Mora S 080 recenzia

Mora S 080 recenzia a skúsenosti

Mora S 080 je elektrický ohrievač vody, ktorý sa na stenu umiestňuje vertikálne. Jeho výkon je 2000 W a objem 80l. Technické vlasnosti Objem (l): 80 Pripojenie...

od 108.7 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Hľadáte elektrický ohrievač vody s menším vnútorným objemom, ktorý zakúpite za výhodnú cenu? Práve ste ho našli! Mora S 080 je zásobníkový ohrievač vody legendárnej českej značky. Jeho pozitívne a negatívne stránky si prestavíme v našej recenzií.

favorite Pridali sme nové recenzie na ohrievače vody a redakčný výber najlepšie ohrievače vody

Maximálna teplota vody 75 °C

Model Mora S 080 je určený na zvislú montáž na stenu. Príkon tohto spotrebiču je 2000 W a zohreje vám max. 80 l vody. Ohrievač vody vám pripraví vodu s maximálnou teplotou 75 °C, čo je pre bežné fungovanie menšej rodiny (max. 2 člennej) úplne dostačujúce. Doba ohrevu vody (z 15 na 75 °C) je 3 hodiny a 5 minút. Vnútro je vyrobené zo smaltu, spotrebič je opatrený ochrannou horčíkovou anódou a má aj aktívnu ochranu proti vlhkosti.

Z negatívnych stránok modelu treba spomenúť hrúbku izolácie. Podľa nášho názoru nie je 17 mm hrúbka príliš dostačujúca. Nižšia hrúbka izolácie ovplyvňuje aj vyššie tepelné straty spotrebiču - 1,57 kW/ 24 hod. Nedomyslená je aj regulácia teploty vody. Na to, aby ste ju mohli nastaviť podľa individuálnych potrieb je totiž nutné zložiť ochranný plastový kryt, čo nie je najjednoduchšie riešenie.

Ohrievač s minimálnym množstvom elektroniky

Tento jednoduchý a cenovo dostupný ohrievač vás poteší aj svojou nízkou hmotnosťou. Jeho inštalácia nie je obzvlášť náročná. Priebeh ohrevu vody možno sledovať vďaka indikátoru zahrievania, ktorý sa nachádza v prednej časti modelu.

Jednoduchá konštrukcia Mora S 080 s minimálnym množstvom elektroniky je predpokladom dlhodobej životnosti. V prípade poruchy je vám k dispozícií bezplatná servisná linka, pomocou ktorej možno riešiť záručný a pozáručný servis výrobkov Mora. Dostupnosť a rýchlosť vybavenia reklamácií patria medzi ďalšie výhody výrobku českej značky.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ výborná cena
+ menší objem, vhodný pre 2 člennú rodinu
+ ochranná horčíková anóda
+ ochrana proti vlhkosti
+ indikátor zahrievania vody
+ vodu zahreje až na 75 °C
+ nízka hmotnosť
+ osvedčená česká značka
+ dostupný záručný aj pozáručný servis

thumb_down

- tenká izolácia (iba 17 mm)
- vyššie tepelné straty
- termostat je skrytý pod plastovým krytom
- vyššia doba ohrevu vody

Tento základný model ohrievaču vody kúpite za veľmi výhodnú cenu. Mora S 080 je vhodná do max. 2 člennej rodiny, ocenia ju preto mladí ľudia, ktorí ešte nemajú deti, ale aj osamelí seniori. Kvalita spracovania nie je najhoršia - je úmerná cene výrobku. Slabšia tepelná izolácia však spôsobuje vyššie tepelné straty, doba ohrevu vody rovnako nie je najideálnejšia.

Ohrievač vody pravdepodobne osloví nenáročných ľudí a tých, ktorí do kúpy bojleru nemôžu (alebo nechcú) investovať príliš veľa peňazí. Je však ideálnou voľbou na chaty či chalupy, kde prídete relaxovať a kde vám nebude vadiť počkať si na teplú vodu o polhodinku viac.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Mora S 080

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Ohrievače vody

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Dražice PTO 0733

Pridať komentár