HP ProBook 450 G2 recenzia

HP ProBook 450 G2 recenzia a skúsenosti warning Predaj skončil

Praktický spoločník pre každodenné pracovné nasadenie s pridanou hodnotou v podobne multimediálnych funkcií a vlastností. To všetko a omnoho viac je rad notebookov ProBook 450...

od 348.1 € s DPH Pozri porovnanie

Model HP ProBook 450 patrí do kvalitnej série ProBook výrobcu Hewlett Packard skrátene HP. Je určený nielen pre kancelársku prácu ale aj pre pracovanie s multimédiami. Okrem nasadenia v kanceláriách ho využijete naplno aj v domácnosti. Pozeranie filmov, úprava vo fotografických programoch aj hranie hier tento notebook dobre zvláda. Pozrime sa bližšie, čo všetko nám tento model ponúka. Obsah balenia je klasický a žiadne prekvapenie sa nekoná. Okrem notebooku obsahuje batériu, adaptér, napájací kábel a samozrejme užívateľský návod.

favorite Pridali sme nové recenzie na notebooky a redakčný výber najlepšie notebooky

Dizajn notebooku je veľmi pekný. Je v kombinácii čiernej a hliníkovej sivej. Pri zavretom notebooku vidíme pekný sivý lem okolo celého tela a sivé pánty. Po otvorení je celá vnútorná plocha okolo klávesnice a Touchpadu hliníkovo sivá. Hoci to veľmi presvedčivo imituje brúsený hliník ide o kvalitne spracovaný plast s imitáciou kovu. Každopádne dizajn je príjemný a štýlový. Klávesnica je odolná proti poliatiu a obsahuje aj numerickú časť. Nad ňou sú umiestnené tlačidlo pre zapnutie a vypnutie notebooku ako aj rýchle zapínanie Wi-fi a zvuku. Touchpad s dvomi tlačidlami reaguje veľmi dobre.

Na pravej strane ešte nájdeme čítačku odtlačkov prstov. Predná čelná časť je vyhradená pre čítačku SD kariet. Nad displejom nájdeme samozrejme web kameru a mikrofón. Práva bočná strana je vyhradená pre konektor napájania, VGA,Ethernet LAN , HDMI a 2 x USB port ver. 3. 0. Ľavá strana patrí kombinovanému konektoru slúchadlá/ mikrofón, 2 x USB port ver. 2. 0, CD/ DVD mechanika a otvor pre bezpečnostný zámok Kensington. Spodná zadná časť obsahuje 4-článkovú batériu. Čo je veľmi príjemným prekvapením na spodnej strane je prístup bez celkovej montáže, stačí tak odšraubovať jednu skrutku a môžete si do voľného slotu pridať RAM pamäť alebo ešte jeden hardisk. Celkové spracovanie je veľmi kvalitné a aj napriek použitým plastom je notebook pevný a nič nevŕzga ani sa neohýba.

Displej

Výrobca sa rozhodol osadiť tento model s uhlopriečkou 15, 6“ Full HD displejom s rozlíšením 1920 x 1080. Displej je matný a tým sa eliminujú rôzne odrazy. Pozorovacie uhly sú dobré a pochváliť musím aj verné podanie farieb. Týmto sa stáva vhodným pre prácu s multimédiami a filmy si na ňom naozaj vychutnáte. K výbornému zážitku prispievajú aj stereo reproduktory so systémom DTS+. Ak by ste zatúžili po pripojení ďalšieho monitora túto možnosť vám ponúka výrobca cez rozhranie VGA alebo HDMI.

Parametre a výkon

O svižný chod a výkon sa stará 2-jadrový procesor Intel Core i3 5010U s frekvenciou 2, 1 GHz a operačná pamäť DDR3L 4 GB, ktorá je osadená v jednom z dvojice slotov pre moduly RAM. Takže je tu možnosť dodatočne si rozšíriť operačnú pamäť, čo hodnotím veľmi kladne. Skôr či neskôr sa k takémuto kroku väčšina užívateľov aj odhodlá, pretože 4 GB je skôr taký základ. Grafická stránka je zastúpená integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 5 500. Najväčším prekvapením je však 120 GB SSD. Ten zabezpečuje rýchly štart operačného systému a rýchlu prácu s dátami. Nesmiem zabudnúť na konektivitu tá je zastúpená modulmi pre Wi-fi a Bluetooth.

Operačný systém

Je už skoro pravidlom, že výrobcovia do notebookov predinštalujú operačný systém a jednoznačne má najväčšie zastúpenie Windows 10 Home v 64 bitovej verzii. Ak sa náhodou aj stretnete s Windowsom 8 je tam automaticky možnosť updatu na novšiu verziu. Ani tento model nie je výnimka a po zapnutí vás privíta pár rýchlych nastavení vo Windowse 10 a môžete začať pracovať na svojom notebooku. Výrobca už tradične predinštaluje aj doplnkový softvér, ktorý nie každému vyhovuje. Sama o takýto softvér nemám záujem, ak sa netýka konkrétne niektorej hardvérovej časti a je nevyhnutný. Ale to už je na každom užívateľovi.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ Štýlový dizajn
+ Displej Full HD
+ Pevná konštrukcia
+ SSD
+ Možnosť rozšírenia operačnej pamäte a hardisku
+ Čítačka odtlačkov prstov

thumb_down

- Napriek úprave povrchu sa nevyhnete otlačkom

Tento notebook si ma získal nielen dizajnom ale aj dobrým výkonom. Za najväčšie plus považujem SSD pre svižnú prácu s dátami a rýchly štart systému. Ak by niekomu 120 GB bolo málo je možné rozšírenie druhým hardiskom. Aj keď v dnešnej dobe užívatelia v značnej miere využívajú skôr cloudové služby pre dáta alebo možnosť pripojenia externého hardisku. Kladne hodnotím možnosť rozšírenia operačnej pamäte. Model HP ProBook 450 P5T26ES je vhodný nielen na prácu s dokumentmi, surfovaní na internete ale aj pre prácu s multimédiami. Na výbornom displeji vo vysokom rozlíšení si vychutnáte filmy a nebudete ochudobnení ani o hranie nenáročných hier. Je vhodný na prácu aj na zábavu. Nesklame ako pracovný nástroj, ani ako rodinný notebook a určite poteší každého študenta. Dobrý výkon, výborná cena a spoľahlivý výrobca robia tento notebook dobru voľbou pre nákup.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu HP ProBook 450 G2

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Notebooky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu HP 250 G4 (N0Z86EA#BCM)

Pridať komentár