Rýchlovarné kanvice - Recenzie kanvíc, diskusie, hodnotenia

Čo sa už dá recenzovať na rýchlovarnej kanvici - poviete si. Buď varí, alebo nevarí. No tak sa teda pozrite, ako sa s úlohou popasovala naša recenzentka. Možno vám práve táto recenzia pomôže pri výbere kanvice do vašej kuchyne alebo kancelárie.

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

Objem - Veľkosť kanvice a objem si vyberáte inviduálne podľa počtu členov vašej rodiny a frekventovanosti používania. Pre dve osoby si vystačíte s objemom 1, 2 l. Nebudete zbytočne plytvať vodou, čas ohrevu sa skráti a zníži sa aj spotreba energie. Pre väčšiu domácnosť si samozrejme vyberáte kanvicu s väčším objemom, aby ste vyhli tomu, že budete vodu ohrievať na 2x.

Príkon - Čím vyšší príkon má kanvica, tým rýchlejšie zovrie voda. Ušetríte čas, bohužiaľ s vyšším príkonom je spojená aj väčšia spotreba elektrickej energie. Pri varných kanviciach sa príkon pohybuje od 800 - 3 000 W. Optimálny príkon je okolo 2 000 W.

Nerezová rýchlovarná kanvica

Špirála alebo skryté vyhrievacie teleso - Aj keď pri špirále si zjednodušíte výmenu v prípade poruchy, nevyhnete sa častejšiemu čisteniu od vodného kameňa. Plochý ohrev so skrytým telesom jednoduchšie a rýchlejšie vyčistíte.

Funkcie - Dôležitou funkciou je automatické vypnutie, ktoré určite doporučujeme. Poistka veka proti otvoreniu pri liatí vody, termoregulácia pre nastavenie požadovanej teploty, ktorú oceníte pri zalievaní instantných nápojov. Plusom je funkcia udržiavania teploty v kanvici, indikátor správneho množstva vody od počtu šálok. Niektoré modely obsahujú už filter vody Brita, alebo majú jemné sitko, ktoré zachytí malé časti vodného kameňa, aby sa nedostal do nápoja.Materiál a dizajn určite zaváži pri výbere tiež, okrem plastových kanvíc nájdete na trhu aj nerezové a s úpravou proti zanechávaniu otlačkov.