Kupujete mixér? Stop, pomaly! Viete, aký je pre vás najvhodnejší? Jednoduchý tyčový alebo výkonný stolový? Aké má mať parametre, aby pre vás varenie bolo radosťou a nie utrpením? A aby pritom nezaplakala vaša peňaženka? V našom článku si povieme viac o tom, aké máte možnosti a na čo pri výbere pozerať. A v recenziách sa pozrieme, ako sa s požiadavkami popasovali výrobcovia mixérov.

Zoznam podkategórií:

Najlepšie mixéry 2021 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie mixéry 2021 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Skoro v každej domácnosti sa dnes už nachádza aspoň jeden mixér. Ak ešte žiaden nemáte a zvažujete jeho nákup, určite si kladiete otázku, ako si správne vybrať ten najvhodnejší mixér pre seba. Na trhu existuje viac typov týchto domácich pomocníkov. Niektoré sú lepšie, iné za veľa nestoja. Ako si však vybrať? Nie je to vôbec jednoduché! Preto sme zozbierali rôzne testy mixérov,... Prečítať článok

Ako vybrať mixér

  • Tyčový alebo aj ponorný mixér pre rýchle rozmixovanie zeleniny v polievke a prípravu omáčok alebo detskej výživy.
  • Ručný šľahač s metličkamialebo hnetacími hákmivám zase pomôže pre vyšľahanie bielkov alebo šľahačky, prípadne pri hnetení cesta.
  • Stolný Smoothie mixér si poradí aj s nasekaním zeleniny pre zdravý výživový nápoj.

Vždy záleží pri výbere na tom, či viac pečiete alebo varíte. Potrebujete mixér pre prípravu pokrmov pre malé deti alebo milujete zdravé Smoothie? Ak už máte predstavu na akú prípravu mixér najčastejšie využijete pozrime sa, ktoré parametre sú pri výbere dôležité.

Dôležité parametre

Príkon motora - Nie každý mixér má dostatočný výkon na sekanie tvrdších potravín, preto dobre zvážte či vám postačí nižší výkon okolo 350 W alebo chcete bez problémov upravovať rôznu škálu potravín s vysokým výkonom okolo 800- 1 400 W.

Materiál a hmotnosť - Ak vyberáte stolový mixér je vhodné aby bol ťažší a stabilný na ploche. Pri tyčovom je práve výhodnejšiedržať v ruke ľahší mixér. Určite sa prizrite lepšie aj celkovému spracovaniu, materiálom a hlavne na materiál nožov, ktorý vydrží aj prácu s tvrdšími potravinami.

Ručný mixér

Bezpečnosť - Bezpečnostná poistka, pogumované alebo prísavne nožičky pri stolovom mixéri ako aj pogumovanie rukoväte tyčového mixéri stojí za zváženie pri výbere.

Dĺžka prívodného kábla - Samozrejme že aj dĺžka kábla je jedným z faktorov, ktorý môže pri pohodlnej obsluhe mixéru zavážiť. Určite si vyberte dostatočne dlhý kábel aby ste sa vyhli rôznym predlžovacím káblom vo vašej kuchyni.

Doplnky a hlučnosť - Potešia rôzne nádoby navyše, cestovné nádoby ako aj dostatočná veľkosť základnej nádoby, variabilita mixéru s prídavnými nožmi alebo metličkami. Na hlučnosť sa zameriavať až tak nemusíte, veď ktorý mixér vám nenarobí hluk.