HP 255 G4 (M9T12EA#BCM) recenzia

HP 255 G4 (M9T12EA#BCM) recenzia a skúsenosti warning Predaj skončil

Buďte pripojení s cenovo dostupným notebookom HP 255 G4 (M9T12EA) . Odolný rám pomáha chrániť notebook proti každodenným nástrahám. Pracujte bez obáv na odolnom notebooku....

od 28.93 € s DPH Pozri porovnanie

Pri modeli HP 255 N0Z73EA sa pohybujeme v kategórii cenovo dostupných notebookov určených primárne pre kancelárske práce, surfovanie na internete a  multimédia. Keďže ide cenovo o tu nižšiu hranicu zodpovedajú tomu aj parametre. Ide o taký ten základ, ktorý by mal dobrý notebook mať. Kvalitné spracovanie je pri produktoch Hewlett Packard samozrejmosťou. Pri tomto modeli sa výrobca rozhodol použiť platformu AMD. Obsah balenia je klasický, takže okrem notebooku v ňom nájdete batériu, adaptér a napájací kábel. Samozrejme nechýba ani užívateľská príučka.

favorite Pridali sme nové recenzie na notebooky a redakčný výber najlepšie notebooky

Dizajn a konštrukcia

Po stránke vzhľadu má tento model pekný klasický dizajn. Odolné šasi chráni notebook pri prenose a podčiarkuje tým jeho mobilitu. Použitý je kvalitný plast s prijemnou povrchovou textúrou, vďaka čomu sa notebook dobre drží v rukách. Čierna farba nič nekazí a notebook tak pôsobí jednoducho a skôr konzervatívne. Spracovanie je kvalitné a musím pochváliť odolný pevný plast, ktorý sa neprehýba. Spodná zadná časť patrí už tradične 3 článkovej batérii s výdržou 5 hodín. Nechýbajú malé pogumované nožičky pre stabilitu aj na sklenenom stole. Na ľavej strane, ako sme už zvyknutý u tohto výrobcu máme konektor pre napájanie, rebrový otvor pre vetranie, VGA pre pripojenie monitoru, RJ-45 pre zapojenie internetového LAN káblu, 2 x USB port ver. 2.0 a kombinovaný konektor pre slúchadla/ mikrofón. Na pravej strane nájdeme CD/ DVD mechaniku, 1 x USB ver. 3. 0 a čítačku SD kariet. Znova taký bežný základ pri notebooku. Nechýba web kamera a mikrofón. Klávesnica ma milo prekvapila tým, že obsahuje aj numerickú časť. Samozrejme tu máme Touchpad s dvomi tlačidlami. Ak to môžem zhodnotiť tak notebook má všetko, čo má mať a spracovanie je naozaj veľmi kvalitné. Osobne sa mi veľmi páči povrchová úprava, ktorá je na dotyk príjemná. Klávesnica nie je hlučná a Touchpad je dostatočne citlivý na dotyk a reaguje veľmi rýchlo. Po zvukovej stránke to s dvomi zabudovanými reproduktormi síce nie je až taká sláva, ale s prídavnými reproduktormi si vychutnáte aj pozeranie filmu.

Displej                                        

O obraz sa stará antireflexný plochý displej s uhlopriečkou 15, 6 cm disponuje rozlíšením 1 366 x 768. Farby sú živé a podanie verné. Pozorovacie uhly veľmi dobré aj rôznych sklonoch. Pre pripojenie externého monitora slúži rozhranie VGA a HDMI.

Parametre a výkon

Keďže tu máme platformu AMD tak sa o chod notebooku stará 4 jadrový procesor AMD A6-6310 APU s taktom 1, 8 GHz. Operačná pamäť je 4 GB a o grafickú stránku sa stará integrovaná grafická karta Radeon R4. Notebook má vnútri 2 sloty pre RAM moduly a keďže je od výroby obsadený iba jeden slot 1x 4 GB núka sa ešte možnosť doplniť si tam operačnú pamäť o jeden modul na celkových 8 GB. Úložný priestor pre dáta zabezpečuje pevný 5 400 otáčkový HDD s kapacitou 1 TB. Tento notebook je, čo sa týka výkonu a ceny vo výbornom pomere. Nesmieme zabudnúť na Wi-fi a Bluetooth.

Operačný systém

Notebook má predinštalovaný operačný systém Windows 10 Home v 64 bitovej verzii spolu s doplnkovým softvérom výrobcu.

Plusy

  • 4 jadrový procesor
  • Numerická klávesnica
  • Nízka cena

Mínusy

Žiadne podstatné v tejto cenovej kategórii

 

Pohľad na záver a odporúčanie

Model HP 255 N0Z73EA je podobnýmmodelu HP 250. Rovnaký dizajn, rovnaké umiestnenie aj počet portov aj uhlopriečka a rozlíšenie displeja. Výrobca sa na rozdiel od HP 250, kde je použitá platforma Intel a 2 jadrový procesor tento krát rozhodol pre platformu AMD a 4 jadrový procesor. Tu treba jednoznačne poveď, že 4 jadrá nie sú vždy zárukou vyššieho výkonu. Pri tomto modeli môžem pochváliť pevnú konštrukciu, verné podanie farieb displeja a dobré pozorovacie uhly. Kladne hodnotím, že výrobca nezabudol na numerickú klávesnicu a jednoznačne ako plus vidím aj povrchovú úpravu s jemnou textúrou. Výkon zodpovedá cenovej kategórii a aj keď je tento notebook určený skôr pre kancelárske práce, multimédia a surfovanie zahráte si na ňom aj hry. Pochváliť môžem aj nízku hlučnosť a ani po dlhšom čase nebol notebook extrémne horúci, takže otvor pre vetranie dobre odvádza teplo. Tento model je vhodný ako rodinný notebook pre bežnú prácu a internet, pre študentov aj pre seniorov. Výborná cena, dobrý výkon v svojej triede, kvalitné spracovanie a spoľahlivý výrobca to všetko dostane v notebooku HP 255 N0Z73EA.

 

 

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2020 – Čierny piatok 27.11.2020

Black Friday Slovensko 2020 – Čierny piatok 27.11.2020

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete, na... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu HP 255 G4 (M9T12EA#BCM)

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Notebooky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

11/07/2016 12:36
Junior
Hodnotenie

Zakladný notebook ale spoľahlivý.

thumb_up

Nízka cena. Pre bežné surfovanie ba nete a správu dokumentov stačí.

Pridať komentár