Sana Juicer Omega EUJ-707 recenzia

Sana Juicer Omega EUJ-707 recenzia a skúsenosti

Horizontály závitovkový odšťavovač Sana Juicer Omega EUJ-707  je vybavený kvalitným motorom, ktorý má iba 70 otáčok za minútu. Tento šetrný spôsob spracovaním surovín...

od 409 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Máte radi ovocné alebo zeleninové šťavy, zmrzliny, maslá či cestoviny a radi by ste si ich pripravovali aj z domácich zásob? Zaobstarajte si domáci odšťavovač, ktorý toho však dokáže oveľa viac. Ak preferujete kvalitu,  jednoduchosť a nevadí vám vyššia cena, potom by vás mohol zaujímať aj model Sana Juicer Omega EUJ-707. Tento prístroj odporúčam tým, ktorí si pripravujú nápoje pravidelne – vzhľadom na cenu sa doň neoplatí zainvestovať, ak ho budete využívať 1x mesačne. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na jeho plusy a mínusy.

Obchody, kde kúpite online:

Šetrnejšie odstreďovanie a univerzálne použitie

Pre kúpu tzv. „šnekového“ odšťavovaču som sa rozhodla na základe odporúčaní na internete. Podľa názorov je tento druh najlepší pre nás, ktorí sa odstreďovaniu štiav venujeme každý deň. Pri výbere ma odrádzala vyššia cena. Podobný prístroj sa však nekupuje raz ročne, preto som sa nakoniec nechala ovplyvniť veľmi pozitívnymi recenziami, moderným dizajnom a variabilným využitím prístroja. A dodnes neľutujem.

V elektre mi model Sana Juicer Omega EUJ-707 charakterizovali ako prístroj vhodný najmä na odšťavovanie tvrdšej zeleniny. Ja som na ňom vyskúšala aj mäkšie bobuľové ovocie (ríbezle, hrozno a černice). Je pravda, že sa sitko pri pretláčaní veľmi mäkkého ovocia občas upcháva, ak ho však budete pridávať postupne a po malých dávkach, vyriešite aj tento drobný nedostatok.

Tento odšťavovač je podľa informácií výrobcu vhodný aj na spracovanie listovej zeleniny, byliniek, lisovanie prírodných olejov, prípravu masiel, domácej zmrzliny či dokonca cestovín. Ja som ho zatiaľ použila iba na prípravu štiav a výsledok ma ohúril už na prvé ochutnanie – plná silná chuť, krásna farba, výborná konzistencia. Ďalším plusom je nádoba na šťavu, ktorá nie je plastová ale sklená.

Suchšia dužina a najjednoduchšie čistenie

Problémom lacnejších modelov býva často to, že v odpadovej dužine zanechávajú pomerne dosť šťavy. Sana Juicer Omega EUJ-707 má príkon 200 W a iba 70 otáčok za minútu, čo sa môže zdať na prvý pohľad málo. Ide však o zámer výrobcu, vďaka ktorému počas odstreďovania neprídete o vitamíny a výživné látky. Pozor si treba dať na 30 minútový časový limit odšťavovania – mňa osobne toto nijako neobmedzuje.

Druhým bežným nedostatkom klasických odšťavovačov je náročnosť čistenia, ktorá zapríčiní to, že sa čisteniu venujete oveľa dlhšie než krájaniu, odstreďovaniu a pitiu pripravenej šťavy. S týmto prístrojom však na svoju pravidelnú aktivitu nezanevriete, čistí sa totiž výnimočne jednoducho.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ kvalita a výborná chuť šťavy
+ využiteľnosť prístroja
+ takmer suchá odpadová dužina
+ veľmi jednoduché čistenie

thumb_down

- vyššia cena prístroja a náhradných dielov
- nie je príliš vhodný na mäkké (resp. veľmi zrelé) ovocie

Sana Juicer Omega EUJ-707 je model, ktorý môžete použiť hoc aj niekoľkokrát denne. Ovláda sa jednoducho, zvláda desiatky úloh a neuveriteľne ľahko sa čistí. Cena prístroja a náhradných dielov je vyššia, v prospech prístroja však hrá nielen využiteľnosť, ale aj kvalita a veľmi pozitívne referencie ľudí, ktorí ho pravidelne používajú.

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu Sana Juicer Omega EUJ-707

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Odšťavovače

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

01/09/2019 22:38
Eva Matejčíková
Hodnotenie

my sme ho porovanavali s odstavovacom orava OS-149 a napokon sme sa rozhodli pre oravu - hlavne cena bola dost podstatnym kriteriom ale tiez nizsi prikon a dizajn a hlavne sa mi paci myslienka tohot odstavovania pre ziskanie maximalneho vytazku vitaminov z ovocia aj zeleniny

Pridať komentár