Roborock Q7 Max robotický vysávač – recenzia, skúsenosti

Súčasné vysávanie aj mopovanie
Podpora hlasových asistentov
Silná batéria a dlhá doba prevádzky
Veľmi dobrá orientácia v priestore

Hodnotenie:
(77%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Roborock Q7 Max je šikovný robotický vysávač zo strednej cenovej kategórie. Vie vysávať aj mopovať súčasne, alebo je možné tieto funkcie spustiť samostatne. Ovláda sa cez mobilnú aplikáciu a rozumie si s hlasovými asistentmi. Ak viete základné frázy v angličtine, upratovanie môžete spustiť hlasovým povelom. Upratovacie výsledky sú veľmi dobré, no nehodí sa na veľmi znečistené miesta. Výhodou je dlhá výdrž batérie až tri hodiny, robot sa navyše po skončení upratovania sám vráti do dobíjacej stanice. Oceňujeme kvalitné senzory a zmapovanie priestoru, vďaka čomu sa efektívne vyhýba prekážkam a nespadne ani zo schodov. Hodí sa do viacposchodových domácností, konkrétne si poradí so štyrmi poschodiami. Vďaka WiFi pripojeniu sa dá upratovanie spustiť na diaľku. Špeciálna gumová kefa je odolná proti zamotávaniu vlasov alebo zvieracích chlpov. Mínusom je len fakt, že sa nehodí na vysávanie kobercov s dlhým vlasom.

Parametre: typ vysávača: robotický; výkon: 28 W; hlučnosť: 67 dB; vhodnosť pre: tvrdé podlahy a koberce; funkcie: rozoznanie prekážok, virtuálna zábrana, detekcia schodov, WiFi pripojenie, diaľkové ovládanie, časovač, navigácia, 2 v 1 (mopovanie a vysávanie); napájanie: akumulátor; typ akumulátora: Li-Ion; kapacita akumulátora: 5 200 mAh; doba prevádzky: 180 minút; doba nabíjania: 6 hodín; automatické dobíjanie: áno; výška robota: 9,65 cm; maximálna výška prekážky: 2 cm; hmotnosť: 3,7 kg

Vysávač Roborock Q7 Max si poradí s podlahou aj kobercom, avšak len s tým, ktorý má nízky vlas. Výkon 28 W je dostatočný aj pre mierne zažratú špinu na podlahe. Oceňujeme jednoduchosť používanie, možnosť hlasového ovládania a veľmi dobrú orientáciu prístroja v priestore. Vysávanie a mopovanie sa dá spustiť súčasne, prípadne samostatne. Údržba prístroja nie je náročná. Nádobu na prach stačí vyprázdniť a filter umyť. Poteší pekný dizajn, tichý chod či veľmi dobrá výdrž batérie až tri hodiny prevádzky. 

Dobré upratovacie výsledky

K najväčším výhodám tohto robotického vysávača patrí funkcia vysávania aj mopovania. Vie to robiť samostatne alebo je možné obe funkcie spustiť naraz. Vysávač si poradí s drobným prachom a čo sa týka mopovania, tu elektrická vodná pumpa reguluje intenzitu vodného toku tak, aby zodpovedala materiálu podlahy. Výkon 28 W je postačujúci pre priebežné upratovanie. Oceňujeme, že gumová kefa si poradí s mierne zažranou špinou, táto kefa je navyše odolná proti zamotávaniu vlasov alebo zvieracích chlpov. Efektivitu kefy podporuje jej umiestnenie tesne nad zemou. S výsledným upratovaním sme boli spokojní.

Roborock Q7 Max recenzia

Silná batéria a dlhá prevádzka

Robot si zmapuje priestor, ktorý má upratovať, na základe toho sa potom dobre orientuje. Zároveň sme mali možnosť definovať si zóny, kam robot nesmie ísť, cez mobilnú aplikáciu sme si nastavili neviditeľné steny. Nechýba časovač, preto je možné naplánovať si čas upratovania a robota spustiť vtedy, keď sa nachádzame mimo domu. Ak máte malé deti alebo zvieracích miláčikov, oceníte detský zámok. Ten zabraňuje neúmyselnému spusteniu. Vo vnútri prístroja sa skrýva silná 5 200 mAh batéria, vďaka ktorej vie byť prístroj v prevádzke až tri hodiny. Po dokončení upratovania sám vyhľadá dobíjaciu základňu a začne sa automaticky nabíjať.

3D mapovanie priestoru

Vysávač disponuje 3D mapovaním a vďaka tomu, že má schopnosť rozpoznať, na akom poschodí sa nachádza, obslúži aj viacposchodovú domácnosť. Konkrétne si poradí so štyrmi poschodiami. Senzory sú kvalitné a bránia nárazom do stien alebo pádom zo schodov. Definovanie zakázaných alebo neviditeľných zón je jednoduché. Cez aplikáciu sa dá nastaviť konkrétna zóna vysávania alebo sacia sila, čo považujeme za plus. Prístroj podporuje hlasových asistentov – Google Home, Siri od Apple či Amazon Alexa. Ak ovládate základy angličtiny, upratovanie môžete začať hlasovým pokynom.

Robotický vysávač Roborock Q7 Max

Nenáročná prevádzka aj údržba

Oceňujeme bezstarostnú prevádzku. Vysaté nečistoty sa totižto automaticky vysýpajú v dokovacej stanici do veľkého zásobníka. Ten má kapacitu až 2,5 litra, preto nie je nutné často ho vysýpať. Treba si ho však samostatne dokúpiť. Samotná odpadová nádoba má kapacitu 0,47 litra a zásobník na vodu má objem 0,35 litra. Prachová nádoba navyše disponuje kvalitným filtrom, vďaka čomu sme mali vzduch v domácnosti neustále čistý. Filter E11 je jednoducho umývateľný. Prevádzka vysávača je tichá a dosahuje hlučnosť maximálne 67 dB. Maximálna plocha vysávania je 300 metrov štvorcových.

Skúsenosti a recenzie

Robot vysáva systematicky a k jeho prednostiam patria vyspelé senzory. Vďaka nim robot nespadne ani zo schodov. Hodí sa na viaceré typy podláh, napr. vysypanú múku na laminátovej podlahe vysal na prvýkrát. Problém mu robia koberce s dlhým vlasom, avšak toto je problémom všetkých robotických vysávačov. Filter vie pekne zachytiť takmer všetky nečistoty. Ovládanie je jednoduché. Pred mopovaním si treba pripraviť nádobu s vodou. Vysávanie aj mopovanie dosahuje veľmi dobré výsledky. Mopovanie sa nehodí pri veľkom znečistení. Pre viacero možností nastavenia je nutné nainštalovať si do smartfónu mobilnú aplikáciu. Používatelia boli s vysávačom spokojní a označili ho za dobrú voľbu v rámci strednej cenovej triedy.

Recenzie a skúsenosti s robotickým vysávačom Roborock Q7 Max
Zdroj: Heureka.sk

Pozitíva

Súčasné vysávanie aj mopovanie
Podpora hlasových asistentov
Silná batéria a dlhá doba prevádzky
Veľmi dobrá orientácia v priestore

Negatíva

Nevhodnosť na koberce s dlhým vlasom


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 10.02.2023
Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie vysávače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Vysávač je spotrebič, o ktorom veľmi nepremýšlame. Pre väčšinu z nás je symbolom povinného upratovania, ktorému by sme sa najradšej vyhli. Kvalitný model nám však môže prácu do veľkej miery uľahčiť. Preto sme zozbierali rôzne testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite... Prečítať článok

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Vysávač je skvelý pomocník, ktorý uľahčí upratovanie vašej domácnosti. Hoci jeho údržba nie je náročná, zaslúži si vašu pozornosť a starostlivosť tak, ako aj každý iný elektrospotrebič. Ak sa oň pravidelne a adekvátne staráte, predĺžite tým jeho životnosť, ušetríte na energiách a najmä... Prečítať článok


Pridať komentár