Tefal Versalio De Luxe FR495070 recenzia

Tefal Versalio De Luxe FR495070 recenzia a skúsenosti

Multifunkčná fritéza Tefal Versalio De Luxe FR495070 je univerzálny multifunkčný prístroj 9 v 1.  9 funkcií pre mnoho spôsobov prípravy: frituje, varí, zapeká, dusí,...

od 81.4 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Chcete si zaobstarať fritézu, ktorá však dokáže zvládnuť hneď niekoľko kuchárskych techník? Hľadáte kvalitu za rozumnú cenu? Potom by ste zo svojho rozhodovania nemali vynechať ani model Tefal Versalio De Luxe FR495070 – víťaza českej súťaže Produkt roku 2015.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na fritovacie hrnce a redakčný výber najlepšie fritovacie hrnce

Multifunkčná fritéza 9 v 1

Tento všestranne využiteľný spotrebič vás zaujme variabilitou využitia. Ak máte doma široký výber domácich spotrebičov, všetky funkcie pravdepodobne nevyužijete. Model je vhodný pre tých, ktorí nechcú zapratávať skrinky kuchynskej linky najnovšími výstrelkami techniky a uprednostnia jeden prístroj s viacerými funkciami.

Fritéza Tefal zvládne okrem fritovania aj smaženie, opekanie, dusenie, pečenie, rozmrazovanie, zapekanie či dusenie a varenie. Disponuje špeciálnym programom na varenie paelly a rizota, ktoré zvládnete pripraviť bez akejkoľvek námahy. Veľkokapacitná vyberateľná nádoba s objemom 1,3 kg sa dá čistiť aj v umývačke riadu. Rovnako ako aj veko a košík na fritovanie. Produkt nás na prvý pohľad zaujal dizajnom,  kvalitným spracovaním a jednoduchým ovládaním.

Menej praktické plastové veko

Staršia verzia tohto modelu sa dodávala s ťažkým skleneným vekom. Momentálne sa veko vyrába z ľahšieho plastu. Jeho priehľadná časť umožňuje opticky skontrolovať priebeh celej prípravy jedla. Veko je však nutné odkladať celé, my by sme určite ocenili vyklápacie riešenie. Pri skladaní z neho steká olej, dokonalé nie je ani jeho tesnenie.

Veko má vetrací otvor, z ktorého počas používania prístroja uniká horúca para. Počas testovania fritézy Tefal Versalio De Luxe FR495070  sme si preto museli dávať pozor, aby sme sa nepopálili. Na tento otvor si podľa nášho názoru časom určite zvyknete a vyhnete sa mu intuitívne.  

Vysoký teplotný rozsah

Multifunkčnosť fritézy umožňuje prípravu jedál technikami, ktoré si vyžadujú rôzne nastavenia teploty. Tento model umožňuje nastaviť teplotný interval od 80 do 180 °C. Prístroj dosiahne požadovanú teplotu naozaj rýchlo. Pomerne zvláštnym riešením však je spínanie termostatu - pri dosiahnutí teploty vypne a opätovne sa aktivuje až po čiastočnom ochladnutí čidla.

Prístroj svojimi kompaktnými rozmermi poteší aj majiteľov malých kuchýň. Jeho výhodou je aj malá hmotnosť a možnosť odňať kábel.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ vhodná aj do malej kuchyne
+ jednoduché ovládanie
+ ľahké čistenie (aj v umývačke riadu)
+ veľký teplotný rozsah
+ multifunkčné využitie (9 v 1)

thumb_down

- veko bez pántov (odkladacie)
- spínanie termostatu

Model Tefal Versalio De Luxe FR495070 sa nám páči vďaka rozmanitosti funkcií. Ovláda sa jednoducho, jeho údržba vám rovnako nezaberie množstvo času. Cena je vzhľadom na možnosti využitia naozaj výborná. Značka Tefal je synonymom kvality kuchynského náčinia. Podľa nášho názoru sa tento model stal víťazom súťaže Produkt roku 2015 oprávnene.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Tefal Versalio De Luxe FR495070

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Fritovacie hrnce

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

29/06/2016 09:20
Mária
Hodnotenie

Mám tento model doma, som s ním spokojná. Je to už moja druhá fritéza a je oveľa lepšia ako tá, čo som kupovala pred 5 rokmi.

Pridať komentár