Tatramat EOV 120 Trend recenzia

Tatramat EOV 120 Trend recenzia a skúsenosti

Tatramat EOV 120 Trend je   závesný elektrický ohrievač vody s objemom 120 litrov. Produktový rad EOV Trend tvoria zásobníkové nástenné elektrické ohrievače vody vo...

od 214 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku
5/5 Výkon
100%
5/5 Objem
100%
4/5 Cena
80%

Ohrievač vody je nevyhnutnou súčasťou každého rodinného domu či chalupy. Počas jeho výberu by ste mali prihliadať na objem, ale aj príkon spotrebiču. Proces rozhodovania môže uľahčiť aj osvedčená značka. Tatramat EOV 120 Trend patrí medzi dobre známe a rokmi osvedčené ohrievače vody.

favorite Pridali sme nové recenzie na ohrievače vody a redakčný výber najlepšie ohrievače vody

Minimalistický dizajn a vysoká životnosť

Slovenská značka Tatramat je skutočnou klasikou. Zásobníkový ohrievač vody v elegantnom bielom prevedení, s príkonom 1,8 kW a vnútorným objemom 120 l je určený na vertikálnu montáž na stenu. Manipuláciu uľahčujú ergonomicky tvarované úchyty, teplotu vody možno nastaviť otočným regulátorom (7 až 75° C). Na prednej strane spotrebiča nájdete aj praktický indikátor teploty vody.

Medzi najväčšie pozitíva ohrievaču vody patrí dlhá životnosť. Vnútorná časť modelu Tatramat EOV 120 Trend je totiž potiahnutá špeciálnym odolným smaltom Copra a následne je vypálená pri teplote 850 °C. Ochranu proti korózií zabezpečuje horčíková anóda, ktorá spĺňa prísne požiadavky technickej normy DIN4753. Každý výrobok prejde testovaním, počas ktorého sa simuluje 10 ročná prevádzka, preto si môžete byť istý, že kupujete kvalitný spotrebič.

Hneď niekoľko bezpečnostných funkcií

Výhodou tohto ohrievaču vody je aj to, že disponuje minimálnym množstvom elektroniky, preto sa vám v ňom prakticky nemá čo pokaziť. Tepelná úniky sú eliminované vďaka 28 mm hrubej tepelnej izolácií.

Tatramat EOV 120 Trend disponuje bezpečnostným termostatom, poistkou proti zamrznutiu vody ale i tepelnou poistkou proti prehriatiu. Ak ste si ho však plánovali kúpiť ako náhradu za niekdajší model s rovnakým označením, tak pri jeho inštalácií narazíte na komplikáciu. Nový model má totiž iné rozmery ako jeho predchodca a nie je teda plne kompatibilný (ako by sme podľa názvu očakávali). Nevyhnete sa úprave závesných šraubov a pripojovacích trubiek.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ osvedčená slovenská značka
+ objem 120 l
+ otočný termostat na nastavenie teploty vody (7 až 75° C)
+ poistka proti zamrznutiu a prehriatiu vody
+ indikátor teploty vody umožňuje optickú kontrolu
+ ohrievač je vyrobený z odolného smaltu a má ochranu proti korózií
+ pred predajom bol testovaný simuláciou 10 ročnej prevádzky
+ tepelná izolácia
+ dlhá životnosť
+ minimum elektroniky = minimálne riziko poškodenia

thumb_down

- nový model EOV 120 nie je rozmerovo kompatibilný so svojim starším predchodcom

Kúpu ohrievaču vodu Tatramat EOV 120 Trend vám môžeme odporučiť. Ide o legendárnu značku, s ktorou ste sa už pravdepodobne stretli. Jeho výkon je dostačujúci pre bezproblémové fungovanie bežnej rodiny. Ak si tento model kupujete prvýkrát, potom pravdepodobne nenájdete jediné negatívum. Ak ho chcete vymeniť za predchodcu rovnakého mena, tak sa pripravte na mierne stavebné úpravy, nakoľko tieto modely nie sú 100% rozmerovo kompatibilné.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Tatramat EOV 120 Trend

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Ohrievače vody

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Tatramat OVK 150

Pridať komentár