Spartan Jumbo recenzia

Spartan Jumbo recenzia a skúsenosti

Kolobežka Spartan Jumbo Skladacia hliníková kolobežka Spartan Jumbo určená pre deti i dospelých. Je vyrobená z odľahčeného a odolného hliníkového materiálu. Kolobežka...

od 50.6 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Chcete vlastniť zábavné športové náčinie, ktoré je zároveň efektívnym a skladným dopravným prostriedkom? Kúpte si kolobežku! Už dávno totiž nie je určená iba mladším ročníkom. Moja kolobežka Spartan Jumbo má nosnosť až 100 kg a preto je vhodná nielen pre deti, aj pre nás, dospelákov.

Obchody, kde kúpite online:

Insportline.sk 50.6 €
82.7 €
Do obchodu Insportline.sk
favorite Pridali sme nové recenzie na kolobežky a redakčný výber najlepšie kolobežky

Kúpu kolobežky som zvažoval už dávnejšie, tak som si konečne spravil radosť. Nepotreboval som žiadnu extrémne kvalitnú alebo profesionálnu verziu, do mesta mi stačí mi totiž základný kúsok za normálnu cenu. Tak som si po chvíľke prezerania jednotlivých modelov vybral túto a som s ňou spokojný.

Kolobežka má hneď niekoľko výhod. Prvou je to, že ju nemusím udržiavať. Rám je dostatočne pevný a PU kolieska nemávajú defekty. A dostanem sa s ňou hocikam. Ak narazím na prekážku, tak z nej jednoducho zosadnem, prekážku obídem a pokračujem vo svojej ceste. Ak potrebujem zabrzdiť, zareagujem prakticky okamžite (pud sebazáchovy nepustí :-) ). Ďalšou výhodou je nízka váha a skladnosť – dá sa dokonca zložiť na polovicu a zasunúť pod posteľ.

Jazda má však aj zopár nevýhod a to najmä to, že sa dá ísť iba po betónových a asfaltových povrchoch. Na tráve a poľných cestách to jednoducho nejde. Tak isto sa mi neoplatí ísť do kopca, lebo sa akurát unavím a je to naozaj veľmi pomalé. Do tretice – kolobežku neviem zamknúť ako bicykel a ak idem na do obchodu, tak ju musím brať so sebou.

Bezpečná a ekologická preprava

Jazda na kolobežke je nenáročná fyzická aktivita, pri ktorej (v porovnaní s korčuľovaním alebo bicyklovaním) nehrozí príliš vysoké riziko úrazu. Na to, aby ste túto aktivitu mohli vykonávať, nepotrebujete žiadne špeciálne oblečenie, obuv či chrániče.

Ja osobne na nej od jari do jesene jazdím aj do práce, nakoľko je to oveľa rýchlejšie, než ísť pešo. To sa ale asi dá iba v menších mestách, respektíve vtedy, ak nepracujete príliš ďaleko od vášho bydliska. Ide o ekologickú dopravu, ktorá je zadarmo, takže sa mi investícia do kolobežky vlastne aj vracia. Ja osobne som s kúpou tohto konkrétneho modelu úplne spokojný a nemenil by som. 

thumb_up

+ vhodná pre deti aj dospelých
+ super dopravný prostriedok
+ premáva zadarmo
+ netreba chrániče
+ veľmi dobrá cena

thumb_down

- nedá sa na nej ísť do kopca
- vhodná len na rovné povrchy, po poľnej ceste na nej človek ďaleko nezájde

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Vývoj ceny produktu Spartan Jumbo

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kolobežky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

17/09/2018 16:04
Dana
Hodnotenie

Kolobežku Spartan Jumbo 2 používam viac než dva roky na každodennú cestu do práce v lete i v zime. Je to skvelé, rýchle približovadlo, i keď jazdiť po bratislavských chodníkoch je na mnohých miestach utrpenie - tvrdé kolieska kolobežky neprejdú cez početné diery a praskliny, takže často zoskakujem a kolobežku prenášam. V čom však chcem budúcich užívateľov varovať, to je krátka životnosť brzdy. Už po roku sa na nej prejavilo značné opotrebovanie, po dvoch rokoch používania je v nej obrovská diera a nikde nie je možné zohnať náhradný diel. Predávajúci odmietol reklamáciu uznať, chýbala akákoľvek ochota čo i len pomôcť brzdu zohnať, a ani servisy ju nemajú. Kolobežka je stále v poriadku, no jazdiť musím tak, aby som brzdu používala čo najmenej. Jej obmedzená funkčnosť pred pár dňami (okrem iných nepriaznivých okolností) prispela k môjmu pádu a úrazu.

thumb_up

jednoduchá, šikovná
spratná (zložená sa zmestí aj do malého bytu)
elegantná
dostatočná výška riadidiel pre stredne vysokého človeka

thumb_down

krátka životnosť brzdy a nemožnosť zohnať náhradnú
po dlhšom používaní vydáva hlasné zvuky (vŕzganie, pišťanie) - aspoň nemusím používať zvonček, obvykle ma ostatní chodci počujú :-)

Pridať komentár