Kým ešte pred niekoľkými rokmi bol tablet výsadou podnikateľského prostredia, dnes ho už nájdeme vo veľkej časti domácností. Ponuka tabletov je však taká široká, že ako prvý si musíte vyjasniť účel, na ktorý budete tablet používať. A potom vyberať z jednotlivých zariadení podľa toho, ktoré vašim potrebám najviac zodpovedá. Vyberáme pre vás obľúbené modely rôznych výrobcov a púšťame sa do ich testovania. Naše postrehy nájdete v recenziách.

Najlepšie tablety 2021 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie tablety 2021 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Každý mesiac v našej redakcii čítame internetové recenzie, výsledky domácich aj zahraničných testov, vaše hodnotenia a skúsenosti, testujeme, a to len preto, aby sme vám mohli ponúknuť rebríček toho najlepšieho. Pozrite si porovnávací test tabletov, ktorý je výberom z najkvalitnejších a cenovo rozumných modelov. Tablety sú zoradené od najlepšieho a najobľúbenejšieho pre lepšiu orientáciu. V... Prečítať článok

Ako vybrať tablet?

Druhým najpoužívanejším zariadením sú v dnešnej dobe tablety. Vďaka mobilite, malým rozmerom a dobrému výkonu nimi dokážeme nahradiť notebooky. Zastúpia spolovice miesto mobilného telefónu a sčasti aj notebooku. Sú ideálne na prezeranie internetu a kontrolu emailov.

Používanie tabletu

Na trhu ich nájdete v rôznych veľkostiach aj konfiguráciách. Ako sa vyznať aspoň v základných parametroch a vedieť si poradiť pri výbere sme vám zhrnuli do pár viet. Aj tu platí, čo užívateľ, to iné požiadavky. Niekomu stačí základný model na pár aktivít a prezeranie webových stránok a komunikáciu na sociálnych sieťach, niekto vyžaduje výkonnejší hardvér pre úpravu videí a hranie hier.

Dôležité parametre

Veľkosť displeja - Najčastejšie sa stretnete s uhlopriečkou displeja od 7“ až do 12, 9“. Väčšia uhlopriečka je vhodná na prezeranie multimédií. Taký štandardom je veľkosť 8“ až 10“. Pri displeji si, samozrejme, všímajte aj údaj rozlíšenia.

Konektivita pripojenia - Tablet je zariadenie, ktorým sa budete pripájať k internetu pomocou Wi-Fi alebo mobilným dátovým pripojením. Ak budete využívať tablet iba doma, stačí vám Wi-Fi, ak však potrebujete byť v pohybe a viete, že budete tablet využívať aj v teréne, zvážte si priplatiť za tablet s 3G/LTE konektivitou.

Hardvérová výbava - Tu nájdete rôzne parametre, ale dôležitá je RAM pamäť, procesor a možnosť úložného priestoru, buď vstavanej pamäte, alebo pomocou pamäťových kariet.

Výdrž batérie - Veľkosť kapacity batérie je určite jeden z dosť dôležitých parametrov. Hlavne ak sa budete pripájať iba prostredníctvom Wi-Fi, je dobré mať dostatočné silnú batériu.

Operačný systém - Aj operačný systém je jedným z kľúčových parametrov pre tablety. Na trhu nájdete najčastejšie tablety s Androidom, iOS aj Windowsom. Ak máte s niektorým skúsenosti alebo je váš obľúbený, zvoľte si to najlepšie pre vás.