Rovus Window Magic čistič okien – recenzia, skúsenosti

Nízka cena
Možnosť rozšírenia záruky za poplatok

Hodnotenie:
(76%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Ručný čistič okien 2 v 1, v ktorom nájdete zabudovaný zásobník na čistú i špinavú vodu. Jediným zariadením tak môžete aplikovať čistiaci prostriedok a zároveň ho vysať. Konštrukčné vyhotovenie je slabšie, zásobník na vodu občas tečie, slabší je tiež sací výkon čističa. Najväčšou nevýhodu je však napájanie AA batériami, ktoré príliš dlho nevydržia a musíte ich často meniť (prípadne môžete použiť nabíjateľné AA batérie).

Výhodou čističa je nízka cena, patrí medzi najlacnejšie na trhu. Niektorí používatelia sa v recenziách sťažujú na vyššiu poruchovosť, výrobca vám však umožňuje za poplatok predĺžiť záruku.

Parametre: šírka stierky: 25 cm;objem nádoby na čistú/špinavú vodu: 100/200 ml; napájanie: 4 × AA batéria; výdrž na jedno nabitie: 50 min./20 m2; hlučnosť: 60 dB; ďalšie funkcie: nie; rozmery (d × š × v): 120 × 300 × 300 mm; hmotnosť: 0,5 kg

Čistič okien Rovus Window Magic si môžete pohodlne zakúpiť na ✅  webe Heureka.sk.

Jedno zariadenie na všetko

Čistič okien Rovus Window Magic je zariadenie 2 v 1. Okrem nádržky na špinavú vodu má vstavanú aj tú na čistiaci prostriedok. Na rozdiel od niektorých konkurenčných modelov tak môžete jednou rukou aplikovať čistiaci prostriedok a zároveň ho odsať.

Rovus Window Magic recenzia

Na dizajne i konštrukčnom vyhotovení si mohol dať výrobca viac záležať. Nádobka na vodu nám občas tiekla a celé zariadenie nepôsobilo ani príliš prepracovane (vidno to napr. na odkrytých skrutkách).

Slabší výkon, vyššia hlučnosť

Keďže čistič pozostáva iba z jediného zariadenia, chýba mu veľká utierka, ktorou by ste navlhčené nečistoty zotreli. Trochu síce pomáha textilná vrstva na spodnej strane stierky, stále to však nie je ono a s veľmi zašpineným oknom sme mali problém.

Čistič okien Rovus Window Magic

Výkon zariadenia by taktiež mohol byť vyšší a výhrady máme aj k hlučnosti, ktorá je o poznanie vyššia než pri niektorých konkurenčných modeloch.

Použiť ho môžete aj na obklady či dlažbu, prípadne na čistenie okien auta.

Napájanie zabezpečujú AA batérie

Daňou za pomerne nízku cenu čističa je napájanie jednorazovými AA batériami. Toto riešenie nemáme príliš radi, pretože vytvára zbytočný odpad v podobe spotrebovaných batérií a znižuje výkon napájaných zariadení.

Práve tento fakt sa pravdepodobne podpísal na slabšom výkone i krátkej výdrži na jedno nabitie (okolo 20 m2). Navyše, batérie sme v balení nenašli, takže si ich budete musieť zakúpiť osobitne. 

Pri nákupe voľte radšej značkové alkalické batérie, ktoré vydržia omnoho dlhšie, než obyčajné. Ešte dlhšie vám čistič vydrží, ak použijete nabíjateľné AA batérie, zároveň tým pomôžete životnému prostrediu. V takom prípade však budete potrebovať aj nabíjačku, čím sa celá kúpa predraží.

Rovus Window Magic návod na použitie

Skúsenosti a recenzie

Rovus Window Magic je jeden z najlacnejších ručných čističov okien. Cena okolo 20 eur je však vykúpená pomerne nízkym výkonom a napájaním z AA batérií, ktorých použitie sa vám predraží a navyše je neekologické. Jeho zmysel vidíme iba v použití s nabíjateľnými AA batériami.

Viacerí zákazníci udávajú v recenziách aj zvýšenú poruchovosť výrobku, najmä problémy s vypínačom, takže budete musieť mať trochu šťastia na dobrý kus.

Recenzie a skúsenosti s čističom okien Rovus Window Magic

Pozitíva

Nízka cena
Možnosť rozšírenia záruky za poplatok

Negatíva

Napájanie AA batériami
Vyššia poruchovosť


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 27.11.2019
Najlepšie čističe okien 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie čističe okien 2023 – recenzie, test, porovnanie

Moderné technológie vám dokážu zjednodušiť aj takú nepríjemnú činnosť, akou je čistenie okien. Predstavíme vám na to šikovných pomocníkov – ručné čističe okien. Povieme vám o ich výhodách, predstavíme najobľúbenejšie modely a poradíme, podľa akých kritérií si čistič okien vybrať. Najlepšie čističe okien Čističe okien – recenzie... Prečítať článok


Komentáre

29/03/2021 21:20
Jana

Objednala som si čistič okien Rovus umyla som s ním štyri okná prestal striekať a nedal sa mi vôbec vypnúť musela som vybrať batérie dúfam, že mi ho vymenia, alebo vrátia peniaze

12/04/2020 13:15
Jana Vojtekova

Tento vás čistic okien je úplný smejd.Po 2 pozitiach nepostrekuje a voda preteká kade tade zo zverenej nádoby von. Úplná katastrofa slabo odsava a aj to co nasaje sa vyleje nevedno kade von. Neodporúčam kupovať je to absolútny smejd smejd. Po 2 pouzitiach tak vyhodiť ! Fuuuj

Pridať komentár