Electrolux EHH 6340 FSK recenzia

Electrolux EHH 6340 FSK  recenzia a skúsenosti

Electrolux EHH 6340 FSK je vstavaná indukčná varná doska so štyrmi zónami. Systém DirectTouch vám umožňuje presné ovládanie varnej dosky jednoduchým dotykom prsta a okamžité...

od 234 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku
5/5 Výkon
100%
4/5 Funkcie
80%
5/5 Dizajn
100%
5/5 Cena
100%

Najúčinnejšia, najrýchlejšia a najbezpečnejšia. Týmito troma slovami by sa dala rýchlo a jednoducho charakterizovať technológia, ktorá sa dostáva do bežného povedomia našich domácností. Hovoríme o indukcií, ktorá určite očarí aj vás. Electrolux EHH 6340 FSK, víťaz súťaže Produkt roku 2015 v kategórií Varné dosky, má okrem tejto technológie aj hneď niekoľko užitočných funkcií. V našej recenzií sa o nej dozviete všetko potrebné.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na varné dosky a redakčný výber najlepšie varné dosky

Jednoduché ovládanie jemným dotykom

Ak si vyskúšate varenie na indukčnej doske, pravdepodobne už nebudete chcieť žiadnu inú. Jej najväčším plusom je to, že začína hriať okamžite po zapnutí. Model Electrolux EHH 6340 FSK má vyšší príkon (7,4 kW) ako spotrebiče v podobnej cene a rýchlosť dosiahnutia bodu varu vody na najvyššom stupni výkonu je porovnateľná ako pri varnej kanvici. Ak sa ponáhľate a potrebujete navariť za veľmi krátky čas, potom si určite obľúbite funkciu Booster, ktorá dokáže dodať extra príkon.

Indukčná doska sa ovláda jemným stlačením dotykových tlačidiel. Na vlhké prsty doska nereaguje vždy na prvýkrát, radšej si ich vždy utrite. K dispozícií máte 4 varné zóny so samostatným nastavením teploty.

Bez hrncov so špeciálnym dnom to nepôjde

Veľkou výhodou indukcie je aj to, že varná zóna nezačne hriať až do momentu, kým na ňu nepoložíte hrniec. Tepelné úniky sú minimálne – zohrieva sa totiž iba tá časť plochy, na ktorej leží dno hrnca. Túto vlastnosť oceníte aj z hľadiska bezpečnosti. Zvyšok varnej dosky je totiž studený alebo vlažný.

Ak sa rozhodnete zadovážiť si dosku s touto technológiou, tak si pri kúpe nového kuchynského riadu vždy zistite, či je vhodný aj na indukčné dosky. Nie je to totiž pravidlom. Doska nedetekuje ani medené, sklené či hliníkové nádoby.

Funkcia Stop and Go pre pozastavenie varenia

Povrch tejto varnej dosky je jednoliaty a veľmi jemný. V praxi tak nebudete musieť vynaložiť príliš veľa úsilia na jej dokonalé vyčistenie. Rozlúčte sa s drhnutím okolia horákov, na ktoré ste boli zvyknutí pri plynovej doske. Na vyčistenie dosiek so sklo-keramickým povrchom vám postačí vlhká handra a jemný čistiaci prostriedok. Zakúpiť si môžete aj škrabku, s ktorou jednoducho a bezpečne odstránite aj pripálené čiastočky.

Varíte, no potrebujete vybaviť hovor? Alebo niekto zvoní? Tieto, ale i množstvo ďalších situácií rieši špeciálna funkcia Stop and Go, ktorá okamžite pozastaví priebeh varenia. Po vybavení všetkého potrebného funkciu deaktivujete a pokračujete s pôvodným nastavením teploty.

Bezpečnosť na prvom mieste

Počas varenia občas niečo z hrnca vykypí. Doska vás na to, že sa na jej povrchu nachádza nežiaduca tekutina, upozorní hlasným pípaním. Táto užitočná funkcia ochráni váš spotrebič pred poškodením a skratovaním elektrických rozvodov.

Samozrejmosťou je aj indikátor zostatkovej teploty platne, na ktorej sa ešte pred chvíľou varilo, detská poistka, zámok tlačidiel a automatické vypnutie dosky, ktorá sa po sňatí hrnca nejaký čas nepoužíva. Electrolux EHH 6340 FSK bohužiaľ nedisponuje funkciou časovač, čo je však v tejto cenovej kategórií bežné.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ víťaz súťaže Produkt roku 2015 (kategória Varné dosky)
+ indukcia
+ jednoduché ovládanie dotykom
+ doska hreje okamžite po umiestnení hrnca a nastavení teploty
+ vyšší príkon než spotrebiče v tejto cene
+ samostatné nastavenie teploty pre každú varnú zónu
+ hladký povrch uľahčuje čistenie
+ funkcia Stop and Go pre okamžité prerušenie a následné pokračovanie vo varení
+ indikátor zostatkového tepla znižuje riziko popálenia sa
+ detská poistka, zámok tlačidiel
+ v prípade vykypenia tekutiny na dosku vás upozorní zvukový signál
+ funkcia Booster okamžite zvýši výkon dosky a urýchli varenie
+ povrch dosky je (okrem aktívnych varných zón) studený resp. vlažný

thumb_down

- doska funguje iba s riadom so špeciálnym dnom
- nemá funkciu časovač

Varná doska Electrolux EHH 6340 FSK vám za prijateľnú cenu ponúka vyšší príkon než jej cenoví konkurenti. Je vybavená zaujímavou funkciou Stop and Go a klasickými bezpečnostnými prvkami, ktoré eliminujú riziko popálenia a nežiadanej manipulácie deťmi. Indukčná technológia zabezpečí rýchle a úsporné varenie, na ktoré si zaručene veľmi rýchlo zvyknete. Pomer ceny vs. výkonu a kvality spracovania tohto modelu je nastavený mimoriadne dobre.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Sklokeramické, indukčné, plynové - Ako vybrať varnú dosku

Sklokeramické, indukčné, plynové - Ako vybrať varnú dosku

Výber varnej dosky by mal závisieť od toho, ako často človek varí a či chce radšej ušetriť pri kúpe spotrebiča, alebo pri samotnom varení. Je na vás, či uprednostníte rýchlosť a jednoduchú reguláciu plynovej varnej dosky, alebo bezpečnosť pri indukčnej doske. V súčastnosti nájdete v... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Ako vybrať varnú dosku. Plynovú, indukčnú alebo sklokeramickú?

Ako vybrať varnú dosku. Plynovú, indukčnú alebo sklokeramickú?

V súčasnosti panuje trend, že sa spotrebiče do domácnosti nevyrábajú len preto, aby poskytovali funkčné vlastnosti, ale majú tiež pridanú hodnotu v podobe pekného dizajnu. Je však dôležité, aby ste tomuto vývoju  nepodľahli  a pri výbere varných dosiek do kuchyne hľadeli najmä na... Prečítať článok

Prečo je indukčná varná doska najlepšia?

Prečo je indukčná varná doska najlepšia?

Počuli ste už o tom, že varenie na indukčnej doske je rýchlejšie, úspornejšie a bezpečnejšie? A zaujíma vás, či je to skutočne tak? Efektívne a tým pádom aj úsporné varenie na indukcii oceňuje čoraz viac kuchárov. Tepelnú energiu dokážu totiž na indukčnej varnej doske nastaviť s nevídanou... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Electrolux EHH 6340 FSK

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Varné dosky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Mora VDS 640 FF1

Pridať komentár