Philips FC 9729 bezvreckový vysávač – recenzia, skúsenosti

Nízka hlučnosť
Dostatočný akčný rádius
Sací výkon
Príslušenstvo
Mäkké kolieska

Hodnotenie:
(76.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Bezvreckový vysávač od Philipsu s technológiou cyklónového vysávania ponúka moderný dizajn a príkon 650 W. Objem prachovej nádoby je 2 litre. Vysávač disponuje antialergickým filtrom a takisto umývateľným filtrom motora. Určený je iba na suché vysávanie.

Kábel dosahuje dĺžku 7 metrov a celkový akčný rádius spolu s trubicou je 10 metrov, čo zabezpečuje dostatočný dosah. Vysávač je vhodný aj pre alergikov. Produkuje hluk o hodnote 76 dB a radí sa do energetickej triedy A. Disponuje dostatočným sacím výkonom, ktorý zvládne aj vysávanie kobercov.

Technické parametre: Príkon: 650 W; Energetická trieda: A; Hlučnosť: 76 dB; Objem prachovej nádoby: 2 l; Typ filtrácie: antialergický filter/umývateľný penový filter motora; Akčný rádius: 10 m; Hmotnosť: 7,2 kg; Indikátor zanesenia filtra: nie; Vhodný pre alergikov: áno

Máte záujem o bezvreckový vysávač Philips FC 9729/09? Nájdete ho v ✅  e-shope Alza.sk.

Účel splnil na jednotku

Na začiatok môžem prehlásiť, že Philips bol skonštruovaný pre praktické vysávanie. A teraz nehovorím iba o sacom výkone, ktorý je dostatočný na tvrdej podlahe, dlažbe alebo pri vysávaní koberca. Takisto o jeho praktickom využití napovie i vysávacia hubica s názvom TriActive. Je skutočne perfektne tvarovaná. Možno ju prepnúť do polohy so štetinkami, ktoré dostanú nečistoty aj z koberca. Škoda že nemá vysávač turbokefu, ktorá je na vysávanie kobercov určená. Po stranách hubice sú úzke kanáliky, ktoré vysávajú nečistoty a prach aj popri stene. A tu sa jeho hranice praktickosti nekončia.

Philips FC 9729/09 recenzia

Luxusný dosah

Akčný rádius 10 metrov je zlatým stredom, no úprimne, do bytu viac ani netreba a v dome, ak sa budete chcieť dostať ďalej, zaobstaráte si predlžovací kábel. Osobne si nemyslím, že to bude nutné. Dĺžka kábla sama osebe je 7 metrov. Trubica je teleskopická z tenkostenného kovu, čo svedčí o kvalite konštrukcie.

Bezvreckový vysávač Philips FC 9729/09

Pri vysávaní podlahy či koberca vám budú nápomocné i zadné pogumované kolieska, ktoré sa aj vďaka veľkosti nezasekávajú ani na kobercoch s vyšším vlasom. Príslušenstvo, ktoré Philips dodáva pozostáva zo štrbinového nadstavca, malej hubice a hubice na tvrdé podlahy. Prekvapí vás integrovaný „batožinový priestor“, ktorý je v zadnej časti vysávača a ukrýva práve nadstavce.

Filtrácia vysávača

Je skutočne protialergický? Výrobca nikde neuvádza, že vysávač obsahuje HEPA alebo EPA filter. Nečistoty prechádzajú, ako výrobca uvádza, protialergickým filtrom a takisto je filtrom vybavený aj motor. Tento filter je umývateľný. Protialergický filter má zachytiť až 99,95 % nečistôt. Napomáhať má tomu i systém PowerCyclone 8, ktorý znásobuje prietok vzduchu vo vysávači a oddeľuje čiastočky prachu od vzduchu. Ďalší systém AllergyLock sa pre zmenu postará o utesnenie nečistôt v zbernej nádobe.

Bezvreckový vysávač Philips FC 9729/09 s technológiou cyklónového vysávania

Hlučnosť a konštrukcia

Príkon vysávača 650 W neprodukuje nepríjemnú hlučnosť. Motory Philips boli vždy príznačné svojou spoľahlivosťou, čo platilo i u predchádzajúcich modelov. Vysávač produkuje v priemere 76 dB. Osobne mi hluk uši nepílil, no niekomu by sa mohol zdať hlučnejší. Okrem toho, výkon vysávača možno regulovať.

Konštrukcia je naozaj kvalitná. Philips nevsadil na lacné plasty, ale skutočne pevné diely, o čom svedčí i uchytenie zbernej nádoby, jej odnímanie. Nádoba má objem 2 litre. Trubica je z kovu a má aj ergonomickú rukoväť. Škoda indikátora stavu znečistenia filtra.

Skúsenosti a recenzie

Ak vysávač Philips, tak model FC 9729/09 nebude krokom vedľa. Dostatočný sací výkon, kvalitná konštrukcia a bohaté príslušenstvo, ktoré si na ňom používatelia cenia najviac, ho radia k tomu lepšiemu, čo tento segment ponúka. Pri vysávaní ani neohluchnete a navyše sa dostanete všade, kde treba. Umožní vám to komfortný akčný rádius (10 metrov).

Skúsenosti s vysávačom Philips FC 9729/09

Rozhodne vás nesklame ani informácia o filtrácii. Philips je vhodný aj pre alergikov, pretože je vybavený antialergickým filtrom a takisto umývateľným filtrom motora. Mäkké kolieska nepoškriabu podlahu a jediné, čo chýba k dokonalosti, je funkcia mokrého vysávania. Prijal by som aj kontrolku, ktorá by ma informovala o stave znečistenia filtra, no to sú veci, ktoré pri klasickom vysávači dokážete prehliadnuť.

Pozitíva

Nízka hlučnosť
Dostatočný akčný rádius
Sací výkon
Príslušenstvo
Mäkké kolieska

Negatíva

Chýba mokré vysávanie
Absencia indikátora stavu znečistenia filtra


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 25.09.2019
Najlepšie bezvreckové vysávače 2023 – recenzie, testy, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie bezvreckové vysávače 2023 – recenzie, testy, porovnanie, skúsenosti

Upratovanie patrí medzi domáce činnosti, ktoré nie každý obľubuje. Aby bolo upratovanie čo najjednoduchšie, moderné technológie sa vyvíjajú a snažia sa nám upratovanie uľahčiť. Či ide o umývanie riadu, okien, utieranie prachu alebo vysávanie. Hitom posledných rokov je robotický vysávač, no ak chcete mať poriadok vo vlastných rukách, bezvreckový vysávač bude to pravé. Ako ho vybrať? Ktoré... Prečítať článok


Komentáre

19/08/2019 16:07
Janči

Na to, že ide o bezvreckový vysávač, je skutočne tichý. S naším predchádzajúci vysávačom (takisto bezvreckovým) sa to nedá ani porovnať. Výkon je skvelý, zatiaľ sa mi nestalo, že by niečo nešlo povysávať, a to ho používam na podlahu aj koberce. Šnúra je dostatočne dlhá, takže bez toho, aby som musel použiť predlžovačku či meniť zásuvku, povysávam vždy celú miestnosť. Odporúčam.

Pridať komentár