Acer Aspire E15 (E5-573-30AL) recenzia

Acer Aspire E15 (E5-573-30AL) recenzia a skúsenosti warning Predaj skončil

Nové notebooky rady Aspire E poskytujú bežným užívateľom pestrú paletu možností, mnoho lákavých voliteľných funkcií a oku lahodiaci dizajn, ktorý prekoná vaše očakávania. Rad...

od 329 € s DPH Pozri porovnanie

Model Acer Aspire E 15 je produktom Taiwanskej spoločnosti Acer Incorporated, ktorá patrí medzi popredných výrobcov osobných počítačov a notebookov. Na našom trhu sú notebooky Acer veľmi dobre známe. Žiadané sú hlavne kvôli dostupnej cene. Inak tomu nie je ani pri tomto modeli. Patrí medzi pracovné notebooky rady E, ktorá sa vyznačuje nižšiu cenou a dobrými parametrami. Čo sa ukrýva v tomto notebooku si pozrieme bližšie. Balenie obsahuje notebook, batériu, adaptér a napájací kábel. Samozrejme nechýba ani užívateľská príučka.

favorite Pridali sme nové recenzie na notebooky a redakčný výber najlepšie notebooky

Dizajn a konštrukcia

Na prvý pohľad ide o notebook s jednoduchým telom, rovnými líniami a mierne zaoblenými rohmi. Čo však zaujme je veľmi pekná textúra povrchu. Tá je veľmi príjemná na dotyk a hlavne sa tak notebook drží dobre v rukách. Práve použitie takejto úpravy odlišuje notebook , dodáva mu vlastný štýl a na chvíľu vás zmetie, či sa nejedná a leštený hliník. Je to však plast, čo je v danej cenovej skupine samozrejmosť. Rozmerovo a hmotnosťou nijak nevybočuje z rady notebookov s uhlopriečkou 15, 6 “. Použité plasty sú trochu mäkšie, no napriek tomu som nezaznamenala nejaké prehýbanie pri stlačení. Trochu horšie je to s hrúbkou, tá už mi predsa len trochu vadila, tam mohol výrobca ubrať. Spracovanie klávesnice je na veľmi dobrej úrovni a zdvih kláves dostačujúci. Horšie je to s Touchpadom, ktorý je z mäkšieho materiálu a bez hardvérových tlačidiel. Nechýba numerická klávesnica, čo hodnotím kladne ale sklame absencia diódy, ktorá informuje o zapnutom a vypnutom Caps Lock. Spodná časť notebooku patrí 4-článkovej batérii. Ponuka konektorov je skôr základná. Na ľavej strane máme VGA pre pripojenie extérneho monitora, LAN pre internet, HDMI a 2 x USB ver. 3. 0 a kombinovaný konektor pre slúchadla / mikrofón. Pravá strana ukrýva konektor pre napájanie, mechaniku CD/ DVD a 1 x USB tento krát vo verzii 2. 0. Čítačka SD kariet je umiestnená vľavo vpredu a samozrejme web kamera nad displejom. Nič navyše notebook nemá, ale nič základné mu nechýba. Páči sa mi, že výrobca preferoval USB porty ver. 3. 0. Konštrukčne je notebook pevný a počas práce nič nevŕzgalo .

Displej

Širokouhlý displej HD Ready s rozlíšením 1 366 x 768 ponúka verné farby a celkom dobré pozorovacie uhly. Veľmi kladne hodnotím použitie matného displeja aj pri priamom dennom svetle sa naň pozerá dobre. Displeju v tejto cenovej kategórii nemám čo vytknúť. Patrí stále medzi tie lepšie.

Parametre a výkon

Acer, ako aj mnoho iných výrobcov, vyrába notebooky v jednej radovej skupine s rovnakým dizajnom vo viacerých parametrochých variantoch. Ide vždy o rozdiel v platforme, ktorá je použitá a to Intel alebo AMD. Pre model Acer Aspire E 15 NX.MVHEC.007použil Intel. O chod zariadenia sa tak stará 2-jadrový procesor Intel Core i3 4 500U s frekvenciou 1, 7 GHz s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 4 400 a operačnou pamäťou DDR3L 4 GB. Notebook má dva sloty pre RAM moduly a podporuje použitie pamätí až do 16 GB. To je veľké plus v prípade, ak by ste sa rozhodli si operačnú pamäť rozšíriť. Pre uloženie svojich dát máte k dispozícii 1 TB HDD. Škoda, že výrobca nepoužil SSD alebo aspoň hybridný disk. Po zvukovej stránke dvojica reproduktorov umiestnená na spodnej strane podávala zvuk na dobrej úrovni aj keď znel tlmene a viac basovo. Možno práve umiestnenie reproduktorov k tomu prispievalo. Za pomoci správneho nastavenia výšok a basov sa to dalo vylepšiť. Notebooku samozrejme nechýba Wi-fi a Bluetooth.

Operačný systém

Notebook má už predinštalovaný operačný systém Windows 10 Home v 64 bitovej verzii a samozrejme doplnkový softvér od výrobcu, ktorý je niekedy viac na škodu, ako na osoh.

Plusy

Pekný textúrovaný povrch

Displej

Výdrž na jedno nabitie

Možnosť rozšírenia RAM pamäte

Mínusy

Zvuk

Nevyhnete sa otlačkom na povrchu

 

 

Pohľad na záver a odporúčanie

Notebook je svižný a práca na ňom príjemná. Vetranie na dobrej úrovni a nezaznamenala som silné prehrievanie ani pri dlhšom používaní. Je to kvalitný notebook vhodný na rodinné používanie alebo pre študentov. Zvláda prácu s multimédiami, kancelárske práce aj surfovanie po internete a nenáročné hry. Veľmi pekná textúra povrchu mu pridáva na dizajne a v pomere výkon a cena je dobrou voľbou.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Acer Aspire E15 (E5-573-30AL)

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Notebooky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Apple MacBook Air MJVE2SL/A

Pridať komentár