Whirlpool AMW 1401 IX recenzia

Whirlpool AMW 1401 IX recenzia a skúsenosti

Mikrovlnná rúra Mini Built-in AMW 1401 IX Elektronická funkcie: rozmrazovanie, mikrovlnný ohrev, gril a ich kombinácie, automatické programy výkon mikrovĺn...

od 137.5 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku
5/5 Výkon
100%
5/5 Dizajn
100%
5/5 Cena
100%

Vstavané spotrebiče sú naozaj in. Kuchyňa s takto riešenými spotrebičmi naberá moderný a nadčasový dizajn, ktorý sa len tak rýchlo neopozerá. Veľkou výhodou vstavanej mikrovlnky je fakt, že šetrí miesto na kuchynskej linke. Nevýhodou je vyššia cena. Mikrovlnná rúra Whirlpool AMW 1401 IX však patrí medzi lacnejšie, no zároveň výkonné modely. 

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na mikrovlnky a redakčný výber najlepšie mikrovlnky

Elegantný nerezový dizajn a jednoduché ovládanie

Vstavaná mikrovlnná rúra s vnútorným objemom 20 l a výkonom 800 W vyniká svojim minimalistickým dizajnom. Nerezové prevedenie je veľmi obľúbené, kuchyni dodáva ten správny šmrnc. Model so zrkadlovým sklom sa otvára na ľavú stranu. Inštalácia nie je vôbec náročná a zvládne ju každý (aspoň trochu technicky zdatný) chlap. Na prvý pohľad sa nám zdala mikrovlnka malá, priemer otočného taniera je však 24,5 cm, čo je na bežné domáce taniere úplne dostačujúce.

Elektronický panel s vyčnievajúcimi gombíkmi umožňuje nastaviť až 5 stupňov výkonu. Spotrebič disponuje klasickými funkciami ohrev a rozmrazovanie – táto funkcia nastaví ideálny výkon mikrovlnky podľa druhu a hmotnosti zmrazenej potraviny. Vstavaný gril s výkonom 1000W využijete na rýchle domáce pečenie, súčasťou balenia je aj grilovacia mriežka.

Prednastavené programy vám uľahčia obsluhu

Z funkcií by sme radi vyzdvihli možnosť nastavenia detskej poistky, ktorá eliminuje možnosť náhodného spustenia spotrebiču. Samozrejmosťou je aj časovač. Digitálny displej zároveň slúži aj ako kuchynské hodiny.

K najväčším plusom modelu určite patria prednastavené automatické funkcie na prípravu mäsa, zeleniny, pizze, popcornu, cestovín, zemiakov a pod. (dokopy až 9). Stačí nastaviť druh a hmotnosť vkladaného jedla a mikrovlnka Whirlpool AMW 1401 IX prispôsobí svoj výkon tak, aby poskytla najideálnejší výsledok.

Len minimum negatív

Aby sme boli objektívni, tak spomenieme aj zopár mínusov. Jedným z nich je zbytočne dlhá zvuková signalizácia. Viacnásobné hlasné pípnutie je otravné hlavne večer. Druhým negatívom je všeobecný problém nerezových spotrebičov a síce, že na nich vidno každý odtlačok prsta.

Ak už vlastníte nejaký spotrebič v nerezovom vyhotovení, tak pravdepodobne viete o čom hovoríme a na túto „vlastnosť“ povrchu ste pripravený. Na čistenie vám odporúčame zaobstarať špeciálny prípravok na nerezové povrchy, ktorý vám uľahčí pravidelnú údržbu.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ 9 prednastavených programov na prípravu rôznych jedál
+ inteligentné nastavenie rozmrazovania podľa hmotnosti a druhu jedla
+ nerezový minimalistický dizajn
+ zrkadlové sklo
+ detská poistka
+ vstavaný gril s výkonom 1000 W
+ výhodná cena (vzhľadom na fakt, že ide o vstavaný spotrebič)
+ jednoducho zabudovateľná
+ šetrí miesto na kuchynskej linke

thumb_down

- zvuková signalizácia ukončenia programu je zbytočne dlhá
- na povrchu je vidno každý jeden odtlačok prsta

Mikrovlnná rúra Whirlpool AMW 1401 IX je modelom, ktorý vás poteší svojim výkonom a automatickými funkciami. Na prvý pohľad je samozrejme drahšia ako klasické samostatne stojace modely, v kategórií vstavaných mikrovlniek je však cena tohto spotrebiču naozaj výhodná. Na bežné každodenné fungovanie je úplne postačujúca – okrem zohrievania vám jedlo aj ugriluje či rozmrazí. Jej kúpu vám určite odporúčame.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú mikrovlnnú rúru? Samsung, Whirlpool alebo Electrolux

Akú mikrovlnnú rúru? Samsung, Whirlpool alebo Electrolux

V súčasnosti mikrovlnky obsahujú množstvo inovatívnych a praktických funkcií. Výber je vskutku široký, preto treba vedieť, podľa čoho mikrovlnku vyberať. Odpovedzte si na otázky, aké kritériá má mikrovlnná rúra spĺňať, aké funkcie mikrovlnka ponúka, je dôležitý objem mikrovlnky či to,... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Whirlpool AMW 1401 IX

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Mikrovlnky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Samsung MS23F301TAS/EO

Pridať komentár