DeLonghi Icona Vintage KBOV2001 recenzia

DeLonghi Icona Vintage KBOV2001 recenzia a skúsenosti

Elegantný, sofistikovaný a retro dizajn rýchlovarnej kanvice Icona Vintage s kapacitou 1,7 l s lakovaným telom z nerezovej ocele Hrejivé čaro minulosti – Storico:...

od 50.52 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Ak si potrpíte na dizajnové kúsky a chcete mať doma niečo úplne iné, než všetci vaši priatelia, potom vás zaručene poteší dizajn rýchlovarnej kanvice DeLonghi Icona Vintage. Tento model je šperkom, prepracovaným do posledného detailu, za ktorý však zaplatíte nemalú cenu. Aký je však z hľadiska použiteľnosti?

Obchody, kde kúpite online:

Unikátny vzhľad a špičkový výkon

DeLonghi patrí medzi známych, no najmä kvalitných výrobcov kávovarov či automatických prístrojov na espresso. Séria Icona sa môže pýšiť naozaj originálnym retro dizajnom, ktorý ulahodí oku nejedného hipstera. Elegantné celokovové telo s lakovaným povrchom v príjemných pastelových farbách však nie je jediným plusom tohto spotrebiču.

Pri výbere rýchlovarnej kanvice sa totiž pozerám najmä na jej parametre. Model DeLonghi Icona Vintage KBOV2001 má slušný výkon 2000W a objem 1,7 l. Jej údržba je takmer nulová – stačí pravidelne čistiť vyberateľný filter proti vodnému kameňu. Lakovaný povrch sa nezaobíde bez odtlačkov prstov, preto sa pripravte na pravidelné utieranie vášho nového miláčika. Ide však o mimoriadne krásny produkt, o ktorý sa budete starať s radosťou.

Vyššia hlučnosť a nepraktické otváranie

Táto rýchlovarná kanvica ma prekvapila svojou hlučnosťou, ktorá je trochu vyššia, než som bola zvyknutá. Nepodstatný problém má zvyčajne jednoduché riešenie - ak vám bude hlučnosť vadiť, tak sa na tú chvíľu z kuchyne jednoducho vytratíte.

Jediným mínusom kanvice DeLonghi Icona Vintage je nepraktické otváranie. Veko totiž nie je klasické vyklápacie. Počas otvárania tak musíte vynaložiť viac sily a zložiť ho celé dolu. Keďže sa voda pri varení vyzráža aj na vnútornej strane poklopu, tak vás pri tejto činnosti aj často krát ofŕka.

Odmerka vody by mohla byť umiestnená trochu vhodnejšie. Nachádza sa totiž  pod rúčkou a  pri napĺňaní kanvice tak nemám prehľad o množstve napustenej vody.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ prepracovaný a unikátny retro dizajn
+ celokovové telo
+ lakovaný povrch a príjemná farba
+ výkon 2000W

thumb_down

- vyššia cena
- nepraktické otváranie veka
- odmerka na vodu je umiestená pod rúčkou kanvice

Ak si chcete kúpiť túto rýchlovarnú kanvicu, mali by ste sa najskôr rozhodnúť, či je pre vás dôležitejší dizajn alebo praktické používanie. Ak jej prepáčite nezvyčajné otváranie (ktoré je možno iba zámerom výrobcu podporiť svoj retro dizajn), tak sa DeLonghi Icona Vintage KBOV2001 môže stať nádherným doplnkom vašej kuchyne. A ak sa do vzhľadu kanvice zaľúbite ako ja, tak si nezabudnite prezrieť aj ostatné výrobky série Icona – hriankovač a pákové espresso.

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu DeLonghi Icona Vintage KBOV2001

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Rýchlovarné kanvice

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu ETA Mini 6188 90000

Pridať komentár