Malý, ale nenahraditeľný pomocník, ktorého využijete niekoľkokrát denne nielen pri príprave nápojov, ale niekedy aj pri varení. Viete, podľa čoho si vybrať rýchlovarnú kanvicu? Nezáleží iba na objeme či značke. Popri jednoduchých kanviciach, ktoré viete len vypnúť a zapnúť, sú dnes na trhu aj moderné kanvice, ktoré ponúkajú viacero zaujímavých funkcií. My vám s výberom pomôžeme.

Najlepšie rýchlovarné kanvice 2021 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie rýchlovarné kanvice 2021 – recenzie, test, porovnanie

Len v máloktorej kuchyni sa nenachádza šikovná rýchlovarná kanvica. Rýchly pomocník pre ohrev vody na zaliatie rannej kávy, čaju alebo pri varení obeda. V bohatej ponuke na našom trhu si určite každý vyberie, ale napriek tomu, že nejde o zložitý prístroj, aj tu nájdeme rozdiely nielen v dizajne a veľkosti, ale aj v parametroch. Na čo sa zamerať pri výbere, ktoré kritériá uprednostniť... Prečítať článok

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

Objem - Veľkosť kanvice a objem si vyberáte inviduálne podľa počtu členov vašej rodiny a frekventovanosti používania. Pre dve osoby si vystačíte s objemom 1, 2 l. Nebudete zbytočne plytvať vodou, čas ohrevu sa skráti a zníži sa aj spotreba energie. Pre väčšiu domácnosť si samozrejme vyberáte kanvicu s väčším objemom, aby ste vyhli tomu, že budete vodu ohrievať na 2x.

Príkon - Čím vyšší príkon má kanvica, tým rýchlejšie zovrie voda. Ušetríte čas, bohužiaľ s vyšším príkonom je spojená aj väčšia spotreba elektrickej energie. Pri varných kanviciach sa príkon pohybuje od 800 - 3 000 W. Optimálny príkon je okolo 2 000 W.

Nerezová rýchlovarná kanvica

Špirála alebo skryté vyhrievacie teleso - Aj keď pri špirále si zjednodušíte výmenu v prípade poruchy, nevyhnete sa častejšiemu čisteniu od vodného kameňa. Plochý ohrev so skrytým telesom jednoduchšie a rýchlejšie vyčistíte.

Funkcie - Dôležitou funkciou je automatické vypnutie, ktoré určite doporučujeme. Poistka veka proti otvoreniu pri liatí vody, termoregulácia pre nastavenie požadovanej teploty, ktorú oceníte pri zalievaní instantných nápojov. Plusom je funkcia udržiavania teploty v kanvici, indikátor správneho množstva vody od počtu šálok. Niektoré modely obsahujú už filter vody Brita, alebo majú jemné sitko, ktoré zachytí malé časti vodného kameňa, aby sa nedostal do nápoja.Materiál a dizajn určite zaváži pri výbere tiež, okrem plastových kanvíc nájdete na trhu aj nerezové a s úpravou proti zanechávaniu otlačkov.