Mora PS 100 MW recenzia

Mora PS 100 MW recenzia a skúsenosti

Plynový sporák Mora PS 100 MW  s účinnou keramickou vrstvou na všetkých častiach rúry na pečenie, ktorá obmedzuje už počas pečenia vznikajúce nečistoty na minimum. Plynová...

od 148.6 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku
5/5 Jednoduchosť ovládania
100%
4/5 Bezpečnostné prvky
80%
4/5 Funkcie
80%
5/5 Cena
100%

Plynové sporáky sú v našich domácnostiach veľmi obľúbené. Rovnako ako aj tradičná česká značka Mora. Sporák Mora PS 100 MW patrí medzi základné a cenovo dostupné modely. Aké sú jeho klady a zápory? Prečítajte si našu recenziu a dozviete sa viac.

favorite Pridali sme nové recenzie na sporáky a redakčný výber najlepšie sporáky

Vhodný aj do menšej kuchyne

Plynový sporák so 4 horákmi a výkonnou rúrou si obľúbite najmä pre jednoduchosť ovládania. Ak si nepotrpíte na veľké množstvo špeciálnych funkcií a preferujete základný model, na ktorom však budete vedieť uvariť každé obľúbené jedlo či upiecť chutný koláč, potom je pre vás Mora PS 100 MW ako stvorená. Jednoduchosť určite ocenia aj seniori, ktorí majú s ovládaním moderných spotrebičov a množstvom gombíkov zväčša problém.

Šírka tohto voľne stojaceho spotrebiču je iba 50 cm, je teda obzvlášť vhodný do malých kuchýň. Jeho funkčnosť však oceníte aj na chate. Rôzne priemery horákov (od 55 mm do 100 mm) vám umožnia využívať akúkoľvek veľkosť hrncov. Špeciálna mriežka Stabil plus zabezpečí výnimočnú stabilitu riadu aj počas jeho presúvania po mriežke.

Model nedisponuje poistkou plynových horákov, nemá iskru na ich zapaľovanie, displej a v dodanom balení nenájdete ani vrchný poklop.  

Ľahká údržba rúry na pečenie

Počas výroby spotrebiču bol použitý veľmi odolný EcoClean smalt. Pozitívom rúry s objemom 54 l je najmä jej vnútro, ktoré sa veľmi dobre čistí. Biely sporák Mora PS 100 MW má dvierka s dvojitým sklom. Špeciálna odnímateľná lišta zaručuje priebežné odvetrávanie a ochladzovanie povrchu dvierok, ktoré možno navyše aj odňať, čím sa celý proces čistenia maximálne uľahčí.

Sporák disponuje praktickým odkladacím priestorom, vďaka ktorému viac nebudete musieť skladovať plechy priamo v rúre alebo (počas pečenia) na kuchynskom stole či linke. Stačí pootvoriť sklopné dvierka a do priestoru vložiť tie pekáče, ktoré práve nevyužívate.

Z hľadiska bezpečnosti oceňujeme, že rúra disponuje plynovou poistkou Stop Gas. Chýbajú nám však funkcie Gril a časovač. Súčasťou balenia je minimálne množstvo príslušenstva – iba jeden rošt. Pred inštaláciou sporáku si budete musieť dokúpiť prívodnú plynovú hadicu aj nové plechy.  

Plusy a mínusy

thumb_up

+ prijateľná cena
+ minimálne množstvo ovládacích gombíkov
+ jednoduché ovládanie
+ vhodný aj pre staršie ročníky
+ 4 veľkosti horákov
+ šírka 50 cm – vhodný aj do malých kuchýň
+ pri výrobe bol použitý 100% odolný smalt
+ jednoduché čistenie vnútra rúry
+ stabilná mriežka
+ dvierka majú dvojité sklo a lištu na odvetrávanie
+ dvierka možno odňať
+ skladovací priestor na plechy a pekáče
+ plynová bezpečnostná poistka rúry
+ rošt v balení

thumb_down

- súčasťou balenia nie je prívodná hadica na plyn ani vrchný poklop
- spotrebič nemá displej, časovač ani funkciu Gril
- žiadna bezpečnostná poistka horákov

Plynový sporák Mora PS 100 MW kúpite za prijateľnú cenu, preto od neho nemôžete očakávať žiadne špeciálne funkcie. Ide o základný model, ktorý postačí na bežné varenie a pečenie. Jeho plusom je jednoduché ovládanie, bezpečnostná poistka rúry, plynové horáky v štyroch veľkostiach a úložný priestor. Kvalita prevedenia podľa nášho názoru zodpovedá cene spotrebiču. 

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Mora PS 100 MW

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Sporáky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Mora ES 130 MW

Pridať komentár