Recenzia Xiaomi Amazfit 2 Stratos - najlepšie na behanie

Hodinky som kupoval v čase keď som začínal s behom. Chcel som preto niečo cenovo dostupné, keďže som nevedel, či pri behu zostanem alebo to bude „hobby“ na dva týždne. Podmienkou bolo teda GPS a monitorovanie srdcového tepu. Ďalšia moja požiadavka bola univerzálny dizajn. Nechcel som jeden z tých digitálnych športtesterov ako robí TomTom. Ak by som s behaním aj prestal Amazfit Stratos 2 by mi zostali minimálne ako pekný športový doplnok. Dizajn hodiniek je možno porovnať s GarminFenix 5S Plus Sapphire Black Optic Black Band, ktoré stoja štvornásobok ceny. Prejdime si jednotlivé body podrobnejšie:

xiaomi amazfit 2 recenzia

Dizaj hodiniek

V tejto cenovej kategórii lepší dizajn nezoženiete. Hodinky sú však skôr pre mužov ako pre ženy. Ako hlavnú výhodu vidím výber z viacerých ukazovateľov, ktoré sa dajú ešte ďalej modifikovať (napr. vloženie fotky na pozadie, zobrazované údaje – kroky, stav batérie...).

GPS

Behám rovnakú trasu a hodinky mi ukazujú ubehnutý kilometer na rovnakom mieste (+/- 2 metre). Robil som aj porovnanie s telefónom a výsledky boli porovnateľné.

xiaomi amazfit 2 GPS hodinky

Monitorovanie srdcového tepu

Túto funkciu nepoužívam, mám ju vypnutú. Pri štarte športovej aktivity sa sama zapne a pri ukončení vypne. Čo je super, pretože ju nemusíte zapínať manuálne. Máte zároveň aj prehľad o tom, aký mate počas behu (alebo iného športu) tep.

xiaomi amazfit 2 monitorovanie tepu

Monitorovanie spánku

Táto funkcia nebola podmienkou pri kúpe hodiniek. Ale s odstupom času ju veľmi oceňujem, že tam je.

Monitorovanie krokov

Hodinky sledujú počet krokov a počet poschodí, ktoré ste prešli. Cieľ sa dá cez mobil nastaviť. Pôvodne bol na 8 000 krokov. Ja som si ho zmenil na 10 000 krokov. Hodinky vás upozornia, keď dosiahnete polovicu cieľa a keď cieľ splníte. Taktiež vás upozornia, keď sedíte príliš dlho.

Prehľady a štatistiky

Hodinky poskytujú veľké množstvo štatistík vašich aktivít. Môžete si ich pozrieť priamo na hodinkách alebo cez mobilný telefón. Ja preferujem smartfón. Na konci športovej aktivity vám hodinky povedia, koľko času by ste mali regenerovať, než pôjdete znovu behať (plávať, bicyklovať...).

xiaomi amazfit 2 prehľady a štatistiky behu

Batéria (výdrž telefónu)

Mám vypnuté celodenné sledovanie srdcového tepu a synchronizáciu s telefónom (synchronizujem iba raz za deň), behám 2-3 razy do týždňa cca 40 minút. Výdrž batérie je zhruba 7 dní. Pri zapnutej synchronizácii a monitorovaní tepu je to o čosi kratšie.

Iné výhody

Vodotesnosť (hodinky dávam dolu iba pri nabíjaní), tvrdené sklo (už párkrát som s nimi o niečo šuchol, ale nikdy sa to neprejavilo, ani škrabanec), možnosť prehrávania mp3 cez bluetooth (osobne nepoužívam), počasie (nejak nesledujem, ale niekto to možno ocení), tréningové programy (hodinky obsahujú tréningové programy /začiatočný, 5 km, 10 km, polmaratón a maratón/, osobne to nepoužívam), podpora sledovania viacerých športov (beh, plávanie, cyklistika, futbal, turistika, chôdza, indoor beh, indoor cyklistika, eliptický trenažér, trial run, triatlon, lyžovanie, tenis, futbal...)

xiaomi amazfit 2 fitness hodinky s GPS

Záverečné zhodnotenie

Po troch mesiaca kúpu hodiniek vôbec neľutujem. Hlavným plusom je pre mňa dizajn, ktorý v tejto cenovej relácii inde nedostanete. Odporučil by som ich každému. (Nie úplne každému, nemôžeme mať všetci rovnaké hodinky :-) )

Hodnotenie článku:
(81.4%)

Pulbikované dňa: 27.09.2018

Autor
Matúš
Matúš

Som bežný spotrebiteľ, ktorý sa recenziami snaží pomôcť ostatným správne sa rozhodnúť. Recenzie vyjadrujú môj osobný názor. Moje recenzie nie sú platené ani sponzorované.

Obľúbené produkty

Zobraziť kategóriu:


Komentáre

04/12/2018 08:11
Peter

Mám hodinky Xiaomi Amazfit Stratos, ale pri prichádzajúcom hovore mi síce ukazuje, že mám hovor ale od "neznámeho" a následne neprijatý hovor už mi ukáže od koho je aj s menom. SMS a ostatné mi ukazujú od koho mi príde.
Viete mi poradiť čo treba nastaviť ešte, aby som videl aj od koho mám prichádzajúci hovor. V aplikácii Amazfit Watch mám nastavené povolenie s kontaktov v telefóne.
Ďakujem

Pridať komentár