovač
+ displej
+ automatické zapaľovanie horákov
+ energetická trieda A je o 10% úspornejšia
+ kvalitná izolácia zabraňuje úniku tepla
+ odnímateľné dvierka s 2 sklami
+ odkladací priestor
+ súčasťou balenia sú 2 plechy a rošt
+ 8 rôznych programov
+ funkcia gril

thumb_down

- dvierka sa dokážu zahriať na 55 °C
- bez nastavených hodín spotrebič nefunguje

Kombinovaný sporák Electrolux EKK54553OW prináša spojenie dostatočného množstva užitočných funkcií, kvality a rozumnej ceny. Má všetko, čo k svojmu kulinárskemu umeniu potrebujete, zaručene uspokojí aj náročnejších kuchárov. Vzhľadom na výborný výkon plynových horákov,  kvalitne odizolovanú rúru na pečenie a minimum nedostatkov vám kúpu tohto modelu môžeme odporučiť.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Electrolux EKK 54553 OW

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Sporáky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Mora KS 611 MW

Pridať komentár