Lenovo Yoga Tablet 3 10 Wi-Fi recenzia

Lenovo Yoga Tablet 3 10 Wi-Fi recenzia a skúsenosti

Štyri spôsoby použitia vášho tabletu Yoga Inovatívny dizajn modelu Tab 3 10 obsahuje valcovitú komoru s batériou a stojan na bočnej strane zariadenia, čím sa posúva...

od 195 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Ďalším tabletom od výrobcu Lenovo je model Lenovo Yoga 10. Ten zaujme na prvý pohľad inovatívnym dizajnom. K originalite vzhľadu prispieva valec na spodnej časti v ktorom je umiestnená 3-článková batéria. V balení už tradične nájdeme tablet, sieťový adaptér, synchronizačný USB kábel a užívateľskú príučku.

favorite Pridali sme nové recenzie na tablety a redakčný výber najlepšie tablety

Dizajn a spracovanie

Originálny inovatívny dizajn je prvé, čo zaujme na tomto zariadení. Spodná strana tabletu, alebo skôr pri pohľade na logo výrobcu ľavá strana je ukončená valcovým puzdrom. V ňom je umiestnená 3- článková batéria a po stranách dvojica reproduktorov a otočný fotoaparát. Na zadnej strane sa ukrýva kovový stojan, ktorý sa dá zaklopiť k telu tabletu a odklopiť pri používaní. Škoda, že výrobca nepoužil na zadnú časť tabletufarebne upravený hliník ku kovovému stojanu. Zadná časť je z kvalitného plastu, farebné prevedenie čierne (ebony) .Celkové spracovanie je veľmi dobré. Všetko lícuje a nič pri používaní nepraská. Obe bočné strany valca sú využité. Na jednej je tlačidlo pre zapnutie a vypnutie tabletu a na druhej strane výstup pre slúchadlá. Nechýba micro USB port a sloty pre micro SIM, micro SD kartu a tiež tlačidlá na reguláciu hlasitosti. Spracovanie je kvalitné a nie je čo po tejto stránke tabletu vytknúť. Najviac ma zaujal valec a stojan.Vďaka takému riešeniu má užívateľ viac možností pre polohu tabletu. Po odklopení stojanu ho môžete používať pri písaní asi v 15 ° uhle, na výšku skoro kolmo so stojanom pri pozeraní filmov alebo zavesiť na stenu. V strede kovového stojanu sa nachádza otvor pre zavesenie. Ak chcete používať tablet klasicky tak stojan jednoducho zaklopíte k telu tabletu.Práve vďaka valcu sa výborne drží aj v jednej ruke, ak ho držíte na výšku. Dlaň sa tak lepšie prispôsobí pri držaní. Dizajn sa mi veľmi páči a pôsobí veľmi štýlovo a moderne.

Displej

Veľký 10“ IPS displej je v HD rozlíšení 1280 x 800. Trošku zamrzí absencia Full HD, ale obraz je aj napriek tomu ostrý a zobrazenie farieb verné. Pozorovacie uhly musím pochváliť, tie sú výborné v každej polohe. Displej nemá problém ani s dotykovým perom, reagoval dobre. Aj keď to nie je vyslovene hrozné rozlíšenie, takýto multimediálny tablet by si Full HD zaslúžil.

Parametre a vydrž

Tablet beží na 4-jadrovom procesore Qualcomm Snapdragon 212 s frekvenciou 1,3 GHz a 1 GB RAM pamäte. Ani tieto hodnoty nie sú v dnešnej dobe mimoriadne. Keď vezmeme do úvahy, že cenovo lacnejší model tohto výrobcu má lepšie parametre a Full HD, tak v prospech modelu Yoga 10 najviac závaží originálny dizajn a viacúčelový stojan.Čo môžem pochváliť je dobrá výdrž batérie o kapacite 6200 mAh. Fotoaparát je otočný má 8 Mpx a dá sa použiť aj ako predná kamera na Selfie. Toto riešenie hodnotím kladne. Hoci vnútorná pamäť tabletu je len 16 GB je možné ju rozšíriť za pomoci micro SD karty až do veľkosti 128 GB, čo si zaslúži pochvalu. Samozrejme že nechýba Bluetooth, Wifi, GPS a 4G/ LTE pre mobilné dátové pripojenie.

 

Operačný systém

Lenovo Yoga 10 beží na systéme Android 5.1 Lollipop s nadstavbou priamo od výrobcu Lenovo. Po softvérovej stránke zariadenie pracovalo plynule a bez problémov. Ovládanie a užívateľské rozhranie hodnotím pozitívne.

Plusy

  • Inovatívny originálny dizajn
  • Praktický stojan
  • 4 Yoga polohy
  • Otočný fotoaparát
  • Výdrž batérie

Mínusy

  • Slabšie rozlíšenie( iba HD )
  • 1 GB RAM

 

Pohľad na záver

Musím povedať, že tablet Lenovo Yoga 10 ma najprv nadchol a to svojím naozaj originálnym dizajnom a hneď na to, mierne sklamal absenciou Full HD. Keďže ide o tablet určený ako multimediálne centrum, sám výrobca ho tak prezentuje, lepšie rozlíšenie by si zaslúžil. Po dlhšom používaní som to až tak tragicky nevidela. Zamerala som sa ma plusy a tými je jednoznačne konštrukčné riešenie so stojanom a možnosti polôh, ako aj výborná výdrž batérie. Výrobca sa v tomto prípade naozaj nehnal za čo najlepšími parametrami, ale urobil kvalitný tablet, ktorého používanie je príjemné v akejkoľvek polohe.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu Lenovo Yoga Tablet 3 10 Wi-Fi

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Tablety

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Apple iPad mini 2

Pridať komentár