Intel Core i3-9100F procesor – recenzia, skúsenosti

Nízka cena
Dobrý pomer medzi výkonom a cenou
Funkcia Turbo Boost
Nízka spotreba

Hodnotenie:
(80.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Intel Core i3-9100F je základný procesor, ktorý je vhodný výhradne na nenáročnú prácu. Využijete ho v kancelárii alebo v PC, na ktorom sa venujete len bežným činnostiam. 4-jadrový Intel Core i3-9100F má 4 vlákna, pracuje pri frekvencii 3,6 GHz, nájdete na ňom aj funkciu Turbo Boost (až do 4,2 GHz) a má príkon 65 W.

Technické parametre: frekvencia = 3,6 GHzpočet jadier = 4, počet vlákien = 4, technológia výroby = 14 nm, socket = 1151veľkosť cache L2/L3 = 1/6 MB, príkon = 65 W

Základný procesor Intel Core i3-9100F si môžete kúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Prekvapivo svižný

Intel Core i3-9100F je základný, vcelku dobrý a hlavne lacný procesor. Popravde, to je základ, ktorý o ňom potrebujete vedieť. Pri podrobnejšom preskúmaní vám môžeme povedať, že Core i3-9100F je procesorom 9. generácie s 14 nm výrobnou technológiou, má 4 jadrá aj 4 vlákna a jeho základná frekvencia predstavuje 3,6 GHz.

Intel Core i3-9100F recenzia

Tento kúsok disponuje aj funkciu Boost, ktorá upravuje jeho frekvenciu v závislosti od aktuálneho výkonu, resp. od akejsi aktuálnej „potreby“. Frekvencia jadra na maxime môže dosiahnuť až 4,20 GHz, čo nie je na takýto lacný procesor vôbec zlé. Ak od procesora očakávate viac, určite hľadajte niekde inde, presnejšie, vo vyšších radoch. Tento model nedisponuje žiadnymi ďalšími funkciami a počet jadier je slabším priemerom, rovnako ako ďalšie špecifikácie.

Základ za veľmi nízku cenu

Nespochybniteľným plusom tohto procesora je nízka cenaPri troške snahy vás aj spolu s dostatočne výkonným chladičom vyjde tak do stovky. Ako sme povedali vyššie, ide o základný model z jednej z nižších tried procesorov. Preto ho využijete len pri menej náročných úlohách, ako je písanie, počúvanie hudby, sledovanie videí či práci s nenáročnými tabuľkami. Pochopiteľne, Intel Core i3-9100F nie je určený na hranie hier ani prácu s médiami.

Procesor Intel Core i3-9100F

Pozitívnym faktom je, že vďaka 4 jadrám môžete s procesorom Intel Core i3-9100F vykonávať aj 2, maximálne však 3, rôzne úkony naraz – napr. počas písania podkladov do práce si môžete pustiť hudbu alebo video na YouTube.

Skúsenosti a recenzie

Procesor Intel Core i3-9100F je hodnotený prevažne kladne. Zákazníci si na ňom pochvaľujú hlavne pomer medzi výkonom a cenou, samozrejme, iba v prípade používania na menej náročné operácie, ako je napr. kancelárska práca.

Recenzie a skúsenosti s procesorom Intel Core i3-9100F

Pozitíva

Nízka cena
Dobrý pomer medzi výkonom a cenou
Funkcia Turbo Boost
Nízka spotreba

Negatíva

Nízky výkon – vhodný len na nenáročné úlohy
Bez integrovanej grafickej karty


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 12.02.2021
Najlepšie procesory 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie procesory 2022 – recenzie, test, porovnanie

Procesor je jednou z najdôležitejších súčastí počítača. Či už ste sa rozhodli pre ľahšiu cestu v podobe kúpy zostaveného PC alebo sa ho chystáte poskladať vlastnoručne, výber vhodného procesora je základom. Poradíme vám, ako na to. Najlepšie procesory Procesory – recenzie Aby sme vám rozhodovanie uľahčili ešte o niečo viac, na niekoľko procesorov sme sa pozreli za... Prečítať článok


Pridať komentár