Míxéry - Recenzie mixérov, diskusie, hodnotenia

Kuchynský robot by u vás nenašiel uplatnenie, ale bez mixéra sa nezaobídete? Prečítajte si naše recenzie, veríme, že vám pomôžu pri výbere. Pozrieme sa na výhody a nevýhody konkrétnych modelov, ktoré sa z reklamy nedozviete.

Najlepší smoothie mixér na zeleninu, orechy a ovocie? Recenzie a test poradí

Najlepší smoothie mixér na zeleninu, orechy a ovocie? Recenzie a test poradí

Smoothie nápoje sú omnoho lepšou alternatívou k ovocným šťavám a dokážu vášmu telu rýchlo doplniť nielen energiu, ale tiež ďalšie dôležité látky. Na výrobu smoothie ale potrebujete okrem kvalitných surovín aj dobrý smoothie mixér. Poradíme vám, ako si vybrať ten správny, aké vlastnosti... Prečítať článok

Ako vybrať mixér

  • Tyčový alebo aj ponorný mixér pre rýchle rozmixovanie zeleniny v polievke a prípravu omáčok alebo detskej výživy.
  • Ručný šľahač s metličkamialebo hnetacími hákmivám zase pomôže pre vyšľahanie bielkov alebo šľahačky, prípadne pri hnetení cesta.
  • Stolný Smoothie mixér si poradí aj s nasekaním zeleniny pre zdravý výživový nápoj.

Vždy záleží pri výbere na tom, či viac pečiete alebo varíte. Potrebujete mixér pre prípravu pokrmov pre malé deti alebo milujete zdravé Smoothie? Ak už máte predstavu na akú prípravu mixér najčastejšie využijete pozrime sa, ktoré parametre sú pri výbere dôležité.

Dôležité parametre

Príkon motora - Nie každý mixér má dostatočný výkon na sekanie tvrdších potravín, preto dobre zvážte či vám postačí nižší výkon okolo 350 W alebo chcete bez problémov upravovať rôznu škálu potravín s vysokým výkonom okolo 800- 1 400 W.

Materiál a hmotnosť - Ak vyberáte stolový mixér je vhodné aby bol ťažší a stabilný na ploche. Pri tyčovom je práve výhodnejšiedržať v ruke ľahší mixér. Určite sa prizrite lepšie aj celkovému spracovaniu, materiálom a hlavne na materiál nožov, ktorý vydrží aj prácu s tvrdšími potravinami.

Ručný mixér

Bezpečnosť - Bezpečnostná poistka, pogumované alebo prísavne nožičky pri stolovom mixéri ako aj pogumovanie rukoväte tyčového mixéri stojí za zváženie pri výbere.

Dĺžka prívodného kábla - Samozrejme že aj dĺžka kábla je jedným z faktorov, ktorý môže pri pohodlnej obsluhe mixéru zavážiť. Určite si vyberte dostatočne dlhý kábel aby ste sa vyhli rôznym predlžovacím káblom vo vašej kuchyni.

Doplnky a hlučnosť - Potešia rôzne nádoby navyše, cestovné nádoby ako aj dostatočná veľkosť základnej nádoby, variabilita mixéru s prídavnými nožmi alebo metličkami. Na hlučnosť sa zameriavať až tak nemusíte, veď ktorý mixér vám nenarobí hluk.