CASUALPLAY S4 2015 recenzia

CASUALPLAY S4 2015 recenzia a skúsenosti

Casualplay S4 je terénny kočík s tromi nápravy s nezávislým odpružením všetkých kolies. S4 je najlepšie riešenie pre aktívnych rodičov, ktorí chcú pokračovať v objavovaní...

od 349 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Španielska spoločnosť Casualplay je na trhu s kočíkmi už vyše 40 rokov. Počas tohto obdobia vďaka bohatým skúsenostiam pripravujú do predaja stále lepšie modely, ktoré sú veľmi obľúbené pre svoju spoľahlivosť, bezpečnosť a perfektný dizajn. Model Casualplay S4 Plum patrí do kategórie športových kočíkov.

favorite Pridali sme nové recenzie na kočíky a redakčný výber najlepšie kočíky

Dizajn

Krásny moderný dizajn, ktorý už na prvý pohľad zaujme. Čo však tento športový kočík robí výnimočným je práve jeho terénne ladený dizajn. Masívny rám v kombinácii hliník a odolný plast výborne ladí spolu s farebným prevedením kočíku. Podvozok je naozaj kvalitne spracovaný a hrubšímasívny dizajn už dáva na známosť jeho terénne využitie. Hoci sa veľa kočíkov chváli tým, že zvládnu aj náročný terén pri tomto modeli som prvý krát mala pocit, že naozaj zvládne aj nerovnú cestu. Ale späť k dizajnu, je moderný dynamický a nechýba mu originalita. Tento model určite nesplynie s ostatnými športovými kočíkmi na trhu a zaručene si ho v predajni všimnete.

Konštrukcia a kolieska

Ako už som tu spomenula konštrukcia je masívna a veľmi pevná. Nie je to len o tom, že to masívne vyzerá, ale tento model je veľmi kvalitne spracovaný a má výbornú ergonómiu a stabilitu. Konečne model, ktorý má okrem zadnej pákovej brzdy aj ručnú brzdu. Túto brzdu oceníte kvôli rýchlemu prístupu. Okrem výbornej pevnej konštrukcie musím pochváliť aj nafukovacie kolieska. Sú dostatočne veľké so samostatným odpružím pre každé koleso zvlášť , výborne kopírujú terén a absorbujú nárazy. Predné kolesa sú otáčacie v 360° so systémom fixácie. Tento model má trojkolieskový podvozok, ale s výbornými vlastnosťami. Ak by ste sa rozhodli pre hlboký kočík je tu možnosť na tento univerzálny podvozok upnúť aj vaničku alebo autosedačku. Samozrejme že si ich už musíte dokúpiť. Nechýba rukoväť s možnosťou nastavenia v niekoľkých bodoch. Tento systém sa páči, vytiahnutím teleskopickej rukoväte si tak hneď nastavíte svoju výšku.

Variabilita a polohovateľnosť

Musím pochváliť výbornú polohovateľnosť. Nastavenia až do úplného ľahu pri opierke aj časti na nohy. Nechýba nám nastaviteľný bezpečnostný pás ani predné otváracie mádlo. Strieška sa dá zhrnúť do viacerých polôh a nechýba priehľadné okienko. Zloženie je jednoduché a zabezpečené bezpečnostným zámkom.

Doplnky

Vo výbave tohto modelu je nákupný košík, pláštenka a plusom je ručná brzda. Okrem toho si však môžete dokúpiť pre tento model množstvo ďalších doplnkov, ako je taška, fusak, slnečník, nánožník.

 

Plusy a mínusy

thumb_up

Nafukovacie kolieska a celková konštrukcia pre jednoduché zvládanie aj po schodoch
Naozaj terénny kočík aj na hrboľaté cesty
Ručná brzda
Pevná kvalitná konštrukcia
Moderný dynamický dizajn

thumb_down

Žiadne podstatné som neobjavila

Pohľad na záver

Rôzny výrobcovia svoje kočíky zaraďujú do kategórie športový kočík vhodný aj do terénu, ale len máloktorý kočík zvládne aj tie naše hrboľaté cesty druhej triedy a terén v okolí dedín. Tento model však vďaka konštrukcii a kolieskam nemá problém s lesnými cestami ani s miernymi svahmi. Zvládne aj navýšenia a nerovnosti. Výborne sa ovláda a ani dizajnom nič výrobca nepokazil. Odporúčam nielen do veľkomesta ale aj do odľahlých časti malých miest a na dedinské cesty.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu CASUALPLAY S4 2015

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kočíky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

22/07/2016 17:02
Bianka9
Hodnotenie

Super kočík na každú cestu.

thumb_up

Vydrží aj terénnu jazdu, predná ručná brzda na nezaplatenie a dizajn pekný moc.

20/06/2016 20:31
Ida
Hodnotenie

kočík je výborný do terénu aj do mesta

Pridať komentár