Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 smart hodinky – recenzia, skúsenosti

Možnosť spárovať so slúchadlami
Množstvo voliteľných ciferníkov
Dá sa s nimi telefonovať
Otočná luneta

Hodnotenie:
(63.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 s elegantným dizajnom disponujú AMOLED displejom a optickým senzorom na meranie tepu. Hodinky sú vodoodolné do 50 m a spĺňajú vojenské štandardy odolnosti. Inteligentný asistent vždy zobrazí iba tie funkcie, ktoré práve potrebujete. Vďaka režimu always on bude displej viditeľný po celý čas. Hodinky monitorujú pohybové aktivity aj zdravotný stav. Výdrž batérie je cca 4 dni.

Skutočne inteligentné hodinky s množstvom smart funkcií a výkonným hardvérom, ktoré vám zjednodušia život takmer v každej oblasti, na ktorú si spomeniete.

Zaujali vás inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800? Dostupné sú na ✅  webe Heureka.sk.

Hanbiť sa za ne nebudete

Dizajn hodiniek je modernýno univerzálny. Poslúžia vám pri športovaní a s vhodným remienkom ich nebudete musieť skrývať ani na spoločenských udalostiach.

Galaxy Watch sa vyrábajú v niekoľkých farebných vyhotoveniach – niektoré majú priemer tela 46 mm, iné (napr. ružovozlaté vyhotovenie Rose gold) iba 42 mm. Tie menšie sú vhodné skôr na menšiu ženskú či detskú ruku, na ktorej nebudú až tak prekážať.

Nepáčil sa nám však priložený silikónový remienok, ktorý pôsobí oproti hodinkám dosť lacno. Nie je najodolnejší a ťažko sa čistí. Našťastie vám Samsung dáva na výber z celkovo 20 druhov remienkov v najrôznejšom materiálovom (silikón, koža, koženka) i farebnom prevedení.

Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 recenzia

Ak by vám žiadny nepadol do oka, môžete zájsť do hodinárstva a vybrať si tam, k tomuto modelu sa totiž pripevňujú štandardné 22 m remienky, aké poznáte z bežných hodiniek.

Z hľadiska vyhotovenia ide o poriadny kus „železa“. Hodinky aj s remienkom vážia 63 g, takže sa skutočne nemusíte obávať, že by ste ich niekde zabudli – na ruke totiž okamžite pocítite, že vám niečo chýba. Výrobca udáva, že spĺňajú odolnosť podľa akéhosi vojenského štandardu. Zo subjektívneho hľadiska môžeme potvrdiť, že pôsobia naozaj odolne, no tankom sme ich prejsť neskúšali.

Telo hodiniek je takmer celé z kovu, iba spodná časť je z plastu, čo celkový dojem nekazí, i keď to hodinkám trochu uberá na odolnosti.

Vynikajúce farby, jas i kontrast

Na zobrazovanie slúži farebný displej s uhlopriečkou 1,3 ", resp. 33 mm. Má rozlíšenie 360 × 360 bodov a hustotu 277 bodov na palec, čo je síce o niečo menej ako pri konkurenčných modeloch, avšak zobrazovaná grafika i písmo sú jemné a uhladené. Vďaka AMOLED technológii sú farby sýte a živé, displej má vysoký kontrast i jas a tým pádom i dobrú čitateľnosť na slnku.

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

Samozrejme, displej je dotykový, potešila nás možnosť ovládať ho aj v rukaviciach. Navyše ho môžete uzamknúť proti nechcenému dotyku, čo sa udeje automaticky pri aktivácií sledovania plávania.

Ovládanie značne zjednodušujú mechanické tlačidlá na bočnej strane, slúžiace na návrat o krok späť či na domovskú obrazovku a otočný krúžok okolo ciferníka (nazýva sa tiež luneta). Ten je darom z nebies a listovanie v menu či rolovanie textu s ním zvládnete bez toho, aby ste si prstom museli pri dotyku zakryť takmer celý displej.

Všimli sme si však, že luneta sa pomerne rýchlo opotrebúva a odiera, takže životnosť jej povrchovej úpravy asi nebude vysoká.

Rozumejú po slovensky

Navigácia v menu je jednoduchá a intuitívna aj vďaka tomu, že v menu Samsung Galaxy Watch si môžete nastaviť ako jazyk i slovenčinu.Tá nás príjemne prekvapila, keďže mnohé konkurenčné (najmä tie lacnejšie) smart hodinky o slovenčine ani nechyrovali a namiesto mäkčeňov či dĺžňov vám zobrazia otázniky alebo nezmyselné znaky.

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch rozumejú po slovensky

Ak by sa vám predsa len nechcelo strácať čas listovaním v menu a vyhľadávaním informácií v aplikáciách, môžete využiť hlasového asistenta menom Bixby. Ide o asistenta, ktorého ponúka vo svojich zariadeniach Samsung, no musíme podotknúť, že sa nám s ním nepracovalo najlepšie. Niektorým pokynom nerozumel a jeho odpovede znejú oproti Siri známej z Apple zariadení či Google asistentovi dosť strojene a neprirodzene.

Nateraz nám ostáva len dúfať, že Samsung postupne implementuje vydareného asistenta od Google do svojich zariadení, prípadne popracuje na tom svojom.

Vyberte si z 39 športov

So Samsung Galaxy Watch môžete zaznamenávať údaje z 39 športových aktivít, vrátane plávania. Hodinky sú teda vodotesné do 50 m, resp. 5 ATM. V hodinkách nájdete aj špeciálnu funkciu na vytesnenie vody z oblasti vstavaného reproduktora vysokým akustickým tónom.

Základom pre meranie vzdialenosti je krokomer, ten je doplnený zabudovanými prijímačmi systémov na určovanie polohy GPSGlonass a Galileo. Na rozdiel od iných modelov sa nám páčila ich vysoká presnosť. Taktiež máte k dispozícii aj výškomer a barometer – z poklesu tlaku tak napr. na turistike môžete odhaliť blížiace sa zhoršenie počasia.

Samsung Galaxy Watch optický senzor

Na meranie tepu slúži optický senzor, ktorý je tiež relatívne presný (porovnávali sme ho s inými presnými  hodinkami). Okrem hodnoty tepu vás tiež upozorní na zvýšenú hladinu stresu a ponúkne relaxačné dychové cvičenia, ktorými upokojíte vaše telo i myseľ.

Hodinky vás taktiež upozornia, ak budete príliš dlho sedieť a skontrolujú tiež kvalitu vášho spánku, prípadne vám dajú tipy na jej zlepšenie. Z hľadiska monitoringu pohybových aktivít teda ide o štandardnú výbavu.

Doinštalujte si aplikácie podľa svojej chuti

Samsung tieto (aj svoje ďalšie) smart hodinky vybavil operačným systémom Tizen. Aj doň môžete doinštalovať rôzne aplikácie, no ponuka zďaleka nie je taká široká ako napr. pri operačnom systéme Wear od Google. Nechýba napr. fitness aplikácia Strava, no k dispozícii máte minimum komunikačných či bankových aplikácií.

Z tých predinštalovaných nájdete napr. kalendár, počasie, e-mail, ovládač prezentácií, hry a mnoho iného. Príjemne nás prekvapil hudobný prehrávač, ktorý neponúka iba ovládanie prehrávača vo vašom smartfóne, ale prehrávanie hudby, ktorú si uložíte do vnútorného úložiska, zabudovaného v hodinkách. To má síce veľkosť 4 GB, pre aplikácie a hudbu máte k dispozícii iba 1,5 GB (zvyšok zaberá operačný systém a softvér hodiniek). Pre využitie prehrávača musíte s hodinkami spárovať bezdrôtové slúchadlá, konektor na klasické s káblom nenájdete.

Príjemná je funkcia always on, ktorá displej po určitej dobe nevypneale iba stlmí jeho jas, pričom ciferník hodiniek bude stále viditeľný. Samozrejme, musíte počítať s tým, že táto funkcia značne skracuje výdrž batérie.

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 46 mm s hudobným prehrávačom

Samozrejmosťou je zobrazovanie notifikácií z aplikácií v smartfóne – táto funkcia je bezproblémová a nemáme voči nej výhrady.

Čo sa týka textových správ, nemusíte sa obmedzovať iba na preddefinované textové odpovede, môžete odpovedať aj priamo, a to buď napísaním jednotlivých znakov priamo rukou, nadiktovaním či naťukaním cez virtuálnu dotykovú klávesnicu.

Prichádzajúce hovory nemusíte iba stlmiť alebo odmietnuť, s hodinkami môžete priamo telefonovať vďaka vstavanému reproduktoru a mikrofónu. Ich kvalita a hlasitosť sú na tento účel dostatočné.

Napriek tomu, že hodinky Samsung Galaxy Watch sú vybavené bezdrôtovou technológiou NFC, za nákup nimi nezaplatíte. Jediná podporovaná platobná metóda je totiž Samsung Pay, pričom Samsung sa vyjadril (máj 2019), že jej podporu na Slovensku zatiaľ neplánuje.

Prepojenie so smartfónom zabezpečujú dve aplikácie – Samsung Wearable umožňuje hodinky nastavovať a ovládať, Samsung Health zasa sleduje vaše pohybové aktivity, tep atď. Aplikácie sú dostupné pre smartfóny s OS Android aj iOS. Hodinky vám umožnia nastaviť takmer čokoľvek, na čo si spomeniete, či už pomocou uvedenej aplikácie s smartfóne alebo priamo v menu.

Nabíjať budete každé 3 dni

Na výdrži hodiniek Samsung Galaxy Watch sa značne podpísal výkonný hardvér. Výrobca udáva 4 dni na jedno nabitie, nám sa pri bežnom používaní podarilo dostať na cca 3 dni pri vypínaní počas noci. Pri úspornom režime to môže byť až týždeň.

Silikónový remienok inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch 46 mm

Nezabúdajte na to, že výdrž skracuje časté využívanie funkcií ako GPS, meranie tepu či zapínanie displeja (najmä funkcia always on so stále aktívnym ciferníkom).

Nabíjanie nie je riešené najšťastnejšie. Výrobca pribalil kolísku, na ktorej sa hodinky nabíjajú bezdrôtovo. Hoci je vybavená magnetom, jej tvar nie je ideálny a hodinky na nej nedržia stopercentne dobre. Nepotešila nás ani rýchlosť nabíjania – pripravte si aspoň 2,5 h času.

Skúsenosti a recenzie

Samsung Galaxy Watch sú smart hodinky, ktoré vám ponúknu takmer každú funkciu, na ktorú si spomeniete. Veľa aplikácií do nich síce nenainštalujete vďaka obmedzeniu operačného systému a možno vám budú chýbať aj bezkontaktné platby, i tak však ide o model, ktorý z hľadiska výbavy len ťažko bude hľadať konkurenta. Používatelia oceňujú otočnú lunetu, veľké množstvo ciferníkov, moderný dizajn i jendoduché ovládanie. Výbava sa odrazila na vyššej cene, ktorá atakuje 300 eur.

Recenzie a skúsenosti s inteligentnými hodinkami Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

Pozitíva

Možnosť spárovať so slúchadlami
Množstvo voliteľných ciferníkov
Dá sa s nimi telefonovať
Otočná luneta

Negatíva

Dlhšie nabíjanie
Cena


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 30.09.2019
Najlepšie smart hodinky 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie smart hodinky 2023 – recenzie, test, porovnanie

Pozrite si náš porovnávací test smart hodiniek. Vytvorili sme rebríček najlepších inteligentných hodiniek na našom trhu. Ako sa nám to podarilo? Zozbierali sme výsledky testov od domácich aj zahraničných agentúr. Prečítali sme stovky diskusií, recenzií a komentárov. Všetko sme spojili a toto je výsledok. Rebríček najlepších smart hodiniek na trhu. Pripravili sme pre vás taktiež... Prečítať článok

Aké SMART hodinky? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Aké SMART hodinky? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Smart hodinky sú fenoménom posledného obdobia, pričom pekne rozširujú portfólio technologických hračiek. Na základe množstva funkcií robia váš život ľahším. Môžu spúšťať mobilné aplikácie, oznámia vám zmeškané hovory, nové SMS alebo poslúžia ako mediálny prehrávač. Ak ste už premýšľali... Prečítať článok

Ako zmerať a vybrať veľkosť hodiniek – dĺžka remienka, veľkosť puzdra

Ako zmerať a vybrať veľkosť hodiniek – dĺžka remienka, veľkosť puzdra

Pri kúpe smart hodiniek je potrebné si uvedomiť, že nejestvuje žiadna univerzálna veľkosť, ktorá sadne každému. Nebavíme sa pritom len o veľkosti remienka, ale o celkových proporciách hodiniek. Veľkosť ciferníka síce môže byť na prvý pohľad vecou vkusu, ale je dôležité pozrieť sa na to, ako... Prečítať článok


Pridať komentár