BRITAX B-AGILE 3 2016 recenzia

BRITAX B-AGILE 3 2016 recenzia a skúsenosti

Šikovný kočík Britax B-AGILE 3 2016 prepojenie ľahkej váhy a prekvapivej obratnosti. Od kočíka cez autosedačku až po hlbokú korbu. Aretovacie otočné predné kolesá....

od 169.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Tento model od výrobcu Britax patrí do kategórie športových kočíkov. Spoločnosť BritaxRömer je dlhoročným výrobcom kočíkov, autosedačiek, cyklosedačiek a rôzneho príslušenstva. Má silné zastúpenie na európskom trhu a medzi užívateľmi sú kočíky tohto výrobcu veľmi obľúbené. Vďaka jeho inováciám v segmente výroby autosedačiek patria aj kočíky z dielne tohto výrobcu medzi jedny z najbezpečnejších. Jednoduchosť a bezpečnosť je základnou filozofiou aj pre tento kočík.

favorite Pridali sme nové recenzie na kočíky a redakčný výber najlepšie kočíky

Dizajn

Model Britax B-Agile 4 Lagoon je dizajnovo veľmi pekným kúskom. V zeleno čiernej farebnej kombinácii je vhodný pre obe pohlavia. S príjemnými jednoduchými akcentmi v bielej farbe pôsobí veľmi kompaktne. Sedačka je kombinovaná s čiernymi popruhmi a rovnako čierna je aj časť pre nohy, čo hodnotím kladne. Strieška je zaoblená a predná časť kočíku, ako sú predné kolieska je mierne zúžená. Celkový dojem z dizajnu je veľmi príjemný. Vzhľadovo je tento model jednoduchý a pekný. Práve čisté línie prispievajú k naozaj veľmi príjemnému dizajnu.

Konštrukcia a kolieska

Kočík je uložený na ľahkej ale pevnej hliníkovej konštrukcii s pevnými časťami z tvrdého odolného plastu. Materiál sedačky je ergonomicky tvarovaný a korba je z nepremokavého materiálu. Samozrejmosťou je odoberateľnosť striešky, ktorej nechýba vetrací sieťový panel. Ten si jednoducho vytvoríte odzipsovaním v strede striešky pozdĺž celej šírky, čím sa vám strieška aj predlží. Ďalší vetrací priestor je vzadu po odopnutí časti striešky pod ktorou sa nachádza sieťka. Odopínanie je tiché za pomoci magnetu zabudovanom v materiálu striešky. Predná časť je vybavená bezpečnostným pasom, ktorý je nastaviteľný v 5tich bodoch. Kolieska majú plné pneumatiky odolné proti prerezaniu a nechýba systém rýchleho upínania koliesok pre kompaktné skladanie. Zadné kolieska sú väčšie a predné aretovacie otočné kolieska sú menšie. Tie si môžete vymeniť v prípade potreby za väčšie terénne. Nie sú súčasťou výbavy, takže je nutné dokúpenie. V prípade výrobcu Britax je na našom trhu dostupná veľká škála doplnkov aj náhradných dielov. Kočík má zabudované tlmenie pre hladkú jazdu a samozrejme aj brzdu na zadnom kolese. Tento model má veľmi jednoduchý systém zloženia kočíka jednou rukou. Systém bol navrhnutý tak, aby si rodič mohol jednou rukou držať dieťa a druhou bez problémov zložiť kočík. V takto zloženom stave je ľahko prenosný a ani váha 8 kg nie je nejakou prekážkou pre pohodlnú manipuláciu.

Variabilita a polohovateľnosť

Musím pochváliť výrobcu za polohovateľnosť. Naklápanie je možné v niekoľkých polohách až do úplne rovnej polohy vhodnej na spanie. Nechýbajú adaptéry pre vytvorenie cestovného systému pre upevnenie autosedačky. Spodná časť patrí priestrannému košíku pre nákupy alebo ho využijete ako úložný priestor. Časť rámu kde sa nachádzajú rukoväte je pohodlná a  polstrovaná mäkkým materiálom. Bohužiaľ chýba možnosť nastavenia výšky, tá je však 100 cm a preto vhodná skoro pre každého.

 

Doplnky

Pri tomto modeli bohužiaľ výrobca do základnej výbavy nič navyše nepridal. Takže pláštenku do dažďa, prebaľovaciu tašku, sieťku proti hmyzu si musíte dokúpiť samostatne.

 

Plusy a mínusy

thumb_up

Systém jednoduchého skladania jednou rukou s automatickým blokovaním sklápania
Kompaktné rozmery pri zložení pre ľahké prenášanie
Kolieska s pneumatikami proti prerezaniu
Možnosť polohovať až do úplné rovnej polohy
Odpruženie pre hladkú jazdu

thumb_down

Absencia možnosti nastavenia rukoväte
Nemá ručnú brzdu

Pohľad na záver

Model Britax B-Agile 4 Lagoonje kvalitný športový kočík za dobrú cenu od spoľahlivého výrobcu. Jednoduchý dizajn a kvalitné prevedenie ho radia medzi obľúbené modely medzi užívateľmi. Okrem peknej zeleno čiernej verzie je na trhu aj v iných farebných prevedeniach. Čo môžem hodnotiť kladne je dostupnosť rôznych doplnkov a náhradných dielov pre tuto značku. Na našom trhu ich nájdete v bohatej ponuke, či už cez e-shopy alebo servis. Čo považujem za menšiu nevýhodu je pevná výška rukoväte, pri vysokej postave to môže už byť problém a riadenie nebude tak pohodlné. Odporučiť ho môžem skôr pre lepšie cesty v meste a rovnejší terén. Pri veľmi hrboľatej ceste a do náročnejšieho terénu tieto plné pneumatiky ani odpruženie nezaručujú až taký komfort.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu BRITAX B-AGILE 3 2016

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kočíky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu BRITAX B-Motion 4 Plus 2016

Pridať komentár