Klarstein Turbo Hybrid tyčový vysávač – recenzia, skúsenosti

Sací výkon
Priaznivá cena
Stabilná výdrž batérie
Príslušenstvo
Pomer cena/výkon

Hodnotenie:
(62%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Bezvreckový akumulátorový tyčový vysávač značky Klarstein s prívlastkom Turbo Hybrid je všestranným spotrebičom do každej domácnosti. Vďaka pohonu na Li-Ion akumulátor s kapacitou 2 200 mAh ponúka vysávač dobu prevádzky až 50 minút. Výkon možno regulovať v dvoch úrovniach. Celkový sací výkon vysávača je 150 W.

Vysávač ponúka funkciu 2 v 1. V tomto prípade môžete z klasického tyčového vysávača odpojiť vrchnú časť a získate tak funkčný ručný vysávač. Pre filtráciu využíva cyklónový filtračný systém bez vrecka. Vysávač je dodávaný aj s nabíjacou stanicou i sieťovým káblom.

Technické parametre: Typ vysávača: akumulátorový; Funkcie 2v1: nie; Typ akumulátora: Li-Ion; Napätie batérie: 25,2 V; Doba používania: 50 minút; Typ filtrácie: cyklónová; Objem nádoby na odpad: -; Hmotnosť: 2,8 kg; Vhodný pre alergikov: nie

Tyčový vysávač Klarstein Turbo Hybrid získate v ✅  oficiálnom e-shope klarstein.sk s dopravou zdarma.

Nemecká precíznosť

Už na prvý pohľad je Klarstein dizajnovo veľmi lákavým vysávačom. Čo sa týka konštrukcie, Nemcom nemožno uprieť cit pre detail. Kvalitné materiály ma milo prekvapili. Z vysávača nebudete cítiť „lacnosť“, kvalitné plasty a inovatívne riešenia model Turbo Hybrid sprevádzajú od vrchu nadol. Napríklad na hubici sú LED svetielka, ktoré osvetlia napríklad priestor v rohoch či pod gaučom.

Klarstein Turbo Hybrid recenzia

Jednoduchá obsluha je preukázateľná aj na ovládaní. Vysávač zapnete priamo na rukoväti. Rovnako tak je vysávač vybavený aj LED kontrolkami, ktoré vám ukazujú kapacitu inak spoľahlivého 25.2 V Li-Ion akumulátora. Spomeniem ešte jednoduché odopínanie ručného vysávača alebo vyprázdňovanie nádobky. Hoci, ručný vysávač má pomerne veľké rozmery a je trocha nemotorný.

Vysáva ticho a efektívne, ale...

Výrobca garantuje nízku hlučnosť a pri používaní sa to i potvrdilo. Okrem toho výkon môžete regulovať v dvoch úrovniach. Celkový sací výkon je 150 W, čo vysávač predurčuje k slušnej efektivite pri vysávaní nečistôt.

Klarstein Turbo Hybrid má tichý chod

Vysávanie ako také nebolo problémové. Dokonca i koberce zvládol pomerne obstojne. No nemilo ma zaskočilo, že motor sa prehrieval. Hoci je doba používania uvádzaná na 50 minút, pri vyššom výkonovom stupni, ktorý je pri vysávaní často nutný, sa motor občas vypol. Čo je signálom, že vysávač má ochranu proti prehriatiu. No každopádne, prehrievanie ma prekvapilo. Po pár minútach bol však vysávač opäť v akcii.

Málo informácií

Klarstein ma sklamal v jednom ohľade. Výrobca hovorí o cyklónovom spôsobe filtrácie. Týmto spôsobom filtrácie disponuje takmer každý vysávač s touto technológiou. Nečistoty vysávač zberá do zbernej nádoby, no vymeniteľný mikrofilter z papiera mi príde v každom ohľade málo. Tým pádom tento vysávač určite neodporúčam alergikom.

Vysávač Klarstein Turbo Hybrid 2 v 1

Slušné príslušenstvo

Vysávač Klarstein Turbo Hybrid je dodávaný i s nabíjacou stanicou, do ktorej môžete vysávač po vysávaní vždy zaparkovať. 2 200 mAh akumulátor sa pri úplnom vybití nabije zhruba za 4 – 5 hodín.

Vrátane nabíjacej stanice dostanete aj štrbinový nadstavecnadstavec na čalúnenie a samozrejme aj hubicu na podlahy. K nabíjacej stanici je, samozrejme, dodávaný aj 180 cm dlhý sieťový kábel.

Skúsenosti a recenzie

Nemastný – neslaný. Tak na mňa pôsobil Klarstein Turbo Hybrid. Rozhodne potešil kvalitatívnym prevedením a bohatým príslušenstvom. Takisto vysávanie s ním bolo pohodlné. Hoci je skôr lepšie ho používať na tvrdé podlahy ako na vysávanie kobercov. Sacím výkonom patrí k tým lepším.

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Klarstein Turbo Hybrid
Zdroj: Klarstein.sk

Výdrž batérie je dostačujúca. I keď viac by nikomu určite nevadilo. Počas 50 minút sa však vysávač prehrieva, takže je dobré si počas vysávania robiť prestávky. LED osvetlenie priamo na hubici je drobnou vychytávkou a zlý nie je ani indikátor stavu nabitia batérie či zapínanie vysávača priamo na rukoväti. Klarstein je teda vysávač, ktorý vám na pravidelné vysávanie v domácnosti bude postačovať, pretože vysávanie je efektívne. A vzhľadom na pomer ceny a výkonu, ktorý je podľa viacerých používateľov priaznivý, je to rozumná voľba.

Pozitíva

Sací výkon
Priaznivá cena
Stabilná výdrž batérie
Príslušenstvo
Pomer cena/výkon

Negatíva

Prehrievanie zariadenia
Slabšia filtrácia


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 26.09.2019
Najlepšie tyčové vysávače 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie tyčové vysávače 2022 – recenzie, test, porovnanie

Pri riešení otázky, aký vysávač si domov zaobstarať, padá voľba väčšinou na klasický podlahový vysávač. Čoraz väčšiu popularitu si však získava tyčový vysávač. Mnohí považujú ich konštrukciu za praktickejšiu, vysávanie je pohodlnejšie, lepšie sa s ním manipuluje a pôsobí modernejšie. Je tyčový vysávač vhodný aj pre vás? Ktoré sú najlepšie tyčové vysávače na trhu? Podobne, ako je to s... Prečítať článok


Pridať komentár