Domáce pekárne - Recenzie pekární

Aké sú najlepšie domáce pekárne? Pozrite si recenzie, ktoré sme pre vás pripravili a nenechajte sa oklamať sloganmi z reklám. Vyberte si produkt, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Otestovali sme zatial iba pár produktov, ale dúfam že už čoskoro tento zoznam rozšírime.

Ako vybrať pekáreň

Ak sa už rozhodnete pre nákup pekárničky do domácnosti , tak zvážte ako často ju budete používať aká veľká ste rodina a podľa toho sa zamerajte na ďalšie parametre. Na trhu je bohatá ponuka v rôznych cenových reláciách a treba zvážiť za čo sa vám oplatí priplatiť.

Domáca pekáreň

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

Hmotnosť a veľkosť chleba

Rozmer vnútornej formy rozhoduje o veľkosti chleba, ktorý upečiete. Na trhu sú pekárne, ktoré upečú chlieb o hmotnosti od 0, 5 kg až po 1, 8 kg pre veľký chlieb.

Programy

Zamerajte sa na programy, ktoré naozaj využijete. Veľmi dobrým program je aj samostatný program na pečenie chleba z bezlepkových zmesí, ten býva hlavným dôvodom nákupu pekárničky. Určite oceníte aj automatický dávkovač surovín.

Pečenie cez noc

Nemýľte si funkciu odložený štart, ktorou disponujú skoro všetky pekárne s programom pečenie cez noc. Tento program má na starosti tichý chod.

Spotreba

Údaj príkon vám o spotrebe veľa nenapovie.Reálna spotreba pekárne keď ide na plný výkon sa pohybuje na jeden chlieb od 0, 2 kWh až po 0, 5 kWh.

Rozmery

Neprehliadnite ani rozmery prístroja, aby ste pre pekáreň našli dostatok miesta pre stabilné umiestnenie. Čo sa týka hmotnosti tá sa pohybuje o rôznych modelov medzi 5 – 8 kg.

Kvalita prevedenia

Kvalita je na prvom mieste. Presné a kvalitné spracovanie všetkých dielov, rozumné umiestnenie ovládacích prvkov a jednoduchá obsluha prispejú k spokojnému používaniu domácej pekárne.

Počet hnetacích hákov

Niektoré pekárne majú jeden iné dva, celková kvalita v takto malej forme akou disponujú domáce pekárne však nezávisí od počtu hákov. Aj jeden vám veľmi dobre vymiesi.

 

Pri výbere tej správnej domácej pekárne berte do úvahy vaše osobné preferencie. Ak si neviete vybrať a do pekárne nechcete investovať viac než 100€, tak vám odporúčame model ETA Harmony 2149 90000, ktorý vám upečie chlebík s max. hmotnosťou 1,5 kg, má dostatočný počet programov a disponuje aj režimom pre pečenie bezlepkového pečiva.

Ak sa rozhodnete zainvestovať viac než 100€, potom vám odporúčame model Tefal PF611838, ktorý upečie dostatočne veľký chlebík pre celú rodinu (1,5 kg), má až 19 rôznych programov a veľmi vysoký výkon.