Dell UltraSharp U2515H recenzia

Dell UltraSharp U2515H recenzia a skúsenosti warning Predaj skončil

Monitor Dell UltraSharp U2515H  výnimočnou ostrosťou obrazu a vynikajúcim výkonom. Oživte svoju prácu vďaka intenzívnym farebným detailom, ostrému rozlíšenie QHD a bohatým...

od 382.2 € s DPH Pozri porovnanie

Kvalitný monitor je zárukou dokonalého výsledku vašej práce. Doma ho oceníte napríklad pri pozeraní filmu, prezeraní fotiek z dovolenky alebo hraní  náročnejších hier. Základným predpokladom dobrého monitoru je dokonalá ostrosť a vyváženosť farieb. Model Dell UltraSharp U2515H vám však ponúkne oveľa viac. Všetko podstatné sa dozviete v našej recenzií.

favorite Pridali sme nové recenzie na monitory a redakčný výber najlepšie monitory

Tenký rámik pre elegantné prepojenie 2 monitorov

Počas rozbaľovania monitoru si pravdepodobne v duchu ponadávate. Výrobok je totiž zabalený naozaj precízne, čo absolútne minimalizuje možnosť jeho poškodenia počas transportu. Na vrchnej časti kartónu nájdete návod na jednoduché otvorenie, ktorý vám celý proces uľahčí a najmä urýchli.

IPS Monitor s 25" uhlopriečkou a vysokým rozlíšením displeja (2560 x 1440) vyniká jednoduchým nadčasovým dizajnom. Kvalita obrazu vás očarí hneď po prvom zapnutí – 100% ostrosť a dokonalú reprodukciu kalibrovaných farieb (protokol o kalibrácií nájdete v balení) ocenia nielen kreatívni grafici či fotografi, ale aj bežní užívatelia.

Vďaka polohovateľnému stojanu (nastavenie výšky, sklonu, možnosť otáčania – tzv. pivot) si monitor prispôsobíte svojim potrebám kdekoľvek ho položíte. Tenký rám modelu Dell UltraSharp U2515H ho opticky ešte zväčšuje. Ak pri svojej práci potrebujete využívať 2 alebo viac kusov monitorov, tento model je na to absolútne ideálny – medzera medzi monitormi je totiž naozaj minimálna a nerušivá.

Široký pozorovací uhol pre dokonalý obraz

Dell UltraSharp U2515H má výbornú odozvu a perfektný pozorovací uhol. Na antireflexnom povrchu, ktorý je potiahnutý špeciálnym ochranným filmom, budete na čiernej obrazovke pri pohľade zboku pozorovať tzv. IPS glow efekt (pri čelnom pohľade je nepozorovateľný). Pri bežnej práci vás však tento bežný nedostatok IPS monitorov nebude obťažovať.

Ovládacie tlačidlá sú dotykové, nie sú však podsvietené, čo môže byť problémom najmä večer. Drobným mínusom je fakt, že v režime Stand by dióda bliká a to, že monitoru chýbajú vstavané reproduktory.

Menu nastavenia je prehľadné,  intuitívne a ponúka ďalšie možnosti prispôsobenia výsledného obrazu – pre absolútne zjednodušenie sú k dispozícií aj módy (pre hry, filmy...), ktoré automaticky menia nastavenia podľa toho, na čo monitor využívate. Veľkým plusom modelu je jeho konektivita. Zadné USB porty, ktoré sú umiestnené pod plastovým krytom, by však mohli byť lepšie dostupné.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ výborná kvalita obrazu
+ dizajnové a moderné prevedenie
+ tenký rámik
+ ideálna veľkosť uhlopriečky (25")
+ vysoké rozlíšenie
+ kalibrované farby (protokol v balení)
+ výborná odozva
+ prednastavené módy
+ možnosti konektivity
+ široký pozorovací uhol
+ prispôsobiteľný stojan (výška, sklon, otáčanie – pivot)
+ prijateľná cena

thumb_down

- IPS glow
- bez vstavaného reproduktoru
- ovládacie tlačidlá nie sú podsvietené
- neprakticky umiestnené USB porty
- náročnejšie otváranie krabice

IPS monitor Dell UltraSharp U2515H je výborný nielen pre profesionálov, ale aj gamerov a milovníkov dokonalých farieb. Vyniká čistotou, ostrosťou a dokonalým obrazom. Dizajnový tenký rámik, možnosť nastavenia výšky, sklonu, otáčanie a vysoké rozlíšenie monitoru sú zárukou toho, že jeho kúpu neoľutujete. Ak mu prepáčite zopár nedostatkov, tak s ním budete nadmieru spokojný.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Najlepší herný monitor? Všímajte si nielen uhlopriečku, ale aj technologiu obrazovky či dobu odozvy

Najlepší herný monitor? Všímajte si nielen uhlopriečku, ale aj technologiu obrazovky či dobu odozvy

Monitory pre rôzne použitie majú odlišné vlastnosti a disponujú odlišnými technológiami. Uvažovali ste niekedy o tom, aké parametre musí spĺňať herný monitor? Dnes vám poradíme, ako a podľa čoho si vybrať ten správny. Najlepšie herné monitory Uhlopriečka, rozlíšenie... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Dell UltraSharp U2515H

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Monitory

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Asus VT207N

Pridať komentár