HP Pavilion 15-ab104nc recenzia

HP Pavilion 15-ab104nc recenzia a skúsenosti warning Predaj skončil

Pestrý HP Pavilion navrhnutý s ohľadom na vás zlepší váš život. Náš najpredávanejší notebook je teraz výkonnejší, takže môžete sledovať viac, hrať viac a ukladať viac, všetko...

od 439 € s DPH Pozri porovnanie

Notebooky HP zo série Pavilion sú určené nielen na prácu ale aj zábavu.Radia sa tak medzi multimediálne notebooky určené na domácu zábavu. Takýto je aj model HP Pavilion 15-ab104 L2T51EA. Už samotnéfarebné prevedenie pri tomto modeli ho predurčuje k zábave. V balení nájdeme okrem notebooku batériu, adaptér, napájací kábel a užívateľský návod.

favorite Pridali sme nové recenzie na notebooky a redakčný výber najlepšie notebooky

Dizajn a konštrukcia

Dizajnovo sa tento notebook od ostatných modelov HP nelíši. Čo ho ale odlišuje je farebné prevedenie. Máme tu ružové prevedenie výrobcom označované ako Peachy pink, ktoré dodáva notebooku svieži moderný dizajn. Notebook pôsobí už na prvý pohľad naozaj hravo a podčiarkuje tým, že sa hodí nielen pre prácu ale aj zábavu. Pekné čisté línie a mierne zaoblené rohy mu pridávajú na dizajne. Povrch je príjemný na dotyk.S otlačkami to nie je také hrozné ako u iných notebookov ale celkom sa ich nezbavíte a sem tam treba vytiahnuť handričku a pretrieť to. Vo vnútri je notebook čierny a musím uznať, že takéto farebné kontrastné prevedenie je veľmi pekné. Konštrukcia je pevná aj keď ide o plast nič sa neprehýba a nič nevŕzga. Otvárania a zatváranie je bezproblémové a zvládnete to aj jednou rukou. Klávesnica má dobrý zdvih a nechýba ani numerická časť. Bohužiaľ musíme znova oželieť podsvietenie. Touchpad je bez hardvérových tlačidiel ale reaguje dobre. Nad klávesnicou sa nachádza vľavo tlačidlo zapínania a v pravo zase tlačidlá pre rýchle zapnutie a vypnutie Wi-fi a zvuku. Pozdĺž nad klávesnicou je mriežka pod ktorou sú umiestnené stereo reproduktory. Nad displejom nechýba web kamera a mikrofón. Zadná časť patrí už tradične 4-článkovej batérii. Čo sa týka portov je ľavá strana vyhradená pre konektor napájania, pripojenie pre LAN kábel, 2 x USB port ver. 3. 0, pod nimi slot čítačky SD kariet a napokon mechanika CD/ DVD. Na pravej strane nájdeme otvor pre Kensingtonzámok , HDMI, 1x USB port ver. 2. 0 a kombinovaný konektor pre slúchadlá/ mikrofón. Napriek plastovému telu je notebook dosť pevný a spracovanie je kvalitné.

Displej

Pri displeji výrobca nešetril a do notebooku osadil matný antireflexný displej s uhlopriečkou 15, 6 “ Full HD s rozlíšením 1920 x 1080. Farby sú živé a pri pozeraní filmov si obraz užijete. Pozorovacie uhly sú na celkom dobrej úrovni. Notebook disponuje aj rozhraním VGA a HDMI pre pripojenie externého monitora.

Parametre a výkon

Pre model HP Pavilion 15-ab104zvolil výrobca platformu AMD. O chod sa stará 4-jadrový procesor  AMD A8-7410 s frekvenciou 2, 2 GHz. Použitá RAM pamäť DDR3L má 4 GB a nechýba možnosť rozšírenia. Grafický výkon zabezpečuje integrovaná grafická karta AMD Radeon R5. Pevný disk zastupuje 5 400 otáčkový 1 TB HDD a 8 GB Flash modul pre rýchly štart operačného systému. O jasný a vyladený zvuk sa stará systém B&O PLAY, ktorý je výsledkom spolupráce spoločnosti Hewlett Packard a Bang & Olufsen. Výkon tohto notebooku hravo zvládne prácu s multimédiami aj hry. Pri novších hrách síce musíte akceptovať nastavenie na menšie detaily ale ide to. Na notebooku sa mi pracovalo veľmi dobre a reakcie boli rýchle. Hlučnosť bola v norme a nijako ma pri práci nerušila. Pri dlhšom používaní sa notebook mierne zahrieval a preto nebolo príjemné ho mať na nohách, ale na stole to nevadí. Prípadne s použitím chladiacejpodložky pod notebook, ktorá by nemala pri dlhšej práci chýbať. Každý notebook vyžaruje určité teplo. Pevný disk, procesor či už grafická karta vedia niekedy zariadenie pekne rozohriať. Pripojenie k Wi-fi sieti zabezpečí zabudovaný Wi-fi modul a nechýba ani Bluetooth.

Operačný systém

Notebook má už predinštalovaný operačný systém Windows 10 Home v 64 bitovej verzii a nechýba ani doplnkový softvér od výrobcu. Takže stačí zapnúť, prejsť krátke nastavenia a môžete notebook používať.

Plusy

Displej Full HD

Zvuk

Originálne farebné prevedenie

Mínusy

Chýba podsvietenie klávesnice

Touchpad bez hardvérových tlačidiel

Vyššia hmotnosť

 

Pohľad na záver a odporúčanie

Notebook HP Pavilion 14- ab104 L2T51EA patrí do skupiny multimediálnych notebookov. Okrem kancelárskych prác a surfovaní po internete ho využijete aj pri pozeraní filmov, editácií fotiek a videa ako aj pri hraní hier. Vhodný je ako rodinný notebook pre zábavu ale aj pre študentov. Tým poslúži k štúdiu aj k zábave. V tejto cenovej skupine je to taký malý kompromis ako mať notebook na všetko. Samozrejme že nejde o výkonný herný notebook na ktorom budete môcť hrať tie najnáročnejšie nové hry v maximálnych detailoch, ale čo to sa zahrať dá. Poslúži vám aj na pozeranie filmov a samozrejme na surfovanie po internete.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu HP Pavilion 15-ab104nc

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Notebooky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Apple MacBook Air MJVE2SL/A

Pridať komentár