Bosch WLT20460BY práčka s predným plnením – recenzia, skúsenosti

Úzky model – menej než 45 cm na hĺbku
Možnosť pridať bielizeň aj po započatí pracieho programu

Hodnotenie:
(79.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Úzka, spredu plnená práčka s hĺbkou iba 44,4 cm. Ide o model nižšej až strednej triedy, napriek tomu vám ponúkne funkciu automatického dávkovania vody na základe hmotnosti vloženej bielizne a možnosť vkladať bielizeň aj po začatí prania. Naraz vyperie 6,5 kg bielizne, čo je priemerná hodnota. Výrobca prekvapivo tento model nevybavil ochranou proti vytečeniu vody. Pri prvých použitiach sa budete zrejme ťažšie orientovať v prednastavených programoch, ktoré nie sú v manuáli popísané príliš zrozumiteľne.

Parametre: kapacita: 6,5 kg; počet programov: 15; hlučnosť pri praní/odstreďovaní: 52/76 dB; energetická trieda: A+++; účinnosť prania/odstreďovania: A/C; max. otáčky: 1 000/min.; ďalšie funkcie: displej, množstevná automatika, pridávanie bielizne počas prania, odložený štart, detská poistka; rozmery (š × v × h): 60 × 85 × 44,4 cm; hmotnosť: 64 kg

Slim práčka s predným plnením Bosch WLT20460BY sa vďaka hĺbke iba 44,6 cm hodí aj do menšej kúpeľne. Menšie rozmery jej neuberajú na kvalite, hravo si poradí so 6,5 kg bielizne. Je pre vás vhodnou voľbou?

Páči sa vám slim práčka Bosch WLT20460BY? Dostupná je na ✅  webe Heureka.sk.

Výkonný motor

Práčka Bosch WLT20460BY sa môže pochváliť motorom EcoSilence Drive, ktorý je rýchly a mimoriadne výkonný, pritom nespotrebováva veľa energie. Práčky sa radí do energetickej triedy A+++, spotreba el. energie je približne 119 kWh. Keďže ide o slim model, treba rátať s tým, že max. náplň práčky je nižšia – 6,5 kg. Počet otáčok je 1 000/min., účinnosť pracieho výkonu je vysoká (A), ale účinnosť odstreďovania až tak nie (C). Hlučnosť je priemerná, pri praní dosahuje 52 dB, pri odstreďovaní 76 dB.

Bosch WLT20460BY recenzia

Úsporné pranie

Chválime technológiu ActiveWater Plus, ktorá dokáže podľa typu tkaniny a objemu bielizne určiť množstvo vody, potrebnej na pranie. Aj tu vidieť, že práčka je úsporná a perie bez zbytočného plytvania.

Systémové programy VarioPerfect umožňujú nastaviť pracie programy tak, aby ste ušetrili čas i energie. Funkcia Eco Perfect sa postará o zníženie spotreby energie (zníži teplotu vodu), SpeedPerfect skráti dobu prania (až o 60 %). Ak si chcete uľahčiť žehlenie, stačí použiť funkciu Easy Iron.

15 pracích programov

Práčke nechýbajú štandardné ani špeciálne programy (bavlna, vlna/ručné pranie, jemné/hodváb, jeans/tmavá bielizeň, športové oblečenie, košele/blúzky). Alergikov poteší špeciálny program alergiaPlus. Ak máte záujem o rýchle pranie, k dispozícii sú programy super 15´a 30´.

Bubon práčky Bosch WLT20460BY

Doplnenie bielizne

Zabudli ste na nejaký kus oblečenia? S funkciou re-load môžete pranie zastaviť a pridať, prípadne odobrať bielizeň. Po opätovnom spustení bude pokračovať v nastavenom pracom cykle.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie práčky je vskutku jednoduché, pomocou otočného kolieska si vyberiete prací program, tlačidlom na displeji si môžete zvoliť odložený štart či aktivovať detskú poistku. Na displeji môžete následne sledovať priebeh cyklu, nastavenú teplotu, počet otáčok i zostávajúci čas v minútach.

Skúsenosti a recenzie

Výber programov, tichý chod práčky, zvukový signál na konci prania či úspornosť oceňujú používatelia na tejto práčke asi najviac. Páči sa im možnosť samostatného nastavenia teploty a otáčok i dopĺňanie bielizne do práčky bez reštartovania programu. Chýba im Aqua Stop.

Recenzie a skúsenosti s práčkou Bosch WLT20460BY

Pozitíva

Úzky model – menej než 45 cm na hĺbku
Možnosť pridať bielizeň aj po započatí pracieho programu

Negatíva

Zložitejšia orientácia v jednotlivých programoch a málo podrobný manuál
Chýba ochrana proti vytečeniu vody


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 21.09.2019
Najlepšie práčky s predným plnením 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie práčky s predným plnením 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Spredu plnené práčky zaberú síce viac miesta než ich zhora plnení konkurenti, na výber však máte z pestrejšej škály modelov. Predstavíme vám najobľúbenejšie modely a poradíme, aké parametre si pri výbere všímať a ktoré funkcie pre vás môžu byť užitočné. Najlepšie práčky s predným plnením Menej miesta, viac funkcií Najväčšou nevýhodou spredu plnených práčok je, že... Prečítať článok


Pridať komentár