Xiaomi Mi Light tyčový vysávač – recenzia, skúsenosti

Nízka hmotnosť a ľahká manipulácia
Dobrý pomer ceny a funkcií
Vhodnosť aj na pavučiny

Hodnotenie:
(78.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Xiaomi Mi Light je ľahký tyčový vysávač, ktorý sa hodí na priebežné upratovanie. Má minimalistický dizajn a veľmi dobre sa s ním manipuluje. Výkon 50 AW neohúri, preto nečkajte, že si poradí s veľkou špinou. Hodí sa skôr na vysávanie omrviniek a ďalších menších smetí. Vďaka svojej dĺžke sa s ním dajú jednoducho povysávať aj pavučiny zo stropu. Výdrž akumulátora je priemerná a na jedno nabitie zvláda 45 minút prevádzky. Následné dobíjanie trvá 5 hodín. Poteší tichý chod či dostatok nadstavcov v balení. Nádoba na prach je menšia a má objem 0,6 litra. Treba ju častejšie vysýpať. Prístroj sa ťažko rozoberá a ide tuho. Vysávaču chýba LED osvetlenie, ktoré býva štandardom pri takýchto typoch výrobkov.

Parametre: typ vysávača: tyčový; výkon: 50 AW; hlučnosť: 79 dB; vysávanie: suché; prevedenie: bezvreckové; napájanie: akumulátorové; doba funkčnosti: 45 minút; doba nabíjania: 5 hodín; kapacita batérie: 2 500 mAh; doba prevádzky: 45 minút; príslušenstvo: hubica na tvrdé podlahy, štrbinová hubica, prachová kefa; funkcia: 2v1 (tyčový a ručný vysávač); objem nádoby na prach: 0,6 l; rozmery: 24 x 113,3 x 14,8 cm (š x v x h); hmotnosť: 1,2 kg

Tyčový vysávač Xiaomi Mi Light s hmotnosťou len 1,2 kilogramu sa stane skvelým pomocníkom v domácnosti. Vďaka svojej kompaktnosti je neustále po ruke a na jedno nabitie vie vysávať 45 minút. K dispozícii sú dva stupne výkonu, ten maximálny sa hodí aj na koberce, no prístroj sa viac hodí na vysávanie tvrdých povrchov. Poteší dobrý pomer ceny a funkcií.

Nízka hmotnosť a dobrá manipulácia

Vysávač má minimalistický dizajn, ktorý neurazí a k jeho veľkým benefitom patrí nízka hmotnosť. Má len niečo málo cez jeden kilogram, vďaka čomu sa nenamáha ruka a veľmi dobre sa s ním manipuluje. Ľahko sa prenáša a mohli sme s ním vysávať aj pavučiny na strope. Pri upratovaní sme mali k dispozícii dva režimy. Štandardný na bežné upratovanie a maximálny na dôkladnejšie povysávanie. Bezuhlíkový motor je tichý a produkuje sací výkon 50 AW. Je to dostatočné na priebežné upratovanie nie príliš špinavých priestorov.

Xiaomi Mi Light recenzia

Dostatok nadstavcov

Prístroj má hlavnú kefu, ktorá sa hodí na vysávanie kobercov i podláh. Nechýba ani štrbinový a prachový nadstavec na vysávanie horšie dostupných miest. Ako plus vnímame kvalitnú trojstupňovú filtráciu, vďaka ktorej je vzduch čistý. Vysávač sa dá pohodlne ovládať jednou rukou. Valcová podlahová kefa má nezávislý pohon a hodí sa na vysávanie väčších plôch. Pekne vie vyčistiť aj špáry medzi podlahovými dlaždicami. Kefový nadstavec sme zas ocenili pri čistení pohoviek, pracovných plôch a napríklad aj klávesníc.

Trojstupňová filtrácia

Vysávač má trojstupňovú filtráciu s účinnosťou 99,98 percenta, preto ho ocenia alergici. Nasatý vzduch najskôr prejde cyklónovým filtrom, následne HEPA filtrom a nakoniec bavlneným filtrom. Do miestnosti sa vďaka tomu dostáva čistý vzduch bez prachu a peľu. Vyzdvihujeme, že súčasťou dodávky je praktický držiak na stenu, na ten sa dá vysávač bezpečne zavesiť. Prístroj tak zaberá len minimum miesta. Údržba nie je náročná, ale prístroj sa horšie rozoberá. Nádoba na prach má objem len 0,6 litra. Po jej naplnení ju stačí vybrať, vysypať a opláchnuť pod tečúcou vodou. Prístroj poháňa lítiová batéria s výdržou 45 minút prevádzky, čo je pri tyčových vysávačoch priemer. Ešte menej ponúka Rowenta RH9690WO, tento vysávač vydrží len 35 minút, má však mierne vyšší výkon.

Tyčový vysávač Xiaomi Mi Light

Skúsenosti a recenzie

Vysávač je podľa viacerých ľahkýkompaktný a dobre ohybný, vďaka čomu sa s ním dá dostať aj na horšie dostupné miesta. Za danú cenu ide o dobrý produkt. Uviedli, že dobre povysáva psie chlpy a navyše má pekný dizajn. Plus dostal za dva režimy, pričom turbo režim je fajn na koberce. Ako mínus uviedli, že sa ťažšie rozoberá a vyprázdňuje. Očakávania väčšiny splnil a výdrž batérie označili za dobrú. Za najväčšiu výhodu považujú bezkáblové prevedenie a fakt, že vysávač je stále po ruke. Vysúvacia lišta má rotačný valček, ktorý na kobercoch dosť pomáha. Na druhej strane pri vysávaní hladkého povrchu táto lišta prach skôr zbiera a je nutné ho z nej odstrániť rukou. Dĺžka vysávača je dostatočná aj na upratovanie pavučín na strope.

Recenzie a skúsenosti s tyčovým vysávačom Xiaomi Mi Light
Zdroj: Heureka.sk

Pozitíva

Nízka hmotnosť a ľahká manipulácia
Dobrý pomer ceny a funkcií
Vhodnosť aj na pavučiny

Negatíva

Horšie rozoberanie prístroja
Absencia LED osvetlenia


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 08.02.2023
Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Vysávač je spotrebič, o ktorom veľmi nepremýšlame. Pre väčšinu z nás je symbolom povinného upratovania, ktorému by sme sa najradšej vyhli. Kvalitný model nám však môže prácu do veľkej miery uľahčiť. Preto sme zozbierali rôzne testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite... Prečítať článok

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Vysávač je skvelý pomocník, ktorý uľahčí upratovanie vašej domácnosti. Hoci jeho údržba nie je náročná, zaslúži si vašu pozornosť a starostlivosť tak, ako aj každý iný elektrospotrebič. Ak sa oň pravidelne a adekvátne staráte, predĺžite tým jeho životnosť, ušetríte na energiách a najmä... Prečítať článok


Pridať komentár