Tefal ActiFry FZ701015 recenzia

Tefal ActiFry FZ701015 recenzia a skúsenosti

Fritéza Tefal ActiFry FZ701015  je prístroj s novou technológiou, ktorá umožňuje pripraviť 1kg hranolčekov obsahujúcich iba 3 % tuku s jedinou lyžicou (1,4 cl) oleja, plus...

od 141.1 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Ak patríte medzi milovníkov hranolčekov a už vás nebaví pripravovať si ich klasickou metódou – na panvici zaliatej olejom, potom je pre vás fritéza jedným z must have spotrebičov. Ideálny prístroj by mal pripraviť chuťovo výrazné, no najmä zdravé jedlo. Jedným z takýchto spotrebičov je aj fritéza Tefal FZ 701015, na ktorú sa spoločne pozrieme.

favorite Pridali sme nové recenzie na fritovacie hrnce a redakčný výber najlepšie fritovacie hrnce

Hranolčeky s iba 3% tuku

Model z Tefal konceptu Zdravo a chutne nás hneď na prvý pohľad zaujal informáciou, že z jednej lyžice oleja (resp. 1,4 cl) pripraví až 1 kg hranolčekov. Každý človek, ktorý je zvyknutý vyprážať hranolčeky v mori oleja preto určite zbystrí pozornosť. Bonusom je aj to, že takto pripravené hranolky obsahujú iba 3% tuku!

Výrobok je teda vhodný aj pre tú skupinu obyvateľstva, ktorá by sa pre zvýšenú hladinu cholesterolu mala vyhýbať mastným vyprážaným jedlám. Obsluhe prístroja nemôžeme nič vytýkať – je jednoduchá a intuitívna. Jedným z mínusov modelu Tefal FZ 701015 je však fakt, že sa zvnútra čistí pomerne náročne.

Vhodná skôr do menšej rodiny

Kapacita tohto spotrebiču je iba 1 kg, je teda vhodnejšia pre rodinky s nie príliš veľkým počtom členov. Fritéza je ľahká a kompaktná. Veľkým plusom tohto fritovacieho hrnca je aj to, že v ňom pripravíte vyprážané jedlá z čerstvých surovín, polotovary, mäso, omáčky alebo aj zeleninové prílohy. A to s použitím akéhokoľvek druhu oleja.

Ak si chcete zakúpiť model s časovačom, treba sa popozerať po iných fritézach - Tefal FZ 701015 totiž žiadny časovač nemá. Nám osobne však vôbec nechýbal – prístroj má prehľadné veko, vďaka ktorému sme si počas testovania mohli kontrolovať priebeh varenia.

Počas používania vás možno bude trochu otravovať mierne zvýšená hlučnosť prístroja, nejde však o žiadnu tragédiu, ktorá by vám pokazila deň. Pre nás bolo dôležité najmä to, že výrobca splnil svoj sľub a vytvoril produkt, po ktorého použití v kuchyni nezostane smrad po vyprážaní.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ k príprave jedla potrebujete absolútne minimum oleja
+ výborná chuť pripravených jedál
+ jednoduchá obsluha
+ po použití vás nebude otravovať smrad po vyprážaní

thumb_down

- model nemá časovač
- vyššia hlučnosť pri používaní
- horšie čistenie vnútornej časti

Zhrnutie na záver

Tefal FZ 701015 je ľahká fritéza, s ktorou dokážete pripravovať zdravšie jedlá s použitím minimálneho množstva oleja. Chuťovo však nerozoznáte žiadny rozdiel. Model má príjemný dizajn, kvalita plastov by však mohla byť aj lepšia. Tento fritovací hrniec odporúčame skôr pre nenáročných konzumentov, ktorí sa uspokoja so základnými funkciami s prekvapivo kvalitným výsledkom.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Teplovzdušná fritéza Delimano Air Fryer  - recenzia

Teplovzdušná fritéza Delimano Air Fryer - recenzia

Fritéza, to je tá nádoba s litrami prepáleného oleja, kde sa smažia hranolčeky a chrumkavé kuracie krídelká. Možno to tak bolo kedysi. Doba sa však mení a s ňou prichádzajú i inovatívne technológie a ani to čo bolo kedysi mastné a nezdravé, už také byť nemusí. Aj preto Delimano prišlo s novým... Prečítať článok

Najlepšie teplovzdušné fritézy sú Delimano a Klarstein

Najlepšie teplovzdušné fritézy sú Delimano a Klarstein

Pri pomyslení na fritézu zrejme mnohým ľudom napadnú litre prepáleného oleja, smažených hranoliek a mastných rezňov. Zástancovia zdravej stravy teda rozhodne fritéze fandiť nebudú. Určite, tieto pokrmy nepatria medzi racionálnu stravu, no dajú sa pripraviť i zdravším spôsobom. Dokonca vo... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Tefal ActiFry FZ701015

Recenzie

Klarstein Wel Air Fry

Klarstein Wel Air Fry

Objem: 1,5 l;  Výkon: 1 230 W;  Hmotnosť: 2,6 kg;  Teplota: - °C;  Približná cena: 55 € Teplovzdušná fritéza Klarstein Well Air Fry patrí... Prečítať recenziu

Klarstein VitAir Turbo Smart

Klarstein VitAir Turbo Smart

Objem: 10 l;  Výkon: 1 400 W;  Hmotnosť: 6,1 kg;  Teplota: 50 – 230 °C;  Približná cena: 125 € Klarstein pripravil i vylepšenú verziu... Prečítať recenziu

Klarstein VitAir Turbo

Klarstein VitAir Turbo

Objem: 9 l;  Výkon: 1 400 W;  Hmotnosť: 8,5 kg;  Teplota: 50 – 230 °C;  Približná cena: 120 € Táto teplovzdušná fritéza zaujme svojím... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Fritovacie hrnce

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Tefal Actifry Express FZ750030

Pridať komentár