BRITAX B-Motion 4 Plus 2016 recenzia

BRITAX B-Motion 4 Plus 2016  recenzia a skúsenosti

BRITAX B-Motion 4 Plus 2016 je novinkou roku 2016! Ľahko sa ovláda a je bohatý na užitočné veci. Sú to napríklad jednoduché sklápanie jednou rukou , nastaviteľná...

od 255 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Tento model kočíku môžeme považovať v tejto cenovej skupine za jeden z tých lepších. Má všetko dôležité, čo by mal kočík mať. Patrí do skupiny športových kočíkov s pevnou konštrukciou. Samozrejme sa dá ľahlo zložiť a to vďaka systému zloženia jednou rukou. Model 2016 na rozdiel od modelu 2015 má vo výbave už aj odopínateľnú striešku. Pri predošlom modeli si ju zákazník musel dokúpiť. Výrobcom je spoločnosť Britax, ktorá ma na našom trhu výborne zastúpenie aj čo sa týka servisu a dostupnosti náhradných dielov.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na kočíky a redakčný výber najlepšie kočíky

Dizajn

Po dizajnovej stránke ide o jednoduchý športový kočík s pevnou konštrukciou. Je celý v čiernom klasickom prevedení a farebnou časťou je odopínateľná extra veľká strieška a polstrovanie predného mádla, ako aj praktické úložné vrecko. Tento model je na výber vždy v čiernej so strieškou v rôznych farbách. Práve strieška dizajn kočíka pekne oživuje. Rám je v tomto prípade na rozdiel od iných modelov rovnako čierny ako kočík. Ide o hliník v čiernom farebnom prezvední. Vzhľad pôsobí jednoducho ale moderne.

Konštrukcia a kolieska

Konštrukcia je z odolného hliníka s pevnými plastovými časťami. Je stabilná a celý kočík váži 11, 5 kg. Nosnosť kočíka je 26 kg. Po konštrukčnej stránke aj pri tejto váhe je v zloženom stave kočík stále veľmi dobre prenosný. Zloženie je rýchle a jednoduché. Zvládnete ho jednou rukou. Po zložení kočík samostatne stojí, takže ho môžete postaviť vedľa seba napríklad vo výťahu bez toho, aby ste sa báli, že spadne a poškodí sa. Nafukovacie kolieska s rýchloupínaním a odolnosti proti prepichnutiu sú väčšie. Zadné samozrejme ešte o niečo väčšie, ako predné. Čo musím pochváliť je výborné odpruženie zadných koliesok, pre maximálne kopírovanie terénu. Predné kolesá sú otáčacie s možnosťou zafixovania napevno. Jazda je naozaj plynulá a tento model zvládne aj trochu náročnejší terén.

Variabilita a polohovateľnosť

Veľkým plusom je rýchle zloženie a ľahký prenos kočíka v zloženom stave. Nechýba možnosť pripojenia autosedačky za pomoci adaptérov. Strieška sa dá nastaviť do viacerých polôh. Môžete tak vytvoriť extra veľkú striežku pri nepriaznivom počasí, ktorá ochráni vaše dieťa. Predné mádlo sa dá ľahko odopnúť pre bezproblémové vybratie dieťaťa z kočíku. Polohovateľnosť je pri tomto modeli výborná. Musím pochváliť nielen sklopenie opierky až do úplného ľahu, ale aj predná časť na nohy je polohovateľná. Tým zabránite, aby dieťa malo nohy vyššie. Zabezpečíte mu tak naozaj dobrú polohu pri spaní. Rukoväť je nastaviteľná, čo je ďalšie plus. Aj pri vyššom partnerovi si tak viete prispôsobiť rukoväť tak, aby sa vám kočík ovládal pohodlne. Nechýba vetranie pri sklopenej opierke a úložný priestor. Ten je v podobe košíka pod sedákom, ako aj praktické vrecko na zadnej strane striešky.

Doplnky

Striežka má UV faktor s ochranou UPF 50+,čo hodnotím kladne. Plusom je už aj farebný set.Spomínaná strieška, ktorá je pre model 2016 súčasť výbavy. Pre model 2015 ste si ju museli dokúpiť samostatne.

Plusy a mínusy

thumb_up

Stabilná pevná konštrukcia
Jednoduchý systém rýchleho zloženia kočíka
Po zložení možnosť postaviť samostatne kočík
Polohovateľnosť do úplného ľahu
Nastaviteľná časť na nohy v niekoľkých naklápacích polohách
Nastaviteľná rukoväť
ÚV filter

thumb_down

Chýba možnosť prehadzovania rukoväte v protismere jazdy
Príliš jednoduchý dizajn

Pohľad na záver

Dizajnovo tento kočík nepatrí k extra originálnym, ide skôr o jednoduchý moderný kočík. Pevná konštrukcia a výborné odpruženie však tento model radia medzi kočíky, ktoré zvládnu aj miernejšie terénne podmienky. Skladanie je jednoduché a preto, ak veľa cestujete a potrebujete kočík zložiť je vhodným adeptom. Veľmi kladne hodnotím možnosť nastavenia časti pre nohy a tiež nastavenia rukovätí. Čo by som uvítala je možnosť prehodenia rukoväte aj v protismere jazdy. Ale celkove tento kočík spĺňa všetko, čo sa od dobrého športového kočíka očakáva. Je ľahký, skladný adobre ovládateľný aj na nerovnom povrchu.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu BRITAX B-Motion 4 Plus 2016

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kočíky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

16/12/2018 22:26
Lucia
Hodnotenie

Dobrý deň, chcem sa s Vami podeliť o skúsenosti s týmto kočíkom

thumb_up

- je veľký, bez problémov sa do neho zmestí aj 4 ročné dieťa
- rýchle skladanie jednou rukou, veľmi spratný po zložení
- veľmi dobre kopíruje terén, vôbec necítiť prechody
- rýchlo umývateľná látka, pevná,
- výhoda nastaviteľnej rukovete

thumb_down

- opierku chrbta nie je možné dať do úplného sedu
- polohovanie nožičiek veľmi dobre v horizontálnej polohe nesedí veľmi dobre, stále padá
- tým že je to dlhšia konštrukcia, mám trošku problém v klasickom výťahu, musíme jednu stranu nadvihnúť aby sme sa zmestili

Pridať komentár